Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 13:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Do uzytkowników NV-GS280 PILNE! 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Do uzytkowników NV-GS280 PILNE!
Witam!!
Mam od ok miesiaca ta kamerke nv-gs280 i nie wiem co jest juz z nia do chol... Po najechaniu np na lampe w pokoju ktora ma 20w robi sie taki szajs jak na zalaczonym obrazku.te smugi mnie dobijaja normalnie jak przychodzi mi krecic weselicho to musze jak ognia unikac halogenow bo sie robi szambo.kupilem sobie dzisiaj filtr heliopan z 16powlokami antyodblaskowymi poniewaz myslalem ze swiatlo odbija sie w obiektywie i tworzy bliki ale tu wielkie rozczarowanie bo filtr nie pomogl.
Napiszcie mi czy w waszych NV-GS280 tez sie tak robi!!!
Czy to moze wina kamerki.
MOze dajcie jakis namiar na dobry serwis bo mnie normalnie trafi dalem 180zl za filtr i wielkie G... ;)

EDIT:
Dodam ze ta smuga swiatla tak jak na rusunku jest wieksza podczas filmowania to jest zdjecie zrobione kamera.
Nawet jak swieczke krece to widac ten pas swiatla tylko ze mniejszy a jak obroze kamero o 180 stopni to smuga tez sie obraca.

co o tym wszystki sadzicie bo jestem gotowy sie jutro z tym do serwisu udac. Bawilem sie kamerka nv-gs250 i 180 i nie bylo takiej kichy

wtorek, 9 stycznia 2007, 21:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na mojej jest to samo , nie wiem co na to poradzić

środa, 10 stycznia 2007, 09:54
Stały bywalec
Stały bywalec

W instrukcji jest napisane ze przy ostrych zrodlach swiatla moga wystepowac refleksy swietlne ale podkreslam ze przy ostrych ale nie jak ja swieczke krece i to nawet w dzien

środa, 10 stycznia 2007, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

masz rację , takie drastyczne to nie jest ale jest zauważalne podczas filmowania , gdy włączone jest jakieś bardzo jasne źródło światła. pomaga w dużej mierze moje własne oświetlenie zainstalowane na kamerze.

środa, 10 stycznia 2007, 21:12
Stały bywalec
Stały bywalec

bylem w koncu z tym dzisiaj w serwisia panasonic i stwierdzili zeby uzywal filtr naturalny szary bo obniza to ilosc swaitla jaka wpada do kamery,ale cos takiego to ja bez filtra zrobie bo przymkne przyslone i po sprawie ale po cholere mi to przymykac jak strace swiatlo obraz bede mial ciemniejszy a smuga i tak bedzie tyle ze ciut mniejsza.

środa, 10 stycznia 2007, 23:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam !
bylem w koncu z tym dzisiaj w serwisia panasonic i stwierdzili zeby uzywal filtr naturalny szary bo obniza to ilosc swaitla jaka wpada do kamery,ale cos takiego to ja bez filtra zrobie bo przymkne przyslone i po sprawie ale po cholere mi to przymykac jak strace swiatlo obraz bede mial ciemniejszy a smuga i tak bedzie tyle ze ciut mniejsza.

spróbuj filtru o nazwie cross ( gwiazdki ) np cross 4x może ci pomoże

czwartek, 11 stycznia 2007, 00:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest to normalne zjawisko i nic sie na to nie poradzi, wszystko zależy od jakości obiektywu i jedynie filtr gwiazdkowy zamieni flary światła na gwiazdki, choć może to być kosztem ostrości. Można też przymknąć przysłone. Należy unikać bezpośredniego filmowania ostrych źródeł światła i stosować osłony przeciw słoneczne, a światła do doświetlania np. wesel powinny być zawsze w miarę możliwość skierowane do góry. Miałem kiedyś kamere JVC 4000 i tam to dopiero były smugi, te przedstawione przez ciebie są do przełknięcia.

czwartek, 11 stycznia 2007, 01:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Należy unikać bezpośredniego filmowania ostrych źródeł światła i stosować osłony przeciw słoneczne

a wiesz moze gdzie dostac taka oslone do tej kamery?

czwartek, 11 stycznia 2007, 11:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Filtr gwiazdkowey na to nie pomaga co prawda gwiazdka jest ale smuga jest swoja droga.takwiec nie ma potrzeby chyba jej stosowac i potegowac tego efektu.
A co do oslon przeciw sloneczynch to gdzie taka mozna dostac do tej kamerki najlepiej prostokatna (to chyba do kazdej musi byc inna oslona zeby obrazu nie przycinalo).
Co do jakosci obiektywu jest on bardzo dobry smuga ta powstaje w zaleznosci od kierunku polerowania szkla pionowo badz poziomo.
W serwisie pokazywal mi jakas profesjonalna kamere panasonic i jest tosamo tylko ze szkolo jest polerowane w roznych kierunkach wiec robi sie taka lekka gwiazdka.
A profesjonalne kamery maja wbudowany filtr naturalny szary i mozna regulowac ilosc wpadajacego swiatla wiec mozna to praktycznie wyeliminowac ale kosztem straty swiatla

czwartek, 11 stycznia 2007, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm... Mam starą kamerke Panasonica która służy mi jako cyfrowy magnetowid i na tej kamerze smugi zawsze były bardzo małe, nie jest to żaden obiektyw Leica tylko zwykły lens Panasonic. A z tym polerowaniem szkła to chyba ten specjalista przesadzał, nigdy nie widziałem poziomych smug :lol:. Co do osłon obiektywów to szczerze powiem że jest problem, bardzo rzadko można spotkać do małych kamer.

Pozdrawiam

czwartek, 11 stycznia 2007, 18:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam starą kamerke Panasonica i na tej kamerze smugi zawsze były bardzo małe

to samo mu powiedzialem wiec specjalista z panasonic stwierdzil ze przy kamerach z kiepskimi obiektywami ten efekt smugi nie powstaje ale obraz traci na ostrosci.

widze w opisie ze ty masz nv-gs250 powiedz mi czy u ciebie tez sie cos takiego robi?

czwartek, 11 stycznia 2007, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Mam starą kamerke Panasonica i na tej kamerze smugi zawsze były bardzo małe

to samo mu powiedzialem wiec specjalista z panasonic stwierdzil ze przy kamerach z kiepskimi obiektywami ten efekt smugi nie powstaje ale obraz traci na ostrosci.

widze w opisie ze ty masz nv-gs250 powiedz mi czy u ciebie tez sie cos takiego robi?

Tak, są smugi ale tylko pod ostre światło, natomiast nie są tak duże i nie przechodzą przez cały kadr, da sie przeżyć, widziałem gorsze :wink:. Specjalista z Panasonic gówno się zna za przeproszeniem, powinien wiedzieć że przy jasnych obiektywach np. F/1.6 lub F/1.2 ten efekt się nasila i tylko powłoki anty refleksyjne ratują sprawę, choć nie zawsze. Co do ostrości obiektywu to efekt smug niema żadnego znaczenia, może być super ostry obiektyw nie będzie miał smug, kolega ma Panasonica z dolnej półki GS17 i ma takie smugi że szok, kiepskie argumenty miał specjalista z Panasonic. Optyka to szeroki temat, w tej klasie sprzętu pomimo że to Leica takie rzeczy będą się zdarzać i tyle.
Umiejętne filmowanie załatwia sprawę choć trochę.

Pozdrawiam.

czwartek, 11 stycznia 2007, 21:44
Stały bywalec
Stały bywalec

tylko powłoki anty refleksyjne ratują sprawę,

Kupilem filtr heliopan UV SH-PMC z 16 powlokami antyrefleksyjnymi jak sie dobrze przyjzec to troche poprawia.Jedak gwiazdkowy odpada kiszka sie robi juz wogole.

Podsumowujac: "chodzic ze swiatlem a nie pod swiatlo" jak to moj kolega mowi,
i gitara bedzie :D :)

[ Dodano: Pią Sty 12, 2007 12:47 am ]
Dodam tylko ze w tych serwisach to wszedzie tak jest pelno niedouczonych pajacow za przeproszeniem nikomu nie ublizajac na tym forum.Oczywiscie zdarzaja sie wyjatki ale przewaznie to wszyscy probuja splawic smetna gadka i tyle .
pozdr. dzieki za odp.

[ Dodano: Sob Sty 13, 2007 1:47 am ]
Witam!
Nie bede zakladal nowego tematu jak ten juz sie tyczy nv-gs280 to tu zadam to pytanko.
Chce dokupic sobie do kamerki mikrofon czy mozecie mi jakis przyzwoity doradzic .
z gory dzieki

piątek, 12 stycznia 2007, 00:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]