Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 07:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak to jest z kamerami HD w praktyce? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

jjackk, w zasadzie juz mnie przekonales do kupna tradycyjnej kamery. No chyba ze jakis market zrobi znaczaca promocje, to sie skusze - dla zasady, zeby wykorzystac okazje :wink: ..
Coz, jestem w pelni swiadomy tego, ze poki co nie stac mnie na kupno osprzetu do wykorzystania HD. Waham sie jedynie z tego wzgledu, ze ceny sprzetu tanieja. Wiec moze jakbym teraz kupil jakas kamerke HD, to bylaby na "zapas", a potem byloby mi latwiej dokupywac pozostale elementy ukladanki: kompa (od dluzszczego czasu planuje zmiane), tv, odtwarzacz stacjonrany.. Pytanie, czy warto tak sie bawic, czy tez moze lepiej kupic teraz tradycyjna kamere, wprawic sie w filmowaniu, a potem szarpnac sie na caly zestaw.. :?:

Pozdrawiam

środa, 11 kwietnia 2007, 14:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chciałem Cie przekonywać do SD - chciałem raczej ostrzec przed hura optymizmem. Cały marketing sprzedaży kamer stara się teraz grać na emocjach niezdecydowanych. Chiałem powiedzieć że warto popatrzeć na sprwę chłodnym okiem. Jeśli jesteś pewien ze to będzie Twoje hoby, ze wystarczy sił, czasu i chęci na to by spędzać noce nad montażem, dźwiękiem, autoringoem itd - to witaj w klubie filmowych szleńców :lol: i wówczas inwestuj w swoje hobby - w możliwie najlepszy sprzęt do jakiego doskoczysz ! Wiele osób kupuje kamerę, pobawi się nią 2, 3 miesiące i hop do szuflady....
Życzę bardzo dobrego wyboru i powodzenia :wink:

środa, 11 kwietnia 2007, 15:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli możesz używać kamery dwuformatowej to lepiej ją wybrać, natywny obrazek 16:9 w większej rodzielczości na prawdę dobrze wygląda, poza tym każdy nagrany tak materiał możesz zgrać do SD w formacie 4:3. I będziesz miał "jak wszyscy". Jeśli różnica w cenie jest niewielka warto się zdecydować, 1 godzina materiału DV i HDV zajmuje tyle samo, około 13gb na dysku, montaż też nie jest jakimś hardcorowym wyzwaniem, montuję na karcie, która ma 64Mb pamięci. I wszystko się kręci. Dlatego gdy staną się popularne nośniki nagrywarki itp. będziesz mógł odkopać z szafy materiał z czasów gdy miałeś jeszcze starego samsunga i zgrać go ponownie montujac już w inny sposób... Przecież z dużym doświadczeniem :)

Jest jeszcze jedna zaleta, większy obrazek umożliwa Ci wykadrowanie w montażu gdyby coś się w trakcie zdjęć przesunęło, nie tak jakbyś sobie tego życzył.

Pozdrawiam
Muchomor

środa, 11 kwietnia 2007, 18:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2