Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 09:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 nv gs75 a nv gs500 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post nv gs75 a nv gs500
mam chec zmienic kamerke gs75 na gs500 stara i tak nie sprzedam ale jakosc za cene nowej za 3100 gs500 zrekompensuje mi czy lepiej czekac nawysoka rozdzielczosc .poradzcie bo nie wiem.na czym bym zyskal oprocz stabilizacji.

wtorek, 17 kwietnia 2007, 19:42
Bywalec
Bywalec

Zyskasz znacznie lepszą jakość obrazu, szczególnie w warunkach gorszego oświetlenia, zdecydowanie lepszą optykę, co widać szczególnie przy dużym zoomie, stabilizację optyczną która w przeciwieństwie do elektronicznej działa i nie pogarsza obrazu w sposób widoczny.
Kupić czy zaczekać na HD, to jest pytanie na które sam musisz sobie odpowiedzieć.

Ostatnio edytowano środa, 18 kwietnia 2007, 00:16 przez rcz, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 17 kwietnia 2007, 21:17
Nowy
Nowy

nie chce czekac ale sam nie jestem pewien tamta uzywam 1.5 roku chce zeby ktos mi doradzil czy warto wydac te 3000 na te zmiane bo nv75 po analogu bylo dla mnie niezapomnianym wrazeniem .dzieki za podpowiedzi a szczegolnie tych co tak zrobili .czy odczuli roznice jakosciowa.tak abym sie pozbyl swojej zreszta sprawnej .

wtorek, 17 kwietnia 2007, 21:40
Bywalec
Bywalec

Ja po GS-180 odczuwam sporą różnicę. Nawet moja żona zauważyła różnice. (chociaż zawsze mówiła, że się czegoś czepiam)

Też się zastanawiałem czy warto, ale ostatecznie nie żałuję. GS-180 zostawiłem sobie jako drugą na statyw (do filmowania imprez szkolnych na dwie kamery). Obraz z GS-180 na podwórku z wyłączoną stabilizacją, kręcony ze statywu z zoomem na minimum - jest porównywalny z GS500.

W pomieszczeniach GS500 wypada zdecydowanie lepiej.
(obraz jest ostrzejszy, podczas gdy w GS180 zaczyna działać odszumianie co objawia się lekkim rozmyciem)

Przy pracy z dużym zoomem obraz z GS500 jest ostry, a GS-180 zaczyna rozmywać. Jeśli w GS-180 jest włączony SIS, to jest jeszcze gorzej.

Przy kręceniu z ręki obraz nie drży. W GS180 stabilizacja elektroniczna nie dość, że działa źle, to oczywiście pogarsza obraz i ma tendencje do 'gonienia' za przechodzącą osobą lub przejeżdżającym samochodem. Niby dzięki GS180 nauczyłem się pracować ze statywem z jedną nogą, ale teraz przy gs500 jest jeszcze lepiej.

Nie wiem jak jest z GS75, ale myślę że podobnie.

środa, 18 kwietnia 2007, 00:09
Nowy
Nowy

kupiłem pierwsze testy jestem zadowolony jakosc mnie zadawala teraz poczekam na jakies przyzwoite hd bawiac sie nv gs 500 .dzieki za pomoc.

piątek, 27 kwietnia 2007, 01:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]