Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 23:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Odtwarzanie LongPlay 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Odtwarzanie LongPlay
Heja.

Czy może mi ktoś powiedzieć jak odtwarzać film w trybie longplay na kamerze miniDV. Posiadam model Samsung VP-L850. Potrzebuję to gdyż mam film nagrany na takiej kasecie w trybie longplay a jak odtwarzam to leci mi to z podwójną szybkością. Czy ktoś mi doradzi jak odtworzyć w trybie longplay?? Chciałbym to zgrać na płytkę ale muszę wiedzieć jak to zrobić. Aha, i czy ktoś może jeszce wie jak wyłączyć OSD w tym modelu, lub innym z serii Samsung VP - wiecie, by nie było wskaźnika postępu podczas nagrywania. Dzięki z góry

środa, 20 czerwca 2007, 22:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czy kaseta byla nagrywana n tej kamerze na ktorej chcesz to odtworzyc?

Jak ci tak odtwarza to:
- nagrywana byla na innej kamerze - niektore nagrania zwlaszcze te w LP sa nie dokonca odtwarzane na innych kamera zwlaszcza innej firmy. Mialem kiedys nagranie od kolegi w LP ktore na mojej kamerze caly czas dropilo i brak bylo dzwieku. Oczywiscie na kamerze kolegi wszystko ok.

- kamera jest uszkodzona - ale raczej pkt nr1

czwartek, 21 czerwca 2007, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Odtwarzanie LongPlay
robertotg napisał(a):
Heja.

Czy może mi ktoś powiedzieć jak odtwarzać film w trybie longplay na kamerze miniDV. Posiadam model Samsung VP-L850. Potrzebuję to gdyż mam film nagrany na takiej kasecie w trybie longplay a jak odtwarzam to leci mi to z podwójną szybkością. Czy ktoś mi doradzi jak odtworzyć w trybie longplay?? Chciałbym to zgrać na płytkę ale muszę wiedzieć jak to zrobić. Aha, i czy ktoś może jeszce wie jak wyłączyć OSD w tym modelu, lub innym z serii Samsung VP - wiecie, by nie było wskaźnika postępu podczas nagrywania. Dzięki z góry

witam

W mojej JVC, kamera odtwarza obraz automatycznie, czy to nagrany w SP, czy LP. Równierz podczas zgrywania tak jest, obraz nic nie przyspiesza. Elektronika dba o prawidłowość. Tak więc po probach dochodzę do wniosku, że nagranie i odtwarzanie (w SP, LP) tej samej kasety na tej samej kamerce nie powoduje 'film nagrany na takiej kasecie w trybie longplay a jak odtwarzam to leci mi to z podwójną szybkością' takich 'klocków'. Popieram kolegę powyżej w uwagach.

pozdrawiam

czwartek, 21 czerwca 2007, 21:12
Nowy
Nowy

Post Odtwarzanie
Co do nagrywania, film był nagrywany na innej kamerce, prawdopodobnie starszym typie. A kamera na której to chcę odtworzyć jest na 100% sprawna. To możecie mi doradzić co w takim razie najlepiej zrobić by zgrać se ten film? Mam kartę TV w kompie i może dałoby się jakoś to wykorzystać. A propos, kamery na której był ten film nagrywany niestety już nie zdobędę. Czy jest jakiś sposób by to zgrać normalnie. Druga sprawa to kasety 8mmHi; czy mogę zgrać film na kompa jakimś sposobem?? Kaseta jak patrzałem również była nargana w LP a nie mam dostępu do kamer 8mm. Proszę pomóżcie....

piątek, 22 czerwca 2007, 07:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]