Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 13:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 XH A1- naprawdę interesujące... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post XH A1- naprawdę interesujące...
Sample z Canona

No cóż... ja też stoje przed dylematem wziąć, czy nie wziąć i teraz pytam Was, co o tym sprzęcie sądzicie, a żeby nie byo gołosłownie to wrzuciłem ww link- może ktoś jest bardziej angielskojęzyczny, bardziej oswojony z przypadkiem...a może ktoś nawet używa?????

Piszcie ludzie (zwłaszcza wyjadacze)!!!

wtorek, 23 stycznia 2007, 19:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od dawna jadę na Soniaczach, ale ten Canon wyjątkowo nie daje mi spokoju.
Owszem tyle trąbią o awaryjności, ale jak się ją weźmie w rękę - to przede wszystkim ergonomia na maxa :wink:

Może któryś z kolegów ma to cacko :?:
Niech się wypowie

wtorek, 23 stycznia 2007, 19:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jedno co mnie bardziej interesuje- jak Wam odpowiadają kolory na tym filmiku. Zważywszy na to jak to jest zmontowane, myslę, że tyle właśnie ta kamera jest w stanie wyciągnąć, więc...?
Zwłaszcza wew. kościoła na twarzach- czy Sony lepiej sobie radzi?

wtorek, 23 stycznia 2007, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Interesuje mnie jasność optyki, niestety Sony w HDV wypada dużo gorzej od tego Canona.

Cytuj:

jeśli chodzi o hdv - z całą pewnością NIE !

wtorek, 23 stycznia 2007, 19:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jezeli jest w okolicach Wroclawia szczesliwy posiadacz Canona XH-A1 lub XH-G1 to prosze o kontakt na priva.

Przy wyborze FX1 v A1 - zdecydowany jestem na A1 ale... spac mi nie daje Panasonic HVX200
Chcialbym sie do Canona przekonac w realu.

Kris

wtorek, 23 stycznia 2007, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Interesuje mnie jasność optyki, niestety Sony w HDV wypada dużo gorzej od tego Canona.

Cytuj:

jeśli chodzi o hdv - z całą pewnością NIE !

Ale w kwestii koloru, czy ostości... bo mi chodzi o oddawanie barw- jakies takie czerwonawe ryła mają. 35sekunda do ok.45 sekundy filmu.

wtorek, 23 stycznia 2007, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Barwa, to raczej kwestia balansowania kamery i to akurat nie problem, zawsze można podbalansować w edytorze, bardziej chodzi mi o czułość/jasność :idea: która, jest porównywalna z jasnością VX (oczywiście w klasie HDV).

Ostatnio edytowano środa, 24 stycznia 2007, 08:35 przez ao, łącznie edytowano 1 raz

środa, 24 stycznia 2007, 01:13
Bywalec
Bywalec

Drodzy niezdecydowani(też do nich należę).
Canon A1,oraz jego HD-SDI wyjściowy braciszek G1,to na dzień dzisiejszy najlepsze propozycje na rynku HDV biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny.Miałem okazję testować G1,oraz szyłem materiał z tej kamery-miód z boczkiem.Proszę nie słuchać osób które wypisują pierdoły na różnych forach typu śnieży gorzej od V1 i Z1.Tak jest rzeczywiście w trybie auto,z tą różnicą że kamera ta nie jest dla laików,oraz leni.To co można z niej wycisnąć przy jej cenie,pozostawia resztę obecnego rynku w tyle.Oczywiście pozostaje pytanie o niezawodność,co niestety jest domeną Canonowego kinga H1.No i pewnie dlatego jeszcze czekam.
Odnośnie klipu weselnego tego jankesa.Nie jest to czysty obrazek z A1,użył plugina Magic Bullet,a dokładniej presetu(gotowego) Warm&Fuzzy.Oczywiście nieumiejętnie,bo obrazek miał zagrany w kilku warunkach oświetleniowych,no i efekt to czerwone buźki.Po kadrowaniu i montażu sądzę iż raczej balansik był na ATW.Przy tym presecie weselny obrazek wygląda dobrze w plenerach.No ale nie Bulleta tutaj omawiamy.Filmowy look (prócz Bulleta) dał temu obrazkowi tryb 24f w którym był zagrany,dostępny niestety tylko w modelach NTSC.Ale nasze wersje 25f też wyglądają spoko.Moje pozytywne doświadczenia wynikają jednak z pracy w FCP,który radzi sobie zarówno z kamerą jak i obrazkiem( 50i,25f) doskonale,a słyszałem że z innym softem niekoniecznie tak jest chodzi tu o tryb 25f.

michalmacpro

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

środa, 24 stycznia 2007, 01:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja prezepraszam za mój niepoprawny laicyzm, ale... przetłumacz to trochę na nasz język. Bo to ma być my first camera i mam kaski na tyle, żeby ją kupić, a nie chcę zrobić wtopy.
Dotychczas siedziałem zawodowo w fotografii, Photoshopa opanowałem (w kilku procentach, czyli tyle ile trzeba), ale skróty których uzywasz sa dla mnie wysoce nieczytelne.
Help...
Ok... jak przeczytałem wolniej to mi się rozjaśniło.

Teraz pytanko- jak sprawdzić jakość tek kamerki nagrywającej w DV... czy sa jakieś stronki, jakieś sprytne chwyty żeby w google takowe sample odaleźć? Chodzi mi o to, żeby nie było wtopy- HDV to jednak przed nami, teraz liczy się DV wciąż i trzyma się dzielnie, a wymieniony FX-1 w tym względzie sobie nie radzi.
A co do filmowego "looku", to nie jest kwestia profili barwnych wew. kamery? No bo ona jakies takie ma, żeby wyglądało jak film w TV a nie reportaż z kablówki.

środa, 24 stycznia 2007, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja prezepraszam za mój niepoprawny laicyzm, ale... przetłumacz to trochę na nasz język. Bo to ma być my first camera i mam kaski na tyle, żeby ją kupić, a nie chcę zrobić wtopy.

To ja cosik odnosnie swoich doswiadczen z Canonem :)
W Canonie znajdziesz rewelacyjna optyke - elektronika pochodzi od innych producentow, mechanika - nie mam pojecia.
Uzywalem keidys Xm1 i 2 XM2 - we wszystkich wystapily problemy z mechanika i elektronika.

Wadliwa elektronika - przycisk transfokatora padl we wszystkich kamerka i nie zebym byl maniakiem zoomowania - ten typ tak mial gdyz nie tylko ja z tym mialem problemy.

Wadliwa mechanika - tu przyczyna bylo jakies sprzegielko - rowniez w kazdej kamerce mialem ta usterke. Pocieszam sie tym ze nie tylko mnie to dotknelo.

Jezeli canon nie poprawil w/w defektow w nowych modelach to az nie ciarki przechodza na mysl o tym ze ponownie mialbym se meczyc z canonem.

Posiadanie Canona jako jedynej kamery do pracy zarobkowej to wielkie ryzyko chyba ze mieszkasz w Wa-wie i znasz technikow z serwisu Canona. Dodam ze tylko w jedym miejscu w Polsce naprawiaja sprzet canona na gwarancji. Po gwarancji nie jest lepiej bo zeby sciagnac czesci to tez trezba przez ten serwis.

W moim przypadku A1 byla by kamera dodatkowa, gdyz zawsze w zapasie bede mial inne pod reka.

Nie zebym kogos zniechecal do kupowania Canona ale wiadomo produkt jest nowoscia na rynku a juz sie wiele mozna naczytac na anglojezycznych forach, ze sa problemy z mechanika i dzwiekiem.

Ja chyba zaryzykuje i wejde w tego Canona :) mimo zlych wspomnien.

Fall'n photo - czy masz juz zlecenia pod HDV i dysponujesz sprzetem i oprogramowaniem ktory wpelni pociagnie montaz HDV i authoring HD ?

środa, 24 stycznia 2007, 12:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

RT.X2 z APP2. jedyne czego nie mam to nagrywarka, ale i tak nikt na razie nie chce w HDV, więc to może poczekać.

Z drugiej strony- niech mnie ktoś poprawi jesli źle kalkuluję:
VX2000E- radzi sobie, dobry jest, nikt nie narzeka- 8000 (Allegro :evil: )
XH A1- za bardzo nie wiadomo, co się będzie sypać ;)- 13 z hakiem

róznica 5000 z hakiem.

Ile będzie kosztować ta kamera za powiedzmy 2 lata, kiedy HDV zejdzie pod strzechy ( a ja mieszkam w Pile- 70 tyś mieszkańców, to nie Warszawa, tu pensje sa niższe i zycie tańsze)... no ile ona może wtedy kosztować... 10000, może mniej, jeśli będzie tanieć jak Nikon D200 to będzie cuuuudownie.
Więc... za dwa lata mam 5tyś w kieszeni (te, co je kurde nie wydałem) dokładam trochę i mam dwie kamerki- jedna dobrą do DV i drugą dobrą do HDV (być może dobrą). Zgadza się? Nie przewiduje, że w Pile ludzie się rzucą na HDV jak na ciepłe bułeczki.
Uwzględnijmy tez fakt, że to będzie moja jedyna kamera, więc musi być sprawna.

A tak na marginesie, ile kosztowała VX2000 dwa lata temu?

środa, 24 stycznia 2007, 12:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

raczej nakieruje Cie na DVC30 + adapter na XLR i dobry mikrofon.
Jak masz stycznaosc z fotografia to pewnie wolisz miec kontrole nad obrazem a w VX2100 przy tyl malym LCD i wizjerku nie za wiele zdzialasz. Co prawda kamery jasniejszej nie znajdziesz ale DVC30 radzi sobie bardzo dobrze w slabych warunkach oswietleniowych a tryb manualny jest swietny. Jest mniejsza poreczniejsza i zawsze taka kamerke bedziesz mogl zabrac ze soba na jakies wycieczki itp.

Co do ceny VX2100 to jakies 2 lata temu bylo to 10-11 tys. zl
Tylko od tamtej pory wez pod uwage ze Dolar i Euro strasznie potanialy co sie przeklada na ceny sprzetu w Polsce.

Kris

środa, 24 stycznia 2007, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moja kontrola nad obrazem skończyła sie szybkim wypuszczeniem z rąk 30d, którego używałem przez 7 slubów do ludzi i powrotem do kochanej kliszy... drożej, niewygodniej, ale jak ja kocham ten analogowy obraz- Fuji NPH rządzi. I siedzę na sprzęcie Canona Eos3 + 2 elki + niezbedne pierdułki. I się nie sypie ani trochę.
Ale kontrola nad obrazem jest dla mnie ważna, to fakt.

czemu ten Panasonic jest taki... mało znany? Pierwszy raz widze ten model.
cena super, specyfikacja tez wyglada zachęcająco, ale nigdy go nie widziałem w praktyce.

Co do $ i Euro to fakt... w sprzecie muzycznym jest ten sam trend.

środa, 24 stycznia 2007, 13:11
Bywalec
Bywalec

Testowałem obrazek wyłącznie w HDV,bo tryb DV mnie w niej nie interesuje.Do obrazka SD mam Sony DSR-250P i tego się na razie trzymam.Film ,,look" w tym klipie to nie kwestia nastaw kamery,choć to właśnie jedna z jej podstawowych zalet.
Tak jak radzi Ci kolega z jedynej słusznej platformy :) nie może być to jedyny sprzęt do pracy zarobkowej.
michalmacpro

P.S
Kaziuk-chyba mamy wspólnego znajomego z okolic Poznania?

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

środa, 24 stycznia 2007, 13:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wiekszosc osob zajmujacych sie filmowaniem slubow itp uzywa Sony VX2100, nastepnie jakis Panasonicow zerii GS, Canonow XM ...
AG-DVC30 nie jest dostepna w norlanlych sieciach sklepow RTV, w katalogach tez jej nie znajdziesz a ludzie przewaznie kupuja to co widza u innych i nie chcac byc gorszymi, nie chca eksperymentowac z czyms egzotycznym i dlatego dokonuja takich a nie innych wyborow.

Sa tez tacy co majac VX2100 twierdza ze lepszej od niej juz nie ma ;)
Kazda kamera ma swoje wady i zalety.

DVC30 kupowalem pond 2 lata temu i to w ciemno - doslownie bo nigdzie nie mozna bylo jej przetestowac. Kupilem i jestem do dzis zniej BARDZO ZADOWOLONY.
Poszukaj sobie w moich starych postach bo juz wiele pisalem i niepotrzebnie bede sie powtarzal :)

Do kanona A1 robie przymiarke ale to juz bede musial ja wymacac i sprawdzic czy warta jest tej kasy bo do HDV az tak bardzo mi nie spieszno.

Kris

[ Dodano: Sro Sty 24, 2007 3:21 pm ]
michalmacpro napisał(a):
Kaziuk-chyba mamy wspólnego znajomego z okolic Poznania?

Tak :)
Ktory od roku przeszedl na Nasza strone (czyt. platforme) :)

pozdrawiam
Kris

środa, 24 stycznia 2007, 13:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona