Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 17:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Do fachowców:Sony Z1 czy JVC GY-HD110? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Do fachowców:Sony Z1 czy JVC GY-HD110?
Napiszę tylko, że kamera ma służyć głównie do nagrywania ciemnych pomieszczeń, barów, klubów, wnętrz, itd.

Ceny porównywalne, obydwa 1/3'' zastanawiam się czy warto się ubierać w tego JVC, wydaje się bardziej profesjonalny, wymienny obiektyw i naramienna...

Ale najważniejsza jest jednak czułość matrycy, testował ktoś te dwa modele?

czwartek, 8 lutego 2007, 01:22
Bywalec
Bywalec

Jak chcesz filmować ciemne pomieszczenia to Sony Z1 nie nadaje się za bardzo to tego celu bo jest ciemną kamerą, no chyba że zaopatrzysz się w lampę. Co do JVC to tylko słyszałem o niej ale nie testowałem.

czwartek, 8 lutego 2007, 11:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może w takim razie dobierzesz coś z Canonów (jeśli zależy ci na HDV). W przeciwnym razie pewnie większość osób bedzie doradzać ci PD170

czwartek, 8 lutego 2007, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli planujesz prace na naprawde niskich ekspozycjach to radze Ci kamere filmowa i tasme 500 Asa Fuji/Kodak forsowana do 1000 Asa. A tak uczciwie to niestety nie ma ani jednej kamery cyfrowej, dostepnej dla Ciebie, dobrze radzacej sobie w niskim swietle. Zawsze wyjda mniejsze czy wieksze szumy i inne syfy. Roznica pomiedzy kamerami na rynku to mniej niz 1 przyslona a to naprawde niewiele. Dlatego najlepiej podzialaj w kierunku kamery + lampa na nia mimo, ze obrazek jest ochydny to jakikolwiek jest.

czwartek, 8 lutego 2007, 17:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Oczywiście kamera będzie pracować z lampą. Co do PD170, to w tym momencie używamy właśnie kamer tego typu ale zamierzmy wejść w HDV.
Dość dobrze opatrzyłęm temat w internecie na anglojęzycznych stronach i można tam znaleźć często sprzeczne informacje.
Można brać pod uwagę 4 modele: JVC 110, Sony Z1, Panasonic HVX200 i Canon.
Canon od razu odpada, z uwagi na najniższą czułość, zatem sprawa obija się o 3 modele.
Sony Z1 - plusy: bardzo dobrej jakości obraz, mały szum nawet w bardzo ciemnych warunkch, minusy brak trybu progresywnego, kamera amatorska,
JVC - plusy: wymienny obiektyw dobrej jakości Fujinon, profesjonana kamera, tryb progresywny 720p, bardzo dobrej jakośći zdjęcia, profesjonalny wygląd, minusy: ponoć awaryjna i serwisanci bardzo klną na tą kamerkę, tendencja do przepalania obrazu, troszkę większe szumy w ciemnych pomieszczeniach niż Z1.
Panasonic - plusy: DVCPro, pełne HD, wady: nieprofesjonalny wygląd, tendencje do przebarwiania zdjęć w kierunku czerwieni, HD nagrywa na bardzo drogich kartach P2 lub drogim dysku (100 GB - 9 tys zł netto).

Podsumowując, większość ludzi poleca Panasonica, lub ewentualnie Z1, JVC raczej wszyscy odradzają. Z drugiej strony na zachodnich stronach podniecają się niezdrowo JVC, w jakimś teście stwierdzili że półprofesjonalne kamery HDV są bliżej profesjonalnych Cinealty czy Varicama niż by się mogło wydawać.

Jakaś firma używa nawet Varicama i jako drugiej kamery JVC110 i twierdzi, że zdjęcia są z reguły nie do odróżnienia.

Gdzie zatem leży prawda?

piątek, 23 lutego 2007, 14:34
Bywalec
Bywalec

Nie zgodzę się z Tobą co do minusów kamery Sony Z1. Po pierwsze nie jest to kamera amatorska - jeśli chodzi o amatorską kamerę to jest to Sony HDR FX1, a nie Z1. Po drugie kamera Z1 ma możliwość zapisu progresywnego. Natomiast co do plusów Z1 to się zgadza. Posiadam tą kamerę od kilku miesięcy i jestem z niej zadowolony.
Poszukaj dobrze w opisach i wszystko znajdziesz. Np na stronie firmy "Studiotech" masz szczegółowy opis do Sony HVR-Z1E.

Pozdrawiam

piątek, 23 lutego 2007, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Za przeproszeniem drPrado czy ty wogole trzymales ktoras z wymienionych przez siebie kamer w reku? Opisujesz ich zalety i wady jak bys pracowal na nich przynajmniej rok.Rozbraja mnie poprostu jak ktos polega na slabej jakosci informacjach zaczerpnietych z wszelakiej masci "publikacji" internetowych i opinii pseudo fachowcow na forach,a potem kompilujac te bzdury wysnuwaja takie wlasnie wnioski.Piszac ze Z1 jest kamera amatorska rozlozylem rece,pracuje na niej juz jakis czas i bije na glowe wszystkie poprzednie (canony i sony).Tak pozatym kamera "profesjonalna" to chyba jakis Panavision.No offence ale wezcie sie zastanowcie troche zanim zaczniecie filozofowac.

Varicam to wydatek przynajmniej 45K USD chyba cos w tym jest...

drPrado skoro masz tyle informacji to chyba nie musisz o nic juz pytac.

pozrdo

piątek, 23 lutego 2007, 16:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Szawar, przeczytaj dobrze, wyraźnie napisałem, że są to informacje zaczerpnięte z internetu, a post był przecież napisany po to, aby użytkownicy mogli się wypowiedziec na ten temat.

W pierwsyzm poscie napisalem, że planuję zakup jednej z tych kamer, więc jakbym miał je wszystkie w ręce, nie potrzebowałbym porady szanownych kolegów.

Proszę o dalsze opinie.

piątek, 23 lutego 2007, 19:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po drugie kamera Z1 ma możliwość zapisu progresywnego.

Że jak :?: Masz Z1 po tuningu :?: :)

piątek, 23 lutego 2007, 20:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Niektórzy myślą że cinemaframe to progresiv, dali się nabrać sony-emu, mimo że ten nie oszukiwał bo nie nazwał tego progresivem, nadodatek jeszcze im się to podoba, kwestja gustu może.

piątek, 23 lutego 2007, 21:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pracuje na SOny Z1 od maja 2005 i nie dam na nia powiedziec zlego slowa. Na temat innych , o ktore pytasz, nie wypowiem sie, bo na nich nie pracowale. Ale jedno jest pewne. Kazdy kto pracuje na wybranej przez siebie kamerze( marka, model) bedzie ja zachwalal, czasmi wbrew rzeczywistosci, ale dlatego, zeby nie wystawic sie na usmieszki kolegow za zly wybor. Z1 opisywalismy w innym watku. Powiem tylko tyle, ze to nie amtorska kamera, nie ma szumow, i najwazniejsze...musisz ja dokladnie poznac. Praca tylko i wylacznie manualna. Jezeli posiadasz zdolnosci manualne i na to jestes gotow, to polecam w jasno Z1.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

sobota, 24 lutego 2007, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja nie jestem na kupnie, ale gdyby przyszło mi kupić to z pośród wyżej wymienionych faktycznie kupiłbym Z1E. Zresztą troszkę się nią bawiłem i pozostawiła pozytywne wrażenie. Ale to tylko moja opinia a wybór zawsze należy do kupującego. Pozdrawiam i życzę trafnej decyzji.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

sobota, 24 lutego 2007, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pierwszym kamkorderem sony, który ma prawdziwy tryb progresywny 1080 25p jest sony V1E / V1U. No ale do czułości tej kamery można podobno mieć zastrzeżenia ;-)

sobota, 24 lutego 2007, 12:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]