Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 02:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Sony HVR-Z1 a PD170 ilość światła 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Sony HVR-Z1 a PD170 ilość światła
Przy PD 170 podawany jest 1 lux, przy Sony HVR-Z1 brakuje mi tego parametru.

Potrzebuje kamery do filmowania w scenerii wieczornej. Byłem skłonny kupić PD 170 jednak asekuracyjnie poszedł bym w HDV tylko jak sprawuje się ta Sony HVR-Z1 w trudnych warunkach świetlnych.

Mariusz N.

sobota, 10 lutego 2007, 13:11
Nowy
Nowy

Post Re: Sony HVR-Z1 a PD170 ilość światła
"Potrzebuje kamery do filmowania w scenerii wieczornej"

Z1 potrzebuje tego swiatla 3lux i jest kamera sporo ciemniejsza, mozliwe ze proceser obrazu nie jest w stanie pociagnac jasnosci w HD

Za to pd-170 zadowoli cie w 100&, obraz zapisany w dvcam powinien zaspokoic twoje potrzeby, chyba ze jestes z tych co musza miec za wszelko cene mpega2 w HDV , ale trzeba sie w tedy liczyc z kosztami

niedziela, 11 lutego 2007, 00:25
Nowy
Nowy

[quote="Mariusz N."]Przy PD 170 podawany jest 1 lux, przy Sony HVR-Z1 brakuje mi tego parametru.

Potrzebuje kamery do filmowania w scenerii wieczornej. Byłem skłonny kupić PD 170 jednak asekuracyjnie poszedł bym w HDV tylko jak sprawuje się ta Sony HVR-Z1 w trudnych warunkach świetlnych.
witam
jestem świerzo po kręceniu materialu z teatru 2ma kamerami moim starym vx2000 i fx1- no niestety swiatla fx-owi brakowalo. szumial i do tego ostrzył gorzej od vx-a. jezeli hodzi o osrosc zdjec w dostaecznym oswieteniu to vx odpadł ale tylko nieznacznie (mial zreszta w moim prywatnym tescie wieksze zabkowanie linni prawie poziomych od fx-a ) kamery vx2000,2100,pd150,170 maja ok 500 linni w pziomej rozdzielczosci no moze nawet 520 w testach niemieckich natomiast wszystlie hdv-ki nawt gdy krecimy w formace dv maja i wieksza rozdziecosc... nie widziałem jeszcze na ten temat zadnego testu ale chyba mam racje. mysle ze moze to byc nawet ok 800 linni. Wiec w dobrym swiatełku na pewno fx bedzie lepszy w ostrosci obrazu.Co do koloru to nie widze róznicy miedzy vx a fx.
Mysle ze dopiero fx7 bedzie takim odpowiednikiem hdv VX-a tyle ze niestety tez jest ciemniejsza od pd/vx ale znacznie mniej niż fx1

pozdrawiam!
Krzysiek.

niedziela, 11 lutego 2007, 15:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SB napisał(a):
"Potrzebuje kamery do filmowania w scenerii wieczornej"

Z1 potrzebuje tego swiatla 3lux i jest kamera sporo ciemniejsza, mozliwe ze proceser obrazu nie jest w stanie pociagnac jasnosci w HD

Z1 - posiada coś jeszcze: przetwornik 1/3" 8)

niedziela, 11 lutego 2007, 18:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie rozumiem ludzi, którzy chwala VX nad Z1. Od momentu zakupu i pracy przez ponad 20 miesiecy na Z1, na obraz z VX patrze jak na żygi. Koledzy, którzy nie kupuja tego modelu, bo nie maja potrzeby, kasy itp. zdecydowanie opowiadaja sie za wszystkim w Z1, oprócz jasnosci. Ta kwestia, to raczej wieloletnie przyzwyczajenie do czegos, co daje VX. Komentarze, typu Co do koloru to nie widze róznicy miedzy vx a fx...Jak można nie widzieć z korzyścią dla Z1... 8O . VX i te ich sztuczne podbicia czulosci. Nie wiem, byc moze nie powinniscie koledzy zajmowac sie ta branza, skoro sa jakies problemy ze wzrokiem. Jestem świerzo po kręceniu materialu z teatru 2ma kamerami moim starym vx2000 i fx1- no niestety swiatla fx-owi brakowalo. szumial i do tego ostrzył gorzej od vx-a
Czy FX i Z1 :D maja te same flaki? Jezeli tak, to gdzie kolego widzisz szumy?! 8O Nie ma..Nie ma... Przy użyciu podbicia 18 db tez nie zobaczysz. Daj boże tak widzacych operatorow, to przynajmniej w kwesti usprzetowiania sie, dlugo konkurencja pozostanie w tyle.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

niedziela, 11 lutego 2007, 23:34
Bywalec
Bywalec

Post DOBRY SPRZĘT
Mimo dużego uznania dla wielu plusów Z1, należy stwierdzić, że kamera ta
w trudnych warunkach ekspozycji potrzebuję dodatkoego oświetlenia by uzyskać prawidłowo naświetlony plan, w innym przypadku można zuważyć wyraźny efekt nidoświetlenia zwłaszcz trzeciego panu, barwy w takim przypadku są wręcz brudnawe zwłaszcza cienie - głuche, zauważalne jest to w przypadku filmowania postaci(twarze), dochodzi do tego kompresja mpeg2
przy szybko poruszających się obiektach kamera ma problem z ostrzeniem.
Mówiąc o profesjonalnym sprzęcie Hdv należy rozpatrzyć wyższe modele kamer(droższe). Proszę zwrócić uwagę, że Z1 to 3-7 lux sprzet z wyższej półki to 0,.. lux. Porównując to do fotografii, sprzętu video wyższej klasy, i zsad optyki,zwłaszcza ekspozycję, nasuwa się stwierdzenie, im jaśniejszy obiektym (droższy) tym lepsza ekspozycja. I trudno tu się nie zgodzić z faktem, że dobry obiektyw o dużej jasności swoją ceną przewyższa jednokroć cenę aparatu(body). Oczywiście dobre zdjęcia można zrobić ZENITEM, :D
Oczywiście jasność, czułość to nie wszystko, liczy się technika i wrażliwość operatora.Trudno sobie wyobrazić używanie dodatkochych lamp np. w tetrze podczas dokumentacji spektaklu (co na to reżyser?)Oczywiście można balansować czsem naświetlania, przysłoną na ile zdoła 3-7 luxa Z1?
Trudno mówić jednak wtedy o poprawnej ekspozycji.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 02:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: DOBRY SPRZĘT
sonydv napisał(a):
Mimo dużego uznania dla wielu plusów Z1, należy stwierdzić, że kamera ta
w trudnych warunkach ekspozycji potrzebuję dodatkoego oświetlenia by uzyskać prawidłowo naświetlony plan, w innym przypadku można zuważyć wyraźny efekt nidoświetlenia zwłaszcz trzeciego panu, barwy w takim przypadku są wręcz brudnawe zwłaszcza cienie - głuche, zauważalne jest to w przypadku filmowania postaci(twarze), dochodzi do tego kompresja mpeg2
przy szybko poruszających się obiektach kamera ma problem z ostrzeniem.

I tu powinno paść sakramentalne pytanie... z praktyki? Czy z gazetki? Posty Gagi (??? jak to kurde odmienić) maja tę wyższość, że są włanoręcznie sprawdzone i jeśli pisze, że przy 18db jest ok a ma taki sprzęt w domu, a nie na ekranie kompa, to byłbym skłonny przychylić się do jego opinii.
Zresztą... za miesiąc sam się przekonam i będe klepał posty o Z1 !!!

poniedziałek, 12 lutego 2007, 08:59
Stały bywalec
Stały bywalec

nie znam z1, miałem w tym roku kupować fx1 ale kumpel kupił ponad rok temu i nie jest zadowolony, fx jest ciemny i gaga nie walcz z wiatrakami, przez to że potrzebuje dużo światła nie jest kamerą uniwersalną. Na studniówkach fx kompletnie się nie sprawdził, bo młodzież non stop gasi światło. Faktycznie jeśli zapewni się światło tej kamerze to obraz jest super.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 10:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

NIe walcze z wiatrakami, tylko z ciemnogrodem. Dla wielu VX sa za ciemne i zapewniaja swoim VXuniom swiatlo i to w jasnych pomieszczeniach, np. na weselach. Te kamery nie nalega do grupy amatorskich, sa nieco wyzej. Zauwaz, ze kamery tv, tez potrzebuja swiatlo i ktos z tego robi problem i chce uzywac VX bo sa jasne?!

poniedziałek, 12 lutego 2007, 10:35
Stały bywalec
Stały bywalec

światlo to norma i rozumiem że w naszej branży w zasięgu naszych portfeli nie mam kamer niewymagających światła chociaż takie bzdury słyszałem o vx2100 - że może filmować w warnkach braku jakiegokolwiek oświatlenia, mam poprostu świerze wspomnienia ze studniówek, młodzież gasiła nie tylko górne oświetlenie ale i nasze lampy i w tej sytuacji fx miał większe problemy niż vx2100.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: DOBRY SPRZĘT
Fall'n photo napisał(a):
Zresztą... za miesiąc sam się przekonam i będe klepał posty o Z1 !!!

jak się przymierzasz do zakupu, to jakie są teraz ceny tej kamery ? (niekoniecznie w Beiks).

Ja planuję zakup ok sierpnia- września.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 11:02
Bywalec
Bywalec

Nie należy porównywać kamer typy VX/FX do sprzętu typu PD170E i Z1E,
od tego należy zacząć.Pracując kamerą pd170e można uzyskać obraz równie plastyczny jak Z1e, na korzyść tej pierwszej przemawia większa czułość, jest bardziej uniwersalna.Z1e to poprostu nowsza konstrukcja, więcej możliwości w kreacji obrazu (bajerów) no i oczywiście HDV.Pracowałem Z1E jak i PD170E, jet to dobry sprzęt w swojej klasie.W pd170e łatwiej uzyskać
zadawalający efekt Z1e wymaga większej staranności podczas pracy.Pracując często pod presją czasu i w trudnych warunkach, mając na uwadze klimat jaki mamy w Polsce(ciemne szare dni)Pd170e w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej.Oczywiście mam na myśli film bardziej ambitny niż wesele.

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 2:18 pm ]
ps: kamery w TV nie mają 3-7 luxa jak Z1E tylko znacznie mniej...to jest fakt :D

poniedziałek, 12 lutego 2007, 14:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam info od znajomego, że w TVN mają do testów Z1 :idea:

... podejrzewam, że jako dodatkowe bo są lekkie i poręczne :idea:

poniedziałek, 12 lutego 2007, 16:39
Bywalec
Bywalec

tak to prawda używa się różnego sprzętu i nie tylko w TVN również w TVP i wielu innych tv, zwłaszcza w reportażach i programach produkowanych przez niezależnych wytwórców.

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 8:12 pm ]
ps: w TV można również zobaczyć materiał kręcony telefonem komórkowym :idea:

poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Powiem tak o Z1. Od 20 miesiecy pracuje na tym sprzecie i oczywiscie, jest ona bardzo wymagajaca. Nie wyobrazam sobie, pracy na automacie ( nawet nie potrafie). Zapewniam, ze wszystkie ustawienia mozna opanowac do perfekcji i w sytuacji sczegolnie stresujacej, poradzic sobie z tym problemem.
Co do TVN, nie wiem, czy maja do testow Z1. Wiem, ze jak ostatnio w redakcji nawalila jedna z duzych, to w zastepstwie operator dostal PD170. Ja dla niech robie Z1 i jest ok.

wtorek, 13 lutego 2007, 00:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona