Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 09:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Dopadło mnie czyszczenie głowicy NV-GS75 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Dopadło mnie czyszczenie głowicy NV-GS75
Witam
Oj, dawno mnie tu nie było!
Panowie i Panie potrzebuje wskazówek jak uporać się z zabrudzoną głowicą w 75-tce. Oczywiście chemią. Jakoś nie bardzo uśmiecha mi się taszczyć kamerę do serwisu, skoro tam mogą na sucho szlifować głowice.

Dzięki i pozdrawiam

poniedziałek, 5 lutego 2007, 00:12
Stały bywalec
Stały bywalec

jak nie masz pojęcia -to na co liczysz?lepiej oddać sprawę fachowcom.a jak chcesz już sam na mokro, to weż szczoteczkę trochę wody,ludwiku i szoruj :lol:

poniedziałek, 5 lutego 2007, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja czyszczę preparatem do czyszczenia głowic magnetycznych o nazwie "VIDEO 98". Na etykiecie pisze, że służy do czyszczenia głowic audio, video oraz do czytników kart magnetycznych.

Spray o objętości 60 ml kosztował mnie 6 zł dwa lata temu. Wyjmuję kasetę i przy otwartej kieszeni "psikam" tym sprayem na bęben dokładnie w tym miejscu, gdzie są głowice zapisująco-odczytujące (2 sztuki). Na wyposażeniu preparatu była rureczka o długości około 10 cm, za pomocą której bez żadnego problemu można trafić strumieniem spraya w głowice. Za pomocą patyczka do czyszczenia uszu delikatnie (!!!) obracam bębnem, aby ustawić głowice w odpowiednim miejscu (aby je widzieć).

W ten sposób należy czyścić zimne głowice, aby preparat odparowywał powoli. Po spryskaniu głowic zostawiam kamerą z otwartą kieszenią w bezpiecznym miejscu na około 15-20 minut.

poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mysle, autoryzowany serwis to jedyne rozwiazanie. Dlatego, ze czyszczenia wymaga nie tylko glowica, ale rowniez caly tor prowadzenia tasmy tj. walek i rolka przesuwu tasmy oraz prowadnice. Serwis bierze za ta czynnosc odpowiedzialnosc. Jesli jednak uprzesz sie zrobic to sam, to proponuje kasete czyszczaca na mokro (oczywiscie markowa). Sporadyczne czyszczenie zgodnie z instrukcja nie spowoduje uszkodzenia lub zuzycia glowic (glowice w kamerze sa nie mniej twarde niz w tradycyjnym magnetowidzie). Jednak ta metoda wyczyscisz tylko glowice, tor prowadzenia bedzie brudny co moze spowodowac niedokladne prowadzenie tasmy. A to z kolei bedzie owocowac chwilowymi zakloceniami obrazu (oczywiscie w postaci cyfrowej czyli pikseloza).

Jako elektronik nie moge zgodzic sie z przedmowca. Kombinujac patyczkiem do uszu wczesniej czy pozniej ukruszysz delikatny rdzen glowicy. Stanowczo odradzam!!!

poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak nie masz pojęcia -to na co liczysz?lepiej oddać sprawę fachowcom.a jak chcesz już sam na mokro, to weż szczoteczkę trochę wody,ludwiku i szoruj :lol:

Świetny pomysł! Testowałeś już? Widzę, że masz doświadczenie ... w szorowaniu ludwikiem :mrgreen:

DiscoLED, rozmawiałem dziś z serwisantem w ASO i faktycznie czyszczą w zasadzie wszystko, głowice, tor prowadzenia, itd.
Przekonałeś mnie, oddaje sprawę fachowcą (jak to zaznaczył pablo0129)

A tak na marginesie, to normalny defekt po nagraniu 29 kaset, wszystkie ze stajni Panasonica?

Pozdrawiam

wtorek, 6 lutego 2007, 00:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A tak na marginesie, to normalny defekt po nagraniu 29 kaset, wszystkie ze stajni Panasonica?

Ciezko stwierdzic. Nie znam tych kaset. Jeszcze z czasow kaset magnetofonowych pamietam, ze Panasonic gigantem w produkcji tasm nie byl. Nie wiem jak teraz. Wracajac do tematu, jesli sa to zwykle standardowe (tanie) kastetki to oczywiscie zabrudzenie glowic jest jak najbardziej mozliwe. Nagrales 29 kaset i pewnie kazda co najmniej raz odtworzyles, aby zrzucic material. Jesli jednak zabrudzenie bedzie sie nagminnie powtarzac to znaczy o fatalnej jakosci tasmy w kasetkach lub poszerzeniu szczeliny w glowicy (na skutek zuzycia). Ale to drugie raczej nie wchodzi w gre po tak malym "przebiegu" kamery. Tym bardziej, ze jestes pierwszym wlascicielem kamery z tego co pamietam. I jeszcze jedno. Stosowanie drogich wysokiej jakosci kaset zmniejsza ryzyko zabrudzenia, ale go nie wyklucza. I na lepszych kasetkach glowice sie brudza, tym bardziej jak takie kasetki sa wielokrotnie uzywane. Taki to juz urok tasm.

wtorek, 6 lutego 2007, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic wyczyścił głowice, rolki, itd w ramach gwarancji :D
Czyżby firma z ludzką twarzą :?:

czwartek, 22 lutego 2007, 20:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]