Teraz jest piątek, 19 października 2018, 18:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 JVC GY - DV 5000 problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JVC GY - DV 5000 problem
Jestem na swoje nieszczęscie uzytkownikiem kamery JVC GY-DV 5000 i pomijając dotychczasowe usterki to teraz doszła jeszcze jedna i to dość powazna.Wszystko jest pieknie i ładnie tylko nie mogę odtworzyć nagranej tasmy....komunikat o zabrudzonej głowicy i cały zestaw dropów z poprzecznymi paskami-tasmy DV są róznych znanych firm i na innych kamerach nie ma z nimi kłoptu,ale nagrane JVC 5000 nie mozna odtworzyć takze na magnetowidach czy kamerach.Głowica jest czyszczona regularnie i nawet po takowym czyszczeniu taśma jest odtwarzana jak wyzej i żadne czyszczenie nie pomaga ani regulacja głowicy....i brak mi juz pomysłów.Czy ktos moze wie co z tym fantem zrobić i czy w ogóle istnieje jakiś serwis do tej kamery,najlepiej w woj.pomorskim...bo miałem do czynienia z serwisami z innych rejonów Polski i ich reakcja na ten problem i na widok tej kamery polegał głownie na robieniu wielkich oczu i długiego"Ooooooooo"...Zaznaczam również że mam w serwisie JVC w Gdyni magnetowid cyfrowy i jest tam on już od czterech miesięcy i zapowiada się na następne miesiące...dlatego szukam kogos albo czegos kto sie na tym zna i nie zajmuje mu to lat swietlnych.Pozdrawiam....

środa, 31 stycznia 2007, 15:25
Bywalec
Bywalec

Przykro mi to pisać,ale nie jesteś jedyny.Kamery serii DV-5000-5101,oraz wszystkie magnetowidy ProDV mają koszmarnie awaryjną mechanikę.Następny objaw po dropach to będzie wciąganie i rwanie taśm.Próbuj uzyskać pomoc w http://www.professionalmarket.com.pl nr.tel.022 652 37 83 oczywiście Warszawa.Firma ta handluje tym sprzętem,oraz go serwisuje.Jednak w przypadku mojego kolegi po kilkukrotnych naprawach problem wracał no i pozostało pozbycie sprzętu.Jednym słowem trzeba mieć duże szczęście do tego sprzętu.Dotyczy to niestety też nowej linii ProHD.Mimo pięknego obrazka GY-HD110-111,dzieją się podobne cuda.Nie wiem jak jest z linią 200-251,ale pewnie podobnie.Te wymienione fakty dyskwalifikują sprzęt JVC w pracy reporterskiej.Można ryzykować przy innych produkcjach,gdzie można zdjęcia powtórzyć.Mimo sentymentu i uznania dla obrazka z tych kamer( np.w przedziale cenowym do 30.000 PLN obraz HDV progresywny bezkonkurencyjny- tylko JVC pisze pełnymi klatkami u konkurencji trzeba się bawić w postprodukcji ) w moim wypadku na razie only Sony.
pozdrawiam

michalmacpro

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

środa, 31 stycznia 2007, 17:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]