Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 21:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Zablokowana kaseta w kamerze proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zablokowana kaseta w kamerze proszę o pomoc
Witam wszystkich.
Kilka miesięcy temu kupiłem używaną kamere Panasonic NV-DX100 i przez ten czas nie miałem z nią problemów.
Niestety wczoraj podczas nagrywania pewnego wydarzenia chciałem zmienić kasete na następną i po wyjeciu nagranej taśmy ,oraz włożeniu nowej ze zdziwnieniem zauważyłem ,że kieszeń nie chcę się zamknąć. Włożyłem więc poprzednią kasete i z nią także nie dało się juz zamknąć kieszeni ,a ponieważ nie miałem czasu na zastanawianie się przy użyciu trochę większej siły udało mi się umieścić kasetę w kamerze.

Po tym na wyświetlaczu u góry pojawił się napis ''F 01'' i teraz nie ma możliwości wyjęcia kasety chociaż kamera się włącza i pokazuje obraz to nie reaguje na przycisk otwierania kieszeni i nie da się też nagrywać ani odtwarzać.Kontrolka sygnalizująca tryb camera miga.Nie mam pojęcia co mogło się stać być może kamera mogła być lekko przygnieciona w plecaku ale przecież po wyjęciu jej nagrywałem i wszystko było w porządku do momenu zmiany kasety...Nie wiem teraz co zrobić czy da się to naprawić samemu a jeśli nie to gdzie mam się udać ? nigdy nie miałem takiego problemu...Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

piątek, 22 czerwca 2007, 16:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem teraz co zrobić czy da się to naprawić samemu a jeśli nie to gdzie mam się udać ? nigdy nie miałem takiego problemu...

witam

Jeżeli dotychczasowe próby nie pozwoliły na usunięcie problemu z tą kamerką, to pozostaje oddać ją do serwisu (myślę że niekoniecznie Panasonic, bo chodzi tylko o wyjęcie kasety z kamery). Chyba że stwierdzi się inne poważniejsze kłopoty. Jeżeli koszty naprawy będą oscylować w granicach (200-500), proponowałbym kupić nowy sprzęt.

pozdrawiam

sobota, 23 czerwca 2007, 06:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post blokada kasety
kolega ma racje pozostaje Ci tzlko serwis ,ale chzba niekoniecynie Panasinic abz otworyz kieszen.
Kiedys miaem taki problem y Panasonikiem M25 kasetka TDK miaa krzywe pudeko + wystarczylo w trakcie otwierania potrzasnac kamera i sie otworzyla

sobota, 23 czerwca 2007, 08:37
Bywalec
Bywalec

Post ...
Faktycznie sprawa wygląda na wizytę w serwisie i obawiam się, że kolega przy użyciu troszkę większej siły mógł zepsuć mechanizm, więc prawdopodobnie to nie będzie tylko wyciągnięcie taśmy :(

sobota, 23 czerwca 2007, 09:16
Nowy
Nowy

Post naprawa mechanizmu w Panasonic NV-DX100
Ten model ma mechanizm miniDV stosowany w profesjonalnych kamkorderach, a więc i ceny poszczególnych elementów tego mechanizmu są odpowiednie. Fakt, że jest to jeden z najlepszych mechanizmów jakie widziałem. Niestety naprawa takiego mechanizmu potrafi być dość kosztowna, być może tylko loading (czyli winda) ma coś zgniecionego, ale mogą być także odkszatłocone kołki czy uszkodzona zębatka. Spotkałem się także z przypadkiem, gdzie kołek został siłą dociśnięty do drumu, a więc i cała głowica była do wymiany, a wtedy koszt naprawy to około 1000 zł.
Nie uważam, aby koszt naprawy 200-500 zł jak to zostało zasugerowane powyżej dyskwalifikował kamerę, przecież to jest model 3CCD z "górnej półki", ma naprawdę świetne parametry w swojej klasie.
W Euro Cori Serwis w Krakowie naprawa takiego mechanizmu trwa 2-10 dni.

sobota, 23 czerwca 2007, 18:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]