Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 04:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 opinia Panasonic NV-GS27 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post opinia Panasonic NV-GS27
bardzo proszę o opinie na temat kamery Panasonic NV-GS27, nie jestem profesjonalistą, więc czy będę z niej zadowolony? na czym zapisywany jest obraz, na kasetkach czy karcie?
z góry dziękuję :)

sobota, 27 stycznia 2007, 13:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: opinia Panasonic NV-GS27
melon89 napisał(a):
bardzo proszę o opinie na temat kamery Panasonic NV-GS27, nie jestem profesjonalistą, więc czy będę z niej zadowolony? na czym zapisywany jest obraz, na kasetkach czy karcie?
z góry dziękuję :)

witam
o parametrach kamerki poczytasz tu:
http://www.google.pl zadając hasło: nv-gs27
pozdrawiam

sobota, 27 stycznia 2007, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mając pewne (takie sobie) doświadczenie z jednoprzetwornikowymi kamerami firmy Panasonic mogę powiedzieć w ciemno (ponieważ nie miałem tej kamery w rękach): nie kupuj jej, bo będziesz żałował.

niedziela, 28 stycznia 2007, 00:59
Nowy
Nowy

Post panasonic NVGS-27
Ta kamera nagrywa na kasetkach mini DV fajna sprawa do domowych warunkow nadaje sie zalezy ile oczekujesz od takiej kamery to nie jest kamera profesjonalna mam ja dwa tygodnie i pozostawia wiele do zyczenia ale nie jest zle. Tylko nie wiem dlaczego jak zgram film na komputer to film traci duzo na jakosci a jezeli ogladam go bezposrednio na TV to jest extra moze zly program uzywam no i zgrywam przez kabel DV jakies pytanka na dywers@poczta.onet.pl

niedziela, 28 stycznia 2007, 21:39
Moderator
Moderator

Post Re: panasonic NVGS-27
dywers napisał(a):
Tylko nie wiem dlaczego jak zgram film na komputer to film traci duzo na jakosci a jezeli ogladam go bezposrednio na TV to jest extra

Było tu na forum wielokrotnie o przeplocie, nawet o przeskalowaniu obrazu z PAL, do rozdzielczości monitora, wiec powtórzę tylko katechizm: Przechwyt w DV, (a nie mpeg2), nie więcej niż 1,5 godziny na płytkę DVD i na ekranie telewizora znowu obraz prawie tak ładny jak bezpośrednio z kamery. Nie martw się na zapas :mrgreen: .
PS Z osobnego wątku:
dywers napisał(a):
posiadam kamere panasonic NVGS-27 jakiego mam programu uzywac do zgrywania filmow na komputer i czy lepiej zgrywac prze kabel DV czy USB. Film nagrany na kamerze zgrany na komputer traci duzo na jakosci dlaczego tak jest piszcie dywers@poczta.onet.pl

Było tu na forum wielokrotnie :!: :wink:
pozdrawiam

EDIT
Ramonez napisał(a):
Witam
Kolega kotin obszernie Ci odpowiedział , używał jednak "skrótów myślowych

To prawda, przepraszam :wink:

Ostatnio edytowano wtorek, 30 stycznia 2007, 10:40 przez kotin, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 28 stycznia 2007, 22:50
Nowy
Nowy

Post odpowiedz
Powiem szczeze nie rozumiem co napisales wyjasnij prosciej jestem nowym uzytkownijiem kamery co mam zrobic aby obraz byl lepszy dlaczego trace na jakosci przy zgrywaniu filmow filmy sa po pare minut prosze o odpowiedz

poniedziałek, 29 stycznia 2007, 20:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kolega kotin obszernie Ci odpowiedział , używał jednak "skrótów myślowych", a to powinno skłonić Cię do zagłębienia się w to Forum.
Zagęszczę Ci temat.
Po pierwsze pomimo podobnych wydajności USB 2.0 i IEEE1394 proponowałbym to drugie rozwiązanie ze względu na mniejsze obciążenie systemu (w transmisji USB jedno z urządzeń musi być hostem co może mulić system przy dużych plikach).
Po drugie jeśli zgrywasz za pomocą interfejsu IEEE1394 NA PEWNO nie masz utraty jakości , różnica w jakości wynika z różnych rozdzielczości monitora oraz materiału video. Jeśli rozdzielczość w jakiej pracuje Twój monitor to np. 1024 na 768 a rozdzielczość Twojego materiału video to (w Palu) 720 na 576 to obraz ten na pewno będzie daleki od ideału. Generalnie im większa rozdzielczość tym mniej zadowoli Cię jakość obrazu (DV) oglądanego na monitorze, na LCD kamery obraz wydaje Ci się dobry bo jego rozdzielczość to jakieś 300 linii (jak nie mniej).
Pozdrawiam

poniedziałek, 29 stycznia 2007, 22:18
Nowy
Nowy

wtorek, 30 stycznia 2007, 09:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]