Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 01:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 zalana kamera - pomocy! 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post zalana kamera - pomocy!
witam,
po groźnej przygodzie z kajakiem na rzece moja kamerka uległa zamoczeniu. jest to panasonic gs80. jak to tylko było możliwe (czyli po kilku godzinach) rozkręciłem ją aby wysuszyć. chciałbym teraz zapytać, jak przywrócić ją do życia? czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tej sprawie? czy może tam być jakiś bezpiecznik lub coś innego odcinającego zasilanie w przypadku zalania? na co zwrócić uwagę? i w ogóle jest jakaś szansa na uratowanie jej? udało się komuś coś takiego?

pozdrawiam

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

witaj Grass. z tego co wiem to jako takiego bezpiecznika który by odcinal
doplyw napiecia w razie zalania czy podobnego przypadku w kamerach nie ma jedyne zabezpieczenie w razie przepiecia znajduje sie w zasilaczach a i tu lepiej aby sie nic nie wydarzylo. Zalanie raczej spowodowalo trwale uszkodzenie elektroniki a i prawdopodobnie optyki bo jak rozumiem kamera nie reaguje wogóle.Mozna pokusic sie o ekspertyze w serwisie jesli sie oplaca.Wspolczuje i pozdrawiam. :cry:

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 20:46
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jezeli to nie była słona woda to myślę,że kamera jest do uratowania,najlepiej byłoby jak najwięcej jej rozebrac,by mogła dobrze wyschnąć,elementy elektroniczne przemyć płynem np do usuwania niekontaktów,złozyć i sprobowac uruchomic.Gorzej jak np woda jest w obiektywie.Uważąm,że wizyta w serwisie autoryzowanym jest nieopłacalna.Wyczyszczenie i oddsuszenie moze zrobić nawet mniejszy serwis.Jak miałbys więcej pytań to mozesz napisać do mnie na skype dolin5354 .pozdr

poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 23:38
Nowy
Nowy

moze ma czujnik wilgoci i dla tego nie reaguje. Co mozna zrobić - długo suszyć zmnieniając pozycję- mozna uzyc nawet suszarki do włosow ( oczywiście ostrożnie), wyczyścić mechanizm. Ta kamera ma baterie podtrzymującą? jak tak to koniecznie wyjąć.

wtorek, 1 maja 2007, 12:46
Nowy
Nowy

Jeśli została wyłączona zaraz po zalaniu to są duże szanse że ja uratujesz:) Napewno musisz ja szuszyć przez długi czas, i lepiej by było zebyś np. czystym spirytusem obmył caly układ ktory, oczyści zabrudzenia po wyschniętej wodzie(zabrudzenie te może robić zwarcie nawet po wyschcnieciu) itp.

wtorek, 1 maja 2007, 14:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]