Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 09:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Pnasonic nv-gs180 lub nv-gs280 !!! POTRZEBUJE krótkie filmy! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pnasonic nv-gs180 lub nv-gs280 !!! POTRZEBUJE krótkie filmy!
Witam
mam zamiar kupic kamerke do 2000 zł noi mysle nad tymi panasamo czyli 180 i 280 noi nie wiem czy warto dopłacic 500 zł za leica dicomar, optyczny stabilizator obrazu,flesh, i 3.1 megapixela w 280 ?? czy lepiej kupic tania gs180 ?? kurcze no chcialem 280 ale nie mam duzo kasy :( nie chce potem załowac ze lepiej było kupic 280 :( wiec prosze jesli ktos ma te kamery gdyby nagrał krótkie filmy moze byc nawet minotowe i np. potestował zoom bliskie obiekty i dalekie noi na dworze najlepiej to byłbym bardzo wdzieczny bo chce widziec jak nagrywaja te kamery... co prwada widziałem film 5 minotowy który zajmował 80 mb ale gostek tylko w pomieszczeniu kamerował a ja chce na zewnątrz... noi mam jeszcze pare pytan

1.czy w 280 ta lampa błyskowa jest tylko do zdjęc czy też swieci gdy filmujemy ??
2.czy gdy bedziemy nagrywac i kasowa i nagrywac i tak w kółkko na jedna kasete to kolory będa coraz gorsze i kaseta bedzie do wyzucenia ?? bo chce nagrywac np. wakacje jakies zloty tuningowe pozniej wgrywac to na dysk kompa i nagrywac na płyty DVD a potem odtwarzac na DVD czy to sie opłaca ??

będe bardzo wdzieczny za filmik jak i odowiedz na pytania z góry wielkie dzięki !!!

pozdrawiam

piątek, 26 stycznia 2007, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Elektroniczny stabilizator w gs75/180 dziala kiepsko i wiadomo to nie od dzis. Optyczny stabilizator w gs280 dziala zdecydowanie lepiej. Markowa optyka tez poprawi nieco jakosc obrazu, ale nie bedzie to poprawa "powalajaca" a raczej nieznaczna, zauwazalna na niektorych ujeciach. Jesli zamierzasz uzywac duzych zblizen, oraz duzo panomarowac to jednak polecam gs280, bo kiepska praca elektronicznego stabilizatora w gs180 jest niestety mocno zauwazalna. I pod tym wzgledem warto doplacic.
A zalowac zawsze bedziesz! Bo nie kupiles lepszej! Jak kupisz gs280 to bedziesz zalowac, ze nie kupiles gs400! Taka natura ludzka - apetyt rosnie w miare jedzenia :wink:

Ja zaluje, ze nie kupilem gs280, ale moja gs75 tez mocno nadszarpnela budzet i zone trzeba bylo dlugo "ukladac" :wink:

piątek, 26 stycznia 2007, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak kupowałem GS75 nie było jeszcze GS280 a i cena była taka jak dziś 280-tki. Dziś chętnie pozbyłbym się 75 i dopłacił do 280 głównie ze względu na stabilizator.

Pozdrawiam

piątek, 26 stycznia 2007, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zdecydowanie warto, stabilizacja znacznie lepsza, w 75 w zasadzie nie działa.

DiscoLED, masz rację, mam gs400 i wiesz co? Canon xl2 mi sie baaardzo podoba ;)

piątek, 26 stycznia 2007, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W przeciągu kilku lat ostatnich lat miałem (na kilka chwil, godzin) w swoich łapkach kilka kamer Panasonic z elektronicznym stabilizatorem obrazu. Za każdym razem spostrzeżenie takie samo: elektroniczny stabilizator obrazu w kamerach tej firmy działa wyjątkowo nędznie (rzekłbym: wcale nie działa).
A w modelu NV-GS280 działa, i to bardzo ładnie. Może dlatego, że optyczny? Swoją drogą nawet w amatorskich kamerkach Sony elektroniczny stabilizator obrazu działa bardzo ładnie.

sobota, 27 stycznia 2007, 00:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]