Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 19:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 kamery HDD : JVC GZ-MG57 i SONY DCR-SR52 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamery HDD : JVC GZ-MG57 i SONY DCR-SR52
WITAM.

Moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy którejś z tych kamer lub podobnych modeli: JVC GZ-MG57 i SONY DCR-SR52
Mam zamiar kupić którąś z tych dwóch modeli, obie nagrywają materiał w kompresji mpeg2, w kamerze JVC pliki wyjściowe maja rozszerzenie MOD. nie wiem natomiast jak to jest w przypadku sony i czy oprogramowaniem dołączonym do tych kamer mozna robic montaż, chodzi mi o to czy jak posiadam taki plik MOD. to moge wyciąć z niego zbędny kawałek, i czy to powoduje utrate na jakości. Gdzieś w opisie SONY DCR-SR52 czytalem ze można material wycinać bezposrednio w kamerze(nie chodzi o usuwanie plikow tylko o wycinanie z nich scen).
Jeżeli ktoś ma którąś z tych kamer, albo ktoś coś wie na ten temat to proszę o odpowiedz, nie wiem którą kamere wybrać za JVC przemawia jasny obiektyw F1.2 Nie chce sie bawić w wielkie montowanie tylko mozliwość wycinania niektórych scen.

sobota, 14 kwietnia 2007, 16:59
Bywalec
Bywalec

Wystarczy zmienić rozszerzenie MOD na MPG i działa. (Zastrzegam jednak, iż miałem do czynienia tylko z nagraniami z GZ-MC200.)
Materiał dobrej jakości, edytować się daje. Z usunięciem całych scen nie ma problemu, z przycinaniem jest trochę gorzej. Musisz mieć edytor, który pozwoli Ci ciąć po całych GOP-ach, gdyż wtedy nie będzie potrzeby przekodowywania materiału i nie stracisz na jakości. Z tego co wiem to oprogramowanie dołączone do tych kamer (Power Director) to potrafi.

niedziela, 15 kwietnia 2007, 01:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]