Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 14:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Czy panasonic nv-gs500? do wesel? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Czy panasonic nv-gs500? do wesel?
Chodzi o jakość na sali? Czy dobrze nagrywa w ciemnych pomiesczeniach? może ktoś ma ją? potrzebuję 2 kamerkę do wesel. Mam 1 droższą vx-2100-niema siędo czego przyczepić? Teraz muszę kupić tańszą?

czwartek, 24 maja 2007, 08:50
Nowy
Nowy

jako samodzielnej kamery bym jej nie wyslal, jednak jako 2 kamera..

czwartek, 24 maja 2007, 09:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czy panasonic nv-gs500? do wesel?
muszysko4 napisał(a):
Chodzi o jakość na sali? Czy dobrze nagrywa w ciemnych pomiesczeniach? może ktoś ma ją? potrzebuję 2 kamerkę do wesel. Mam 1 droższą vx-2100-niema się do czego przyczepić? Teraz muszę kupić tańszą?

Poczytaj opinie o GS400. Pod względem jakosci GS500 to to samo.
Jednak na uroczystosci typu slub, wesele VX2100 to chyba minimum.
Tak na marginesie kiedyś przed kosciołem na slubie przed moim gość filmował Panasonikiem GS27 :wink:

Pozdrawiam

czwartek, 24 maja 2007, 10:39
Stały bywalec
Stały bywalec

Mój kolega ją ma i niestety(tak jest moja opinia) używa do wesel, narzeka na balans, ja bym jej nie kupił. Można zrobić wesele jeśli zadbasz o światło i przyłożysz się do montażu, bał bym się jednak zabrać dwie różne kamery na jedną imprezę, byłem na studniówce na której oprócz moich 2100 były jeszcze małe kamerki. Znajomy jak oddawał po mnie był zawalony reklamacjami bo młodzież miała już punkt odniesienia i narzekali na obraz i dźwięk (używam zewnętrznych mikrofonów). Takaże ja bym spasował i zbierał kase.

czwartek, 24 maja 2007, 19:44
Nowy
Nowy

Post Re: Czy panasonic nv-gs500? do wesel?
muszysko4 napisał(a):
Chodzi o jakość na sali? Czy dobrze nagrywa w ciemnych pomiesczeniach? może ktoś ma ją? potrzebuję 2 kamerkę do wesel. Mam 1 droższą vx-2100-niema siędo czego przyczepić? Teraz muszę kupić tańszą?
mam tą kamerkę od roku powiem ci ze jest super!nie słuchaj tych co ci mówią o porównaniu gs 400 to zupełnie inna piłka ja nagrywam wesela inne imprezy i obraz jest super dzwięk równie oczywiście musi być do niej oświetlenie kiedy filmujesz na sali ale efekt końcowy jest super. Apropo ja tez mam panasonica gs 27 i co w tym smiesznego??

piątek, 22 czerwca 2007, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, smieszne jest to, ze ludzie decyduja sie na takie filmy, tzn z takiego sprzetu. Nie sztuka dopalic sale halogenami z OBI i udawac, ze tak sie robi takze w TV. Trzeba oddac klimat, ktory panuje na sali. Jesli jest polmrok i nastrojowe swiatla to ma byc. bez ziarna i szumu. Kamery typu GS-27 sa na wycieczki rodzinne. Obraz i tak nie pasuje. Jak zaczynasz brac za uslugi pieniadze to badz do tego przygotowany, czyt. miej odpowiedni sprzet.
pozdrawiam

piątek, 22 czerwca 2007, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak naprawde to sporo osob filmuje malymi kamerkami.
To, ze wszyscy maja sprzet klasy VX to mit jakis.
Bardzo czesto widze jakies panasoniki malutkie czy jvc.

Kiedys robilem komunie na prywatne zlecenie rodzicow jednej dziewczynki.
Ja nagrywalem wszystko poza kosciolem bo tam bym zalatwiony przez ksiedza kameraman (robil JVC taka malutka chyba z dyskiem - everio czy jakos tak). Pozniej dostalem ten kosciol na DVD do zmontowania z moimi materialami, a tam w menu wielkie napisy - super profesjonalny sprzet najwyzszej klasy - JVC (tu jakis model) eveiro :)
Tak serio to nie bylo zle, ale i kosciol jasny i swiecil lampkami.

Wniosek jest taki, ze jak wiesz co robisz to nawet malutka kamerka nakrecisz ladnie impreze. Te panasoniki nv-ds/gs dosc ostro rysuja i ladnie spisuja sie w dziennym swietle. W kosciele i na sali zaczynaja rozmywac no i traca kolory, ale mozesz doswietlac i zablokowac ekspozycje na max +9dB.
Pozniej w trakcie montazu czeka Cie tylko zabawa z kolorystyka obrazu bo na 99% nie bedzie pasowac. Ale da sie to zrobic ;)

piątek, 22 czerwca 2007, 16:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]