Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 15:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 sony dcr-trv 900E ... kupić ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post sony dcr-trv 900E ... kupić ?
Witajcie !

Nadazyla sie okazja kupna kamery (tej co w opisie) oczywiscie uzywanej, ale za to w bdb stanie. Na wyposazeniu dodatkowo jest nowy akumlator. Wiem, ze to juz leciwa kamerka, ale parametry nawet jak na dzisiejsze czasy w miare dobre ( oczywiscie w kategorii minidv, format sd). Uwazacie ze dobrym wyborem bedzie jej kupno ? (cena ok 1400zl). Prosze o porade, nie chcialbym wydac tych pieniedzy a potem zalowac :| Dodam, ze kamera bylaby uzywana do zastosowan nieco wiekszych niz amatorsko ...

Dzieki !

pozdro

ps. Prosze o szybką odpowiedz :)

piątek, 15 czerwca 2007, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: sony dcr-trv 900E ... kupić ?
NLMan napisał(a):
Witajcie !

Nadazyla sie okazja kupna kamery (tej co w opisie) oczywiscie uzywanej, ale za to w bdb stanie. Na wyposazeniu dodatkowo jest nowy akumlator. Wiem, ze to juz leciwa kamerka, ale parametry nawet jak na dzisiejsze czasy w miare dobre ( oczywiscie w kategorii minidv, format sd). Uwazacie ze dobrym wyborem bedzie jej kupno ? (cena ok 1400zl). Prosze o porade, nie chcialbym wydac tych pieniedzy a potem zalowac :| Dodam, ze kamera bylaby uzywana do zastosowan nieco wiekszych niz amatorsko ...

Dzieki !

pozdro

ps. Prosze o szybką odpowiedz :)

witam

Sony DCR-TRV900E

Cena: 9835 zł plus VAT
Producent: Sony, http://www.sony.com
Dystrybutor: KSK Dystrybucja, tel. 032 251 69 26

To model dla tych, którzy lubią rzeczy klasyczne i trwałe. TRV900 jest w ofercie Sony od ponad trzech lat i na razie nie widać jego następcy. Obudowa jest trochę pudełkowata, a całość waży 880 g. Ma to pewne zalety: klawisze tak rozmieszczono, że ich obsługa jest bardzo wygodna, a wyświetlacz LCD ma jak na kamery miniDV wręcz monstrualne rozmiary, jego przekątna wynosi 3,5 cala.

Jakość filmowanego obrazu jest bardzo dobra; śmiało można porównywać ją z droższymi modelami. W większości przypadków dotrzymuje kroku nawet Canonowi XL1. Dopiero w bardzo złych warunkach oświetleniowych Sony musi ustąpić miejsca droższemu rywalowi, ale i tu wypada nieźle w porównaniu z innymi kamerami, choćby prezentowanym obok modelem TRV20 (jednak TRV900 brakuje opcji NightShot, jaką ma nowszy TRV20).

Kamera oferuje 12-krotny zoom optyczny i 48-krotny cyfrowy, który robi dobre wrażenie. Nawet przy użyciu powiększenia cyfrowego jakość detali jest dobra.

Na wyposażeniu znajduje się akumulator litowy w technologii Stamina, który zepewnia zasilanie do 8 godzin ciągłej rejestracji przy korzystaniu z wizjera (z wyłączonym wyświetlaczem LCD), gniazdo na karty typu PC Card oraz pojedyncze gniazdo wejścia/wyjścia FireWire.
Za taką cenę, bierz bez wahania.
pozdrawiam

piątek, 15 czerwca 2007, 19:40
Bywalec
Bywalec

robus2000 dzieki za info ;) co prawda przeczytalem juz co nieco na tym forum i innym z reszta tez o tej kamerce ... przeważały pozytywne opinie ;) ale chcialem sie jeszcze finalnie doradzic !

pozdrawiam ;)

piątek, 15 czerwca 2007, 20:07
Bywalec
Bywalec

Posiadam tę kamerę od paru lat i podobnie jak kamera w temacie moja także miała za sobą bardziaj intensywne użytkowanie do dziś nagrywa i odtwarza bez problemu no i te ustawienia manualne, a przy tym to choc może nie najmiejsza ale bardzo poręczna kamerka Przyciski i obudowa są bardzo trwałe nie jak obecne małe kamerki. Ostatnio miałem w rękach jakąś małą kamerę JVS przyznam miałem wrarzenie że zaraz coś pęknie albo ją zaraz zepsuje w SONY 900 wszystko wygląda i jest bardziej trwałe i podobnie jak kolega polecam
pozdrawiam

sobota, 16 czerwca 2007, 13:01
Bywalec
Bywalec

dzieki za pomoc ! przetestowalem i juz ją mam ;) kamerka w porzadku :) pozdrawiam

niedziela, 17 czerwca 2007, 20:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

miałem do czynienia z pdx10. To świetna kamera i do tego niemal niezniszczalna. takich solidnych modeli już dzisiaj nie ma nawet wśród sprzętu półprofesjonalnego (vide: żenada pod nazwą sony V1e).

Sam mam JVC DVM-5. To sprzęt z tego samego okresu i też niezniszczalny. szkoda, że dziś producenci idą w "paździerz" ;-)

poniedziałek, 18 czerwca 2007, 10:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]