Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 14:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 optyczna stabilizacja w Panasonicu gs 80 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post optyczna stabilizacja w Panasonicu gs 80
Mam mały dylemat. A mianowicie: czy wyszarpnąć się na kamerę Panasonica gs 80 z optyczną stabilizacją czy też kupić Panasonica, ale najtańszego.
Ten z optyczną: http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3246
W zasadzie sprawa byłaby tylko czy dołożyć parę złotych (ok. 300-400) ale w grę wchodzi także to że ten z optyczną stabilizacją nie ma tak szerokiego kąta jak ten tani :( (35mm vs. 44mm)
Czy optyczna stabilizacja to rzeczywiście takie cudo? I będzie to rekompensować brak szerszego kąta i wydane pieniądze? Czy w wykonaniu Panasonica jest to OK? - podobno optyczna przy panoramach może szarpać czy tam coś. Jak w ogóle sprawdzić czy jest dobra?
Niestety miałem tylko raz kamerę w życiu w rękach i tylko z elektroniczną stabilizacją i wiem że na pewno bym tego nie używał bo strasznie pogarsza obraz.
Ręce za bardzo mi się nie trzęsą - dysponuję też statywem.

środa, 14 marca 2007, 14:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy optyczna stabilizacja to rzeczywiście takie cudo?

TAK
Kłapciaty napisał(a):
Czy w wykonaniu Panasonica jest to OK?

TAK
Kłapciaty napisał(a):
Jak w ogóle sprawdzić czy jest dobra?

Jeżeli masz możliwość wziąć w dłonie przed zakupem to zrób spory zoom i sam zobaczysz.
Kłapciaty napisał(a):
Niestety miałem tylko raz kamerę w życiu w rękach i tylko z elektroniczną stabilizacją i wiem że na pewno bym tego nie używał bo strasznie pogarsza obraz.

No i tym właśnie się różni optyczna od elektronicznej.
Kłapciaty napisał(a):
Ręce za bardzo mi się nie trzęsą

Tak Ci się tylko wydaje :wink:

Pozdrawiam

piątek, 16 marca 2007, 15:50
Moderator
Moderator

czy mi się wydaje, czy gs80 ma pierścień?

piątek, 16 marca 2007, 20:21
Bywalec
Bywalec

czy mi się wydaje, czy gs80 ma pierścień?

Niebawem spróbuję ją przetestować w sklepie to napiszę. Muszę też sprawdzić jaki tam akumulator podchodzi.

Czyli generalnie lepsza optyczna stabilizacja i 44mm szeroki kąt niż elektroniczna i 35mm?

Drugą rozważaną przeze mnie kamerą jest GS 27 - czyli najtańsza. Przetwornik pewnie jest ten sam w obu kamerach.
GS 80 jest droższa o ok. 300 zł od GS 27, więc nie dużo. Zastanawiam się dlaczego taka mała róznica... bo zwykle optyczna stabilizacja jest w drogich kamerach.

Mam jeszcze takie pytanie:
Czy jak będę nagrywał w trybie 16:9 to co będzie na ekranie telewizora 4:3? - czarne pasy na górze i dole czy rozciągnięty obraz w pionie?
Bo trybem 16:9 mógłbym filmować w pomieszczeniach żeby było szerzej.

sobota, 17 marca 2007, 11:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powtórzę się zapewne po raz setny, ale z mojego jako takiego doświadczenia mogę stwierdzić, że stabilizacja elektroniczna w wykonaniu firmy Panasonic to porażka. Dołóż te kilka stów i kup model ze stabilizacją optyczną. Miałem dostęp do NV-GS280 i w niej stabilizator optyczny działa OK.

niedziela, 18 marca 2007, 01:25
Nowy
Nowy

Też kilka dni temu zacząłem się zastanawiać, czy nie uzbierać jeszcze trochę pięniędzy i kupić tą kamerę. Czy 1095 zł to dobra cena za Panasonica gs80?

niedziela, 18 marca 2007, 17:48
Bywalec
Bywalec

Też kilka dni temu zacząłem się zastanawiać, czy nie uzbierać jeszcze trochę pięniędzy i kupić tą kamerę. Czy 1095 zł to dobra cena za Panasonica gs80?

A gdzie taką znalazłeś? Ja najniższą to coś koło 1150. Cena niska - nawet się trzeba by zastanowić czemu te GS80 takie tanie - tansze niż GS37...hmmmmmmm myślałem ze made in china ale jednak made in japan.

Poszedłem do sklepu. Nie ma pierścienia tylko atrapa - przynajmniej usiłowałem tym kręcić w trybie manual i się nie dało, chyba że coś źle robiłem.

Rzeczywiście stabilizuje. I ręce jednak mi się trochę trzęsą :) Natomiast nie wiem jaki daje obraz na telewizorze :( mam nadzieję że nie gorszy od GS 27.

Minusem jest wyświetlacz LCD po przełączeniu na tryb 4:3 - traci na czytelności i robi sie pikselizacja. Wizjer tez nie ma za dużej rozdzielczości.

Niestety w trybie 16:9 prawdopodobnie rozciągnie mi się obraz w pionie na telewizorze 4:3. ale się na tym nie znam... więc wyjdzie w praniu.

Tak że stoje przed wyborem nadal. Albo GS27 i jakiś monopod se zrobię albo kupię tego GS 80 po dłuższych testach. W kazdym razie jedno z tych dwóch pewnie.

niedziela, 18 marca 2007, 19:59
Nowy
Nowy

Post Panasonic
Witam też jestem zainteresowany gs 80 :) czy może już zakupiłeś ? :) jeśli tak to gdzie i gdzie można ją w Krakowie obejrzeć ? pozdrawiam :)

poniedziałek, 26 marca 2007, 09:19
Nowy
Nowy

Ja jutro się wybieram po tę kamerę gs80 i mam pytanie ponieważ będzie to moja pierwsza kamera i jak się kiedyś interesowałem kamerami to wszytkie miały lapy z przodu a ta (jak kilka innych np sony hc 37, 47) nie ma wogóle lampy ale ma sanki (gorąca stopka) czy bez tej lapy da sie filmowac wieczorem czy np w nocy i jaki jest obraz straszny nieczytelny czy zamazany czy jak to wygląda?

poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 19:27
Bywalec
Bywalec

wszytkie miały lapy z przodu a ta (jak kilka innych np sony hc 37, 47) nie ma wogóle lampy ale ma sanki (gorąca stopka) czy bez tej lapy da sie filmowac wieczorem czy np w nocy i jaki jest obraz straszny nieczytelny czy zamazany czy jak to wygląda?

A jakiej mocy te lampy miały? Prawdopodobnie to po prostu dwie jasne diody led.
O tym czy kamera moze filmować w złych warunkach nie decyduje taka lampka z przodu ale przetwornik kamery.
GS80 ma zimną stopkę. Na pewno dodatkowa lampa na stopce to lepsze rozwiazanie od wbudowanej lampy.
To czy się da filmować GS80 w złym oświetleniu zależy od tego jakiej jakości oczekujesz. W najtańszych kamerach (takich jak GS80) przy oświetleniu w mieszkaniu występują szumy i utrata ostrości. Im mniej światła tym gorzej i obraz jest coraz bardziej zaszumiony i rozmyty. GS80 ma tą przewagę że stabilizator jest optyczny, przy elektronicznym pogorszenie jakości w słabym oświetleniu jest jeszcze większe.
W sklepie (sztuczne oświetlenie albo dzienne we wnętrzu) będzie widać szumy na wyświetlaczu LCD to możesz zobaczyć jak to wygląda, albo najlepiej powiedzieć żeby podłączyli Ci kamerę do telewizora - wtedy zobaczysz na czym to polega i czy jesteś w stanie zaakceptować jakość obrazu w złych warunkach oświetleniowych.
W dużym sklepie i tak jest jaśniej niż w mieszkaniu.
Mnie osobiście szumy przy oświetleniu domowym aż tak bardzo nie przeszkadzają a w oświetleniu ulicznym czy późnym wieczorem to nie filmuję.

poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 22:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]