Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 21:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Panasonic GS280 - zdjęcia 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic GS280 - zdjęcia
Witam,
pytanie moje jest trochę OT jeśli chodzi o kamery. Przymierzam się do kamery Panasonic GS280. Ale akurat popsuł mi się też aparat cyfrowy. Ewentualnie zakupioną ww. kamerę chciałbym potraktować zastępczo i tymczasowo również jako aparat bo słyszałem, że robi przyzwoite fotki na osobnej karcie. Moje pytanie do użytkowników tej kamery - czy są na tyle przyzwoite że można porównać ich jakość do przeciętnego cyfrowego kompakta (nie do zdjęć z komóry :D ) ? Takie fotki przez parę m-cy by mi wystarczyły...
Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Rafał
PS.A może byłby ktoś tak uprzejmy przesłac albo wkleić jakąś przykładową fotkę. Rad byłbym. :)
raff1322@tlen.pl

sobota, 13 stycznia 2007, 21:53
Bywalec
Bywalec

Post Re: Panasonic GS280 - zdjęcia
raff1322 napisał(a):
Witam,
pytanie moje jest trochę OT jeśli chodzi o kamery. Przymierzam się do kamery Panasonic GS280. Ale akurat popsuł mi się też aparat cyfrowy. Ewentualnie zakupioną ww. kamerę chciałbym potraktować zastępczo i tymczasowo również jako aparat bo słyszałem, że robi przyzwoite fotki na osobnej karcie. Moje pytanie do użytkowników tej kamery - czy są na tyle przyzwoite że można porównać ich jakość do przeciętnego cyfrowego kompakta (nie do zdjęć z komóry :D ) ? Takie fotki przez parę m-cy by mi wystarczyły...
Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Rafał
PS.A może byłby ktoś tak uprzejmy przesłac albo wkleić jakąś przykładową fotkę. Rad byłbym. :)
raff1322@tlen.pl

powiem ci tak
zdjecia robione w trybie aparatu sa naprawde znosnie! nie jest to jednak to samo co cyfra

podeśle ci parę fotek

sobota, 13 stycznia 2007, 22:45
Nowy
Nowy

vqsoft napisał(a):
raff1322 napisał(a):
Witam,
Z góry dzięki,
Pozdrawiam
Rafał
raff1322@tlen.pl

powiem ci tak
zdjecia robione w trybie aparatu sa naprawde znosnie! nie jest to jednak to samo co cyfra

podeśle ci parę fotek

Fajnie, byłbym wdzięczny.

niedziela, 14 stycznia 2007, 11:40
Bywalec
Bywalec

vqsoft napisał(a):
(...)powiem ci tak
zdjecia robione w trybie aparatu sa naprawde znosnie! nie jest to jednak to samo co cyfra(...)

Witam,

Naprawde delikatnie to określiłeś. :) Ale poważniej pracowałem na GS-180, GS-280 i GS-500. Już pomiędzy tymi modelami można dostrzec drobne róznice na fotkach. W każdej z tych kamer stwierdziliśmy w gronie filmowo-fotograficznym, ze najlepiej opłaca się robić zdjęcia na drugim poziomie wielkości fotografii, z ustawieniem nawyższej jakości foty (najmniejsza kompresja). Zdjęcia o wyższej rozdzielczości (dla opisanych ustawien w GS-500 jest to 128x960 dal 4:3) odnosiliśmy wrażenie, że są sztucznie wyciągane. Nie sa to foty najwyższej jakości. Widać na nich czasmi abberację, co jest charakterystyczne dla zdjec z kamer.

Zdjęcia o ustawieniach które opisałem powyżej nadają się jako zdjęcia poglądowe, nadają sie do publikacji do internetu oraz można z nich zrobić przyzwoitej jakości odbitke 10x15. Nic ponadto. Wyższą rozdzielscość można spóbowac zastosować przy bardzo silnych oświetleniach.

Najlepiej faktycznie obejrzyj sam fotki z tej kamery.

EoM

niedziela, 14 stycznia 2007, 15:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]