Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 01:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 ustawienia w sony vx 2100 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post ustawienia w sony vx 2100
Witam,
testuję kamerę sony vx 2100,w związku z tym mam kilka pytań do użytkowników tej kamery.
Wiele osób mówi że nagrywa na automacie -mnie natomiast średnio zadowala ze względu na kiepskie odwzorowanie naturalnych barw (wpada w niebieski)
Czy lepiej jest kręcić imprezę na automacie czy na manualu?Jak z zoomem i ostrością?
Czy możecie się podzielić jeszcze jakimiś innymi ciekawymi i użytecznymi informacjami o ustawieniach i operowaniem tą kamerą?
Pozdrawiam

poniedziałek, 26 marca 2007, 23:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Dołączę się do wątku. Jaki jest obraz z vx2100 przy ręcznej przysłonie? Chodzi mi konkretniej o to czy są widoczne "przeskoki" przysłony tak jak w gs400 czy jest płynna zmiana?

wtorek, 27 marca 2007, 00:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiele osób mówi że nagrywa na automacie

Z cała pewnością nie słuchaj takich osób bo wprowadzają Cię w błąd.
Przejdź na manual. Głównie balans bieli i przesłona. Ostrość w tych kamerach dość dobrze radzi sobie na auto.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 27 marca 2007, 10:48
Stały bywalec
Stały bywalec

no właśnie sprawa wygląda tak że na automacie w dość czesto gubi ostrość i na automacie obraz(barwy nie są rewelacyjne) miałem wcześniej porównanie z panasonikiem i co do barw wygladało to dużo lepiej.
A może są jakieś standartowe ustawienia manualne najcześciej się sprawdzające w akcji(przesłona itp.)?-wiem ze warunki się zmieniają ale chodzi mi o te parametry które najcześciej się sprawdzają ?
testuje,testuje....i czekam na jakieś podpowiedzi bo automat to jest dla leniuchów :lol:

wtorek, 27 marca 2007, 12:45
Nowy
Nowy

vx2100 trzeba się nauczyć mmstudio ma racje

wtorek, 27 marca 2007, 19:31
Nowy
Nowy

Post ...użytkuję vx 2100 2 i pół sezonu.
...to prawda, obraz z vx jest "zimny" z canona miałem bardziej "plastyczny" (przyjemniejszy), ale ta kamera potrzebuje mniej światła. Jest przycisk "preset" w tylnej części uchwytu do noszenia i tam możemy ustawić sobie "na stałe" parametry... miedzy innymi i "cieplejsze barwy" Sprawdź sobie te ustawienia. Oprócz tego warto korzystać filmując z manualnego balansu bieli. Wg mnie z ostroscia jesy oki. Nigdy nie miałem problemów... (no moze ze 2 razy przy nagłej zmianie "planu"

sobota, 31 marca 2007, 21:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Balans bieli na auto sprawuje sie tylko przy naturalnym oswietleniu czyli na dworze. W pomieszczeniach zawsze na manualu. przy kiepskim oswietleniu bedzie wpadac w czerwone dlatego na manual. przesłona równiez zreszta jak w innych kamerach na manual bo bedzie wszytsko wariowac no chyba ze sie plan nie rusza to ok.
ostrosc na auto radzi sobie bardzo dobrze, chyba ze robisz szybkie ujecia, ruchy kamera to moze zgupiec.
według mnie jak ustawisz dobrze balans to obraz masz super jak w rzeczywistosci jak sie zdasz na auto to bedzie kiszka.
przesłona przeskauje na manualu jak w g 400 tzn skokowo.
zreszta po to sa ustawy manualne, mozliwosc ich zmiany zeby z tego korzystac a nie krecic na auto.
W manualu uzyskasz o wiele lepszy i stabilniejszy obraz niz na auto, chyba nie trzeba tego tłumaczyc.
troche cwiczen i bedzie git

niedziela, 1 kwietnia 2007, 14:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]