Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 09:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PD 170 i 2100 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PD 170 i 2100
Witam! Czym szczególnym różnią się te kamerki, i którą byście bardziiej polecali, słyszałem że róznice polegaja głównie na dzwięku i że lepszy jest ze 170?
Dzięki za odpowiedzi

czwartek, 10 maja 2007, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 11 maja 2007, 00:09
Nowy
Nowy

Post Re: PD 170 i 2100
Sanktum napisał(a):
Witam! Czym szczególnym różnią się te kamerki, i którą byście bardziiej polecali, słyszałem że róznice polegaja głównie na dzwięku i że lepszy jest ze 170?
Dzięki za odpowiedzi

Kupiłem niedano PD 170 a wcześniej używałem właśnie 2100. Różnice są niewątpliwie.
Waga Pd 170 cięższa pewnie przez dodany obiektyw ale sama w sobie też jaky cięższa przez co "przyzwyczajone" wyważenie przeszkadza i ciągnie do przodu.
Kasety no cóż droższe niestety i co 40 minut zmiana (DVCAM)
Przycisk zbliżenia na uchwycie diała wolniej w trybie HIspeed - ale można się przyzwyczaić.
Dźwięk zdecydowanie lepiej - używam tylko na ręcznym bo ciche fragnebty na uto są trochę zaciche dołożyłem 2 mikrofon +10db i od biedy można go puścić na auto jeżeli ktoś lubi.
Mikrofony i szprzęt fenomenalnie jak na razie radzą sobie (pd)z szumem witru - także życzenia słyszalne są znakomicie.
Kontrast barwy na automacie lepiej działał na 2100 ale tam byl trochę za bardzo nasycony. 2100 wg mnie także lepiej ostrzyła na automacie. w PD zdecydowanie przeszedłem na manual i obraz jest bardzo dobry kolorystycznie i co ważne równie jasny jak w 2100 przy niedoświetleniu. Lepiej rozmieszczone "guziki" manual audio chociaż do menu trzeba sięgać pod LCD.
Ciekawa funkcja zegarowa (PD)zliczania ogólnego czasu nagrań z wszystkich kaset np ustawiam na początku imprezy licznik na 0 i potem po zmianie kaset nie patrzę już na czasy zliczając je tylko wiem że np łącznie nagrałem 9 godzin i z tego to juz powinno coś się zrobić.
No cóż która lepsza - w 2100 brakowało mi szerokiego szkła ale można to dokupić. Dźwięk gorszy ale przyzwoity - brak rodziału na lewy i prawy kanał w 2100. PD170 DVCAM pewniejszy ponoć system nagrania. Ale cena też boli więc trzeba wybrać pomiędzy kosztem a jakością.
Stanąłem przed dylematyem misiąc temu co wybrać ponownie 2100 czy Inną ale prawie taką samą w obsłudze PD 170. Wybrałem Pd z uwagi na DVCAM i dodane w komplecie szerokie szkło. Nie żałuję dodatkowo dostałe ładne brzmienie dżwięków. Ale wiadomo człowiek chwali co swoje!

piątek, 18 maja 2007, 18:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czy wart jest doplacac do pd skoro nie robi sie reporterki i XLR jest niepotrzebny. dzwiek w 2100 tez jest ok ale po dołozeniu mikrofonu bo z fabrycznego jest kibelek.
DVcam kto musi nagrywac rózni sie od DV w LP ze kreci sie szybxiej tasma i jest jeszcze mniejsze ryzyko wystapienia dropu. róznica w nagraniu zadna tak jak W LP i SP w 2100 czy innej.
Obiektyw szerokokatny jak ktos chce to sobie kupi. W PD daja w standardzie.
i tak jak pisał kolega ma lepsze mozliwosci regulacji toru audio. rozmieszczenie reszty przycisków tak samo jak w vx.
a co do obrazu jak ustawisz w manualu tak bedzie. Jak ktos wali na auto no to i z PD czy vx obraz bedzie do bani. kamerki radza sobie dobrze tylko na dworze z balansem. w pomieszczeniach trzeba ustawiac bo inaczej bedzie kiepsko.

piątek, 18 maja 2007, 22:34
Stały bywalec
Stały bywalec

A czy regulacja przysłony jest tak samo skokowa jak w 2100.
Pozdrawiam, Grzesiek.

piątek, 18 maja 2007, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

CZy VX 2100 ma regulację manualną dźwięku, oraz czy trzeba tego dokonywać pod MENu czy jakimś zew. przyciskiem/pokretłem itp?
Wydaje mi się się że na PD można zapisywać również w miniDV, czy tak jest?

piątek, 18 maja 2007, 23:02
Stały bywalec
Stały bywalec

W 2100 aby przejść na manualne ustawienia dźwięku najpierw trzeba je włączyć w menu. Później już tylko wystarczy z tyłu kamery jeżeli chcemy ustawić poziom wcisnąć "audio level"i kółeczkiem wyregulować jaki chcemy. Niestety za każdym razem gdy chcemy ustawić ten poziom trzeba wcisnąć audio level nie można go zostawić cały czas włączonego gdyż nie można regulować przysłoną ani przestawiać balansu i innych funkci dostępnych na tylnej ściance nad przyciskiem audio level. Ale i tak to rozwiązanie jest dużo lepsze jak np w starej trv900 gdzie aby wyregulować poziom dźwięku trzeba było wchodzić do menu. Zapewne w PD170 jest to lepiej rozwiązane. Idealnie by było gdyby poziom dźwięku można było ustawiać bez konieczności wciskania jakiegokolwiek przycisku. No i oczywiście żeby można było w tym czasie regulować inne parametry kamery.
Pozdrawiam, Grzesiek.

sobota, 19 maja 2007, 00:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Oczywiście,na PD170 można również zapisywać w miniDV.

Pozdrawiam

sobota, 19 maja 2007, 06:44
Nowy
Nowy

Witam

Oczywiście,na PD170 można również zapisywać w miniDV.

Pozdrawiam

ale tylko w SP odtwarzanie też SP.

[ Dodano: Sob Maj 19, 2007 1:26 pm ]
GregoriusR napisał(a):
Witam
A czy regulacja przysłony jest tak samo skokowa jak w 2100.
Pozdrawiam, Grzesiek.

Zaczerpnięte od sprzedawcy:
Funkcje i cechy:

* Obiektyw: 12:1, F=6 do 72 mm, filtr 58 mm
* Przetwornik obrazu: 3 xCCD 1/3"
* Balans bieli: regulacja Auto/przyciskiem/5800K/3200K
* Prędkość migawki: 1/3, 1/6, 1/12, 1/25, 1/50, 1/60, 1/100, 1/120, 1/150, 1/215, 1/300, 1/425, 1/600, 1/1000, 1/1250, 1/1750, 1/2500, 1/3500, 1/6000, 1/10000
* Regulacja ostrości: pierścień na obiektywie
* Zbliżenie: optycznie 12x, cyfrowo 48x
* Minimalne oświetlenie: 1 luks
* Format obrazu: 4:3 przełączalny na 16:9
* Rozdzielczość pozioma: 530 linii
* Wizjer: precyzyjny czarno-biały LCD
* Wbudowany wyświetlacz: TFT LCD, 2.5" z powłoką antyrefleksyjną
* Zapis sygnału audio: 48 kHz/16 bit (2 kanały), 32 kHz/12 bit (do 4 kanałów)
* Sygnał wideo: CCIR Standard, system kolorów PAL
* Mikrofon w zestawie: profesjonalny, zewnętrzny ECM-NV1, złącze XLR
* WE/WYJ wideo: Kompozyt IN/OUT (RCAx1), S-video (mini DIN 4 pin)
* WE/WYJ audio: Audio IN/OUT (RCAx2), mikrofonowe profesjonalne (2xXLR 3-pin), słuchawkowe (stereo mini jack)
* WE/WYJ cyfrowe: i.LINK IN/OUT (4 pin jack x 1, DV IN/OUT)
* Inne WE/WY: LANC (stereo mini jack x 1), DC IN 8,4V
* Temperatura pracy/przechowywania: 0-40 C/-20-60 C
* Format zapisu i odtwarzania: DVCAM lub DV (tryb SP)
* Możliwość dogrania dwóch dodatkowych kanałów audio (łącznie do 4)
* Dodatkowy przycisk Start/Stop i dźwignia zoom wbudowana w rączce kamery
* Zintegrowany slot na pamięć Memory Stick
* Zapis zdjęć cyfrowych na opcjonalnym Memory Stick
* Super SteadyShot
* Ręczne wpisywania kodów czasowych
* Wbudowany konwerter analogowo cyfrowy (AV - DV)
* Nakładka szerokokątna na obiektyw VCL-HG0758 w wyposażeniu standardowym
* Masa: 1,5 kg

Opis:

* Kamera DVCAM - następca popularnej DSR-PD150P
* Główne różnice w stosunku do DSR-PD150P: poprawiona czułość przetwornika do 1 lx, poprawiona jakość zapisu audio (sygnał/szum 6 dB), wbudowany w rączce kamery przycisk start/stop i dźwignia zoom, powiększony "prześwit" raczki, powiększony wizjer, zmodyfikowany wyświetlacz LCD - umożliwiający realizowanie zdjęć przy nasłonecznieniu, dokładniejsza, bardziej płynna, 12 stopniowa regulacja przesłony, dostarczana jako wyposażenie standardowe nakładka szerokokątna (VCL-HG0758).
* Kamera przeznaczona dla użytkowników zajmujących się wideo filmowaniem w sposób zawodowy
* Idealna dla małych i średnich firm filmujących uroczystości rodzinne
* Doskonała jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu
* Kamera stosowana również przez największe stacje telewizyjne
* Profesjonalny format zapisu DVCAM gwarantuje kompatybilność ze standardami powszechnie akceptowanymi oraz stosowanymi przez stacje telewizyjne

sobota, 19 maja 2007, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trzeba powiedziec tak ze vx i pd to te same kamerki pod wzgledem obrazu. przesłona tak samo skokowa jak w vx. pd rózni sie tylko XLR i DVcamem i drobnymi dodatkami w sofcie jak np. odczyt pracy droomu,
obraz i parametry, obiektyw, przetworniki te sama co w vx.
Przez to ze ma XLR i nagrywa w DVcamie została przypisana do szufladki PRO a vx do połprofesjonalnych.

sobota, 19 maja 2007, 12:43
Stały bywalec
Stały bywalec

zrób sobie rachunek ekonomiczny, ja przeliczyem na podstawie zamówień jak długo daną kamerkę będę odpracowywał i wybrałem vx'a, dokupiem tylko mikrofon i też jadę na manualu - ewidentnie balans bo jest za mocno nasycony jak już ktoś napisał. Zastanawiam się teraz czy jest sens pakować się w HD, ponieważ na moich terenach (lubelszczyzna) prawie nikt o to nie pyta, kumpel kupił fx1 i wysyła tą kamerkę na zwyke wesela, narzeka na ciemny obiektyw. Co używacie do HD?

sobota, 19 maja 2007, 12:55
Nowy
Nowy

elektronika jest taka sama, tylko z ta roznica ze do pd-170 ida najlepsze podzespoly (obiektywy, przetworniki itp) , a do wersji dla ludu, co zostanie.
informacja potwierdzona przez kilka powaznych ludków

... a HD- otwazacze dvd kosztuja narazie ok 3tys. najtansze jest PlayStation 3 2,300zl, dopoki nie potanieja do kwoty mniejszej niz 1000zl, ladowanie sie w HD jest bezsensu
... a pozatym czekam z niecierpliwoscia na xdcam ex, juz rok temu przypuszczalem ze zatapia dvcama, bo to hdv i te przetworniki to niczego sie nie nadaja
np.
ktos pojdzie z Z1 na studniowkie, a ja wezme swoje Pd-170 - material odamy oboje w SD DVD to przeciesz oczywiste, ze pod wzgledem obrazu nie ma szans

sobota, 19 maja 2007, 16:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[quote="SB"]elektronika jest taka sama, tylko z ta roznica ze do pd-170 ida najlepsze podzespoly (obiektywy, przetworniki itp) , a do wersji dla ludu, co zostanie.
informacja potwierdzona przez kilka powaznych ludków

Mozesz napisac co tzn lepszy obiektyw czy przetworniki?
elementy sa te same te same symbole itp
wiec nie rozumiem tej kwestii.????

czy przypadkiem te ludki to nie typy z serwisow sony którzy tak naprawde nie maja pojecia co robia tylko cwaniakuja i nabijaja zwykłych ludzi w butelki????
seriws sony w polsce to najgorszy serwis jaki moze byc a w szczegolnosci w poznaniu i warszawie!!!!
gwarancja sony to fikcja chyba ze bedziesz robił naprawy zagranica.
u nas zawsze cos wymysla zeby tylko nie naprawic gwarancyjnie no chyba ze padna przetworniki ale pewnie i tak cos wymysla ze wina uzytkownika.

Takze ich przedłuzenie gwarancji do 5 lat max to tylko zludzenie i chwyt marketingowy nic dodac nic ując.

Jak chcesz kolego kupic pd-ka to kup tylko na jakosci obrazu nic nie zyskasz tylko na jakosci dzwieku, tylko z odrazu trzeba miec pare setek na nowy mikrofon bo ten co oni daja nie nadaje sie do realizacji wesel bo woli przestery.!!!

sobota, 19 maja 2007, 23:24
Nowy
Nowy

widze , ze nie wiesz co oznacza selekcja podzespołow.
Dam ci przyklad Intela
Procesor w wersji Box ma dlusza gwarancje i jest sprawdzony czy posiada wlasnie te osiagi
...zas procesor OEM ma krotsza gwarancje i Intel mowi, ze ich poprostu nie sprawdza, ale prawda jest taka, ze te procesory sa slabsze w wykonaniu
... a te juz naprawde najgorsze nazywa potem Celeronem albo innym szajstwem

Gwarancja na 5lat, to chyba tylko idiota moze przedluzac na ten okres czasu, bo i tak gwarancja jest nie wazna jesli udowodnia Ci ze kamera byla wykozystywana w firmie, a jak jeszcze wezmiesz fakture na nia to juz klapa, nie wspomne o ograniczonej liczbie godzin jakie podlegaja gwarancji

a w PD masz (podam przyklady ile mosisz za to zaplacic)
2 letnia gwarancja bez limitu godzin, zapsuje Ci sie kamera, dzwonisz Oni przyjzdzaja w ciagu 48h, mozesz uzywac kamery w firmie (BEZCENA)
XLR - mosisz zaplacic okolo 650 zl (i mosisz to dzwigac)
mikrofon - ale 370zl kosztuje
Szeroki kont (bez obodowy na allegro okolo 1000)
DVCAM - nie kupisz
24p - nie kupisz
zajefajny wizjer - nie kupisz
jest delikatnie jasniejsza od 2100 i bardziej nasyca kolory (mamy dwie sztuki 2100 (2004;2006) i pd jest zdziebko jasniejsza po przeprowadzonych testach.

dobra juz lece, ale jak wroce to znowu przywale litenie sam nie wiem kiedy mi taka powstala

wtorek, 22 maja 2007, 09:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a w PD masz (podam przyklady ile mosisz za to zaplacic)
2 letnia gwarancja bez limitu godzin, zapsuje Ci sie kamera, dzwonisz Oni przyjzdzaja w ciagu 48h, mozesz uzywac kamery w firmie (BEZCENA)

Udowadniaja ze to nie jest ich wina i koszt ponosi klient

XLR - mosisz zaplacic okolo 650 zl (i mosisz to dzwigac)

potrzebne do reporterki

mikrofon - ale 370zl kosztuje

Jakis szajs za 370 zł taki jak w oryginale

Szeroki kont (bez obodowy na allegro okolo 1000)

DVCAM - nie kupisz czym sie rózni od SP ze kreci sie szybciej tasma zapis ten sam obrazu

24p - nie kupisz

zajefajny wizjer - nie kupisz kto patrzy przez wizjer jak jest LCD
jest delikatnie jasniejsza od 2100 i bardziej nasyca kolory (mamy dwie sztuki 2100 (2004;2006) i pd jest zdziebko jasniejsza po przeprowadzonych testach.
Co to za testy które twierdza ze cos jest "ciut" jasniejsze - bzdura

To ze masz PD to super i bedziesz go chwalił tez zrozumiałe

Ogólnie w dniu dzisiejszym wywalanie kasy na PD jest pomyłka, dopłata paru tysiecy do VX bo pokrecisz w wersji SD jeszcze moze 2 lata albo mniej i kamera bedzie warta grosze bo kazdy bedzie chciał w HD

wtorek, 22 maja 2007, 11:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona