Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 06:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Panasonic GS280 czy kamerka z HDD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic GS280 czy kamerka z HDD
Witam
Mam zamiar kupic kamerke i po podjeciu tej decyzji zaczely sie schodki. Czytalem duzo na forum na temat panasonica gs 280 i bylbym sklony sprawic sopie cos takiego ale ostatni o pojawia sie duzo kamer z HDD i sam juz nie wiem czy z postawic na dysk czy na kasetki.
Planuje obrabiac nagrane filmy przeciez nic nie wyjdzie idealnie zawsze cos trzeba poprawic a zmontowany filmik przyjemniej sie oglada a czlowiek zadowolony z efektu. Material nagrany kamerkami HDD to mpeg2 i troche niewdzieczny do obrobki ale to tez nie problem bo potrafie sobie z tym tez poradzic odpowiedznim programem (ulead studio czy pinacle) i tutaj licze na pomoc forumowiczów czy faktycznie jest taka roznica pomiedy jakoscia tych formatów no i na pomoc co do dokonania zakupu odpowiedniej kamerki.
Budzet do 3000 zl ztym ze chcialbym zmiescic sie z wiekszoscia akcesoriów

sobota, 3 marca 2007, 19:06
Nowy
Nowy

Mam doczynienia z kamerkami roznych producentow. Moje zdanie jest takie:

1. hdd nie maja wyjscia firewire jesli chcesz kopiowac na stacjonarna nagrywarke musisz uzyc wyjscia analogowego(strata jakosci), brak mozliwosci archiwizacji jak przy kasetach(plyta dvd potrafi stac sie nieczytelna po paru latach). Plus to natychmiastowy dostep do scen-nie trzeba przewijac, nie skasuje sie niczego.
2. Firmy: JVC mg67- doskonaly stabilizator obrazu, dobry obraz przy jasnym swietle, przy slabym swietle kolorystyka tragiczna. Panasonic gs280- stabilizator mimo ze optyczny slabszy niz JVC,jakosc obrazu bardzo dobra w kazdych warunkach. Sony hc96e- odwzorowanie obrazu gorsze niz w panasonic, lepsze niz w JVC, stabilizator podobnie jak panasonic.
Akurat te modele testowalem.

środa, 7 marca 2007, 18:32
Moderator
Moderator

Post Re: Panasonic GS280 czy kamerka z HDD
kovvi napisał(a):
Witam
Material nagrany kamerkami HDD to mpeg2 i troche niewdzieczny do obrobki ale to tez nie problem bo potrafie sobie z tym tez poradzic odpowiedznim programem (ulead studio czy pinacle)

Serio? Przyznaję że nie mam kamery HDD i opieram się tylko na opiniach z forów i otrzymanych na priva - są duże kłopoty (nie wiem czy zawsze), ze skopiowanymi na dysk mpeg2 z HDD kamery. Ulead i Pinnacle, w przypadkach jakie znam - nie otwierały poprawnie tych plików. Poza tym z definicji obraz zapisany takiej samej klasy kamerą, ale w DV - nie w mpeg2 będzie lepszy. Kompresja DV generuje mniej błedów. Do tego stopnia że czasem - (chociaż niesłusznie), zalicza się ja do bezstratnych.
Przy okazji - kamery HDD rozpowszechniły się. Przydało by się ze strony kolegów którzy je używają żeby napisali też o znalezieniu takiego modelu, który nie sprawia kłopotów w edycji filmu różnymi programami.
pozdrawiam

środa, 7 marca 2007, 20:06
Nowy
Nowy

Problem jest chyba raczej przy uyciu wersji pirackich. Wynika to z tego ze np. pinnacle fabrycznie nie otworzy pliku z dzwiekiem dolby digital. Musisz miec legalna wersje i automatycznie przez internet (ZA DARMO!!) przesylaja ci klucz aktywacji odblokowujacy te funkcje. Wtedy wszystko smiga bez problemow. Natomiast moze ktos sprawdzal dlaczego po zrobieniu filmu pinnacle10 czy np ulead jakosc wychodzi na plycie zdecydowanie gorsza niz po zrobieniu tego samego materialu na stacjonarnej nagrywarce z hdd ? Kilka osob ktore znam maja takie same wrazenie.

piątek, 9 marca 2007, 18:02
Nowy
Nowy

Wasze wypowiedzi rzucaja nieco swiatla na mój wybór. Masz moze racje KOTIN bo wszelkie filmy mpeg 2 jakie obrabialem sam sobie do tego pliku generowalem moze tutaj mylnie zostala odczytana prze zemnie latwosc
obróbki tego formatu.

Z Twojej wypowiedzi ANNERBOX wnioskuje ze panasonic 280 bylby dobrym jezeli decydowal bym sie na kamerke dv?

Pozdrawiam

piątek, 9 marca 2007, 20:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]