Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 08:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Panasonic NV GS280 czy Sony DCR-HC96E? - amatorskie filmy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic NV GS280 czy Sony DCR-HC96E? - amatorskie filmy
Witam i bardzo przepraszam na wstępie za wtórność. Sporo ostatnio czytałam na kilku forach o kamerach cyfrowych. Jednak technika idzie do przodu, ceny też nierzadko spadają więc chciałabym uzyskać najnowsze informacje. Mam już wprawdzie wyrobione zdanie na temat kilku modeli, ale chciałabym uzyskać Wasze opinie bo podkreślam, że w tym temacie jestem z punktu praktyki zielona. Mianowicie zastanawiałam się nad robieniem filmów amatorskich, w tym też drobnych dokumentów. Dlatego zaplanowałam zakup kamery, a że zawsze przy większym (jak na moją kieszeń) zakupie radzę się kolegów na forach, to i tym razem proszę o pomoc ( niestety w sklepach Panowie są często mniej zorientowani niż ja sama :/ ). Planowałam kupić kamerę do 2000zł, ale jeśli faktycznie warto, to mogę zainwestować do 2500zł.
Co do formy użytkowania to jak mówiłam wcześniej interesuje mnie przede wszystkim kręcenie amatorskich filmów, ale też jakiś drobnych filmików, spotów, imprez rodzinnych itd. Zapewne jeśli kupię kamerę, która nada się do drobnych filmów amatorskich, to tym bardziej do powyższych sytuacji.
Wiem, że warto zainwestować w 3CCD, ale ma to też swoje minusy. Jeśli dobrze zrozumiałam to 3CCD gorzej wypada przy gorszym świetle? Wnioskują z porównań GS280 z Sony HC96.

No i właśnie tu zaczynają się schody. Będę kręcić zarówno w otwartych przestrzeniach jak i w zamkniętych.
1. Biorąc powyższe pod uwagę w jaki model warto zainwestować?

Wiem, że dodatkowo trzeba dokupić kilka gadżetów. Statyw, torbę, akumulatory, kasety kupię natychmiastowo, lampy odłożę na później i choć nie jestem jakoś do nich przekonana to pewnie ciężko będzie nagrywać wieczorem przy zwykłym oświetleniu z żarówki.
2. Jak to jest z tymi lampami, naprawdę film bez ich użycia nakręcony wieczorem przy żarówkowym świetle jest kiepskiej jakości? (pewnie mało profesjonalne pytanie ;p chodzi mi głównie o GS280 albo jakiś inny przez Was polecany do 2500zł).

3.Czy istnieje potrzeba używania jeszcze innych gadżetów tego typu tak na dobrym początku?

Przechodzę teraz do najważniejszego pytania.
Jaką aktualnie kamerę do 2500zł byście mi polecili?
Zastanawiałam się nad modelami:
Panasonic NV GS280
Panasonic NV GS250 -> ale w tym wypadku tylko używaną bo nowa kosztuje 4500zł, a podobno wiele nie różni się od GS280.
4. Jakie są pomiędzy nimi różnice?

Interesują mnie także modele:
Sony DCR-HC94E
Sony DCR-HC96E
Panasonic NV GS180
NV-GS35E i NV-GS21E - są tańsze niż GS280, ale czy warto?
Dziwne bo 21e dostał więcej punków za jakość i płynność obrazu (73) niż 280 (66) w teście w jednek z gazet, której nazwy nie przytoczę.

5. Prosiłabym jeszcze o opinię co do Sony 96E (może w odniesieniu do Panasonica 280?).
Jestem otwarta na propozycje i chętnie przyjmę do wiadomości wyższość innych modeli (do 2500zł) niż powyższe, aczkolwiek pewnie będę mieć jeszcze większy mętlik w głowie, ale co tam chce się dokonać optymalnego zakupu więc trzeba troszkę się pomęczyć ;p

Zależy mi na jakości obrazu i funkcjonalności.

Z góry THX za pomoc i sorry za obfitość tekstu.

sobota, 3 marca 2007, 20:24
Nowy
Nowy

Z tego co udało mi się przeczytać Sony HC96 nie jest warta dopłaty w stosunku do HC46 /600zł/. Więc można u Sonego na tym poprzestać.
Oba modele mają już nagrywanie w 16:9.

Warto jeszcze pomyśleć o Panasonic 280.

>>Do posiadaczy HC46
Interesuje mnie jeden szczegół.
Wszystkie kamery Sony które oglądałem /poza HC46/ mają obiektyw zabezpieczony zasłoną w formie plastikowej płytki.

Jedynie HC46 ma oddzielną pokrywkę osłaniającą obiektyw. Trochę to denerwujące bo znajomy miał to w analogowej kamerze i zawsze był problem żeby nie zgubić, nie nadepnąć itd. Bardziej przemawia do mnie rozwiązanie w postaci plastikowej płytki zintegrowanej z kamerą.

Czy da się to przeżyć i czy w praktyce przydaje się do czegoś gwintowany odcinek przed szkłem obiektywu w modelu HC 46?
Nie wiem jak z tym w modelu HC47.

sobota, 3 marca 2007, 22:04
Bywalec
Bywalec

Witam. Równo rok temu kupiłem kamerke panasonic gs140, bo też miałem zamiar zabrać się za film amatorski, miałem już nawet scenariusz...i nic z tego nie wyszło po prostu z braku czasu i ludzi - poszedłem na studia,które pochłaniają go cholernie. Kamerka ta to poprzedniczka gs280, nie ma tylko optycznej stabilizacji, a elektroniczną. Obraz jest naprawdę świetnej jakości jak na zastosowania amatorskie. A na TV wygląda rewelacyjnie, przynajmniej jak dla mnie. Potrzebuje kasy, a że leży nie używana to po co ma się marnować...nagrałem tylko 3 kastey po 60 minut. Sprzęt działa bez zarzutu, nie ma żadnych śladów użytkowania. Także chętnie ją sprzedam - cena do uzgodnienia, oczywiście razem ze wszystkimi dodatkami i bonusami jakie otrzymałem przy zakupie. Pozdrawiam

niedziela, 4 marca 2007, 12:53
Nowy
Nowy

Przez dwa tygodnie mialem do testow nv-gs280, hc96e i jvc mg67. Zdecydowanie wygrywa 280 jakosc obrazu przy swietle dziennym bez porownania z konkurentami, przy slabym podobna, nie zgodzilbym sie ze w 96 jest lepsza. Natomiast 280 ma standardowa stopke akcesoriow po podlaczeniu lampy doswietlajacej doskonaly efekt. Do sony morze byc tylko lampa sony za chore pieniadze, do panasonica mozna dokupic np. unomata sprawdza sie! i cena normalna. Poza tym wiecznie brudny od palcow ekran lcd w sony to raczej pomylka.

piątek, 9 marca 2007, 18:18
Nowy
Nowy

miałem podobny problem odrazu zrezygnowałem z sonego gdy dowiedziałem sie ze niemozna podłaczyć zew. mikrofonu mysle ze to jest bardzo wazne ostatecznie niekupiłem sonego ani panasonica tylko Canona mvx401 posiada spora matryce 1/3cala własciwie pełenmanual pierscień do ustawiania ostrości brakuje mi tylko wejscia analogowego kture jest w sony ale canon mvx45 posiada takowe w 2 sklepach mvx45 był za 2600pln

sobota, 10 marca 2007, 01:08
Nowy
Nowy

poniedziałek, 12 marca 2007, 09:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]