Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 11:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Lampa doświetlająca do NV-GS280 ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Lampa doświetlająca do NV-GS280 ?
Mam pytanie do posiadaczy kamer Panasonic NV-GS280 i ogólnie NV-GS-ów z tej półki. Jakich lamp doświetlających używacie (głównie na stopkę) - może jakieś linki do tych lamp ? Jestem amatorem,ale lubię obraz wolny od szumów i ostry. Bez lampy w pomieszczeniu ciężko o uzyskanie takiego efektu :-(

piątek, 23 marca 2007, 20:54
Stały bywalec
Stały bywalec

Takze jestem ciekawy tego. Panasonic oferuje 2wa modele lamp (tansza i drozsza). Pytanie ile sa one warte bo kasy to sporo za nie chca. Ale moze sa jakies alternatywy do tych kamerek (nv-gs75 - ale to chyba te same lampy dla tych modeli beda).

piątek, 23 marca 2007, 22:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja powiedzialbym tak:.
Lampy oryginalne od Panasonic to sobie daruj, drogie jak cho***a, a efekty takie same albo i gorsze jak przy innych lampach.
POlecam LINK, wybierz oswietlenia do tego jakis przyzwoity akumulator zelowy, badz zestaw lampka z akumulatorem i wtedy mozna krecic w pomieszczeniach.POlecam szkielka niebieskie podnosza temp. swiatla.

Badz inny linkLINK, bardzo przyzwoity sklep i zetelny a ceny nizsze niz w foton takze jest lampka na kamere ze skrzydelkami i niebieskim szkielkiem + akumulator.

sobota, 24 marca 2007, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Polecam Unomata, w Fotonie pod nazwą LX 803 micro DC, albo zestaw: akum., ładowarka i lampa; potrzebujesz mało światła to wsadzasz żarnik 20W,a jak dużo to 100W, do tego możesz dokupić filtr i klapy.

sobota, 24 marca 2007, 22:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.allegro.pl/item171271901_pro ... _nowa.html

Polecam.

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

niedziela, 25 marca 2007, 22:09
Stały bywalec
Stały bywalec

A czy moze ktos cos powiedziec o lampach na baterie? np UNOMAT DC3000 (na paluszki AA). Czy daja one dobre swiatlo? czy wystarcza do oswietlenia pokoju w mieszkaniu? lub do nagrywania na dworze w nocy osob poruszajacych sie w odleglosci 5m. Jak takie lampy wychodza w porownaniu np z wyzej wymieniona lampa baddz z Unomat LX 803 micro DC.
Poprostu mysle o o takiej poniewaz sa one poreczne (bez kabli z akumulatorem zasilajacym) i do moich dziel filmowych :D byly by wygodniejsze.
Oczywiscie jesli jakosc jest nieporownywalna to i akumulator mi nie bedzie przeszkadzal na kabelku.
I jeszcze jedno - czy ktos wie jak ten panasonic link sie sprawuje? fakt ze troche kosztuje ale fajnie zrobiony (akumulator przyczepiamy do niego). do takiej malej kamerki jak nv-gs75 dobrze by spasowal i nieco obciazyl kamerke - a i poreczne jak trzeba.

niedziela, 25 marca 2007, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ze swiatelm to zalezy jakie zarniki sa wsadzone..co do tego czy na kalbu czy na akumulatorze to tez zalezy jak dlugo chcesz doswietlac plan.. z akumulatorem zelowym to jaie 2,5 g a z bateriami to jakie 30min ;))

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

poniedziałek, 26 marca 2007, 08:30
Bywalec
Bywalec

Zakupiłem lampę Boling z żarnikiem 75W w sklepie internetowym a otrzymałem lampę F&V o takich samych parametrach. Proszę niech ktoś wypowie się czy to "to samo"? Chodzi mi o to,że lampa zamówiona miała na korpusie napis BOLING,a ta F&V,jak mam to rozumieć?
..otrzymałem odpowiedź,że F&V to nowsza seria firmy Boling - pozostaje mi zaufać,że tak właśnie jest (parametry takie same,a różni się od poprzednika wtyczką do akumulatora,jest metalowa a nie jak u poprzednika "plastik").
Ogólnie lampa jest OK :-) ...tylko halogen ma kąt rozsyłu światła 60 stopni,więc po założeniu konwertera szerokokątnego (którego często używam w mieszkaniu) ten kąt jest zbyt wąski :-( Podobno Philips lub Ansmann robią halogeny o szerszym kącie (podstawa jednak to temp.5500K). Wie ktoś gdzie można kupić coś takiego tych lub innych firm - mile widziany link ?!

sobota, 21 kwietnia 2007, 19:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]