Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 23:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Panasonic nv-gs280,SonyDCR-HC96,Jak to jest z przetwornikiem 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Panasonic nv-gs280,SonyDCR-HC96,Jak to jest z przetwornikiem
Jeżdze na deskorolce,99% przebywam poza domem w terenie otwartym(oczywiśćie czasem sie zdarzy kręcenie w pomieszczeniach czyt.dom,hale,itp.),bardzo dużo dynamicznego kręcenia ,(może wytłumacze dokładniej żeby nie było potem nie porozumień...przykład:jedzie ktos na desce robiąc różne triki,a ja za nim, nie że stoje w miejscu i 'łapie' na zoom'a poprostu jestem w ruchu tak samo jak osoba kręcona :).
I tu sie zaczynają nurtujące mnie pytania...

Dużo czytałem o kamerze Sony'ego że w pomieszczeniach typu dom jest rewelacja,ale jak sie sprawuje w 'dzikim' terenie?...

Czas na Panasonic'a
tutaj to jest praktycznie odwrotność w wypowiedziach użytkowników
W terenie otwartym spisuje sie znakomicie,i taka najbardziej mi odpowiada.
No i główne pytanie...jak to jest z przetwornikami...

Czy przetwornik w Sony'm(Advanced HAD CCD 3,3mp) w porównaniu do Panasonica (3CCD)jest tylko na + w pomieszczeniach słabo oświetlonych ?,czy może całkowicie jest lepsza od 3CCD...

Pytanie z innej beczki...
Jak to jest z k/sek. ? czy to prawda że w 3CCD kamery te 'standardowe z 3CCD' mają minimum 30k/sek,a w tych dużo lepszych 35k/sek ?(słyszałem od kolegi że niby tak jest ale sam sie dochodze do tego że 3CCD jest tylko od barw,chyba że jednak coś jest w tym :)) I jak jest z k/sek w Sony'm czy jest ich 25? czy może też więcej...

To chyba tyle :)

Z góry przepraszam za błędy które mogłem popełnić,mam nadzieje że dobrze opisałem to co chce najbardziej wiedzieć ^^...POZDRAWIAM i z góry DZIĘKUJE !

niedziela, 27 maja 2007, 22:33
Nowy
Nowy

Czy przetwornik w Sony'm(Advanced HAD CCD 3,3mp) w porównaniu do Panasonica (3CCD)jest tylko na + w pomieszczeniach słabo oświetlonych ?,czy może całkowicie jest lepsza od 3CCD...

Niestety, coraz częściej stosowane są różne chwyty marketingowe.... Tak czasem tez bywa z magią CCD. Nie rozpisując się zbytnio powiem (na podstawie własnych doświadczeń oraz wiedzy zdobytej na tym forum) że ważny jest ROZMIAR przetwornika CCD. I tu często wygrywa 1xCCD 1/3" z konstrukcjami typu 3xCCD ale.... 1/5...1/6"

czwartek, 19 lipca 2007, 00:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
3CCD Panasonica nie ma nic wspólnego z magią... Ten mały 1/6" przetwornik x3 daje nam bardziej nasycony i ładniejszy obraz, a jego rozmiar spowodowany jest miniaturyzacją kamer. Wszystkie kamery profi opierają się na trzyprzetwornikowej technologii, prawda, że rozmiar tych przetworników jest większy, ale i kamery są duże. Zaletą przetwornika 1/3" Sony jest lepsze zachownie w słabo oświetlonych pomieszczeniach i na tym się jego wyższość nad 3CCD 1/6" kończy. Sony w latach 2004 - 2005 też miał w ofercie kamery 3CCD, oraz 3CMOS 1/6" ale zrezygnował w przedziale kamer amatorskich z ich produkcji ze względu na duże koszty wyrobu, zastępując potrójny przetwornik jednym dużym i tańszym CMOS. Tym samym pozostawiając przepaść cenową pomiędzy kamerami amatorskimi, a tymi dla zawodowców. Lukę tą wykorzystał Panasonic na rynku amatorskim i to z bardzo dobrym skutkiem. Dodać należy, że optyczna stabilizacja zastosowana w kamerach tego producenta jest o wiele lepsza od elektronicznej stosowanej przez Sony. Nadmieniam, że nie jestem wielbicielem Panasonic, chociaż posiadałem dwie GS 280 tego producenta, wcześniej i obecnie używam kamer Sony z wyższej półki cenowej i poprostu stwierdzam fakty. Dodam jeszcze na koniec, że każda amatorska kamera miniDV Sony w cichych partiach obrazu rejestruje chałas pracy mechanizmu na nagranym materiale, jest to znana wada. I chociaż nie jest to aż takim problemem bo można dżwięk wykasować podczas obróbki, lub wyposażyć się w dodatkowy mikrofon, to Panasonic sobie jakoś w tym miejscu poradził, tam panuje cisza. Jeżeli ja miałbym wybierać którąś z nich, a obie mają zalety i jakieś wady, to zastanowiłbym się raczej nad tym czy chcę mieć 3CCD z miejszym przetwornikiem i ładniejszym obrazem, czy 1/3" większy przetwornik, ale kamera Sony wyposażona jest w komplet wejść i wyjść, czego nie ma Panasonic.

czwartek, 19 lipca 2007, 19:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]