Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 12:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamera - jaka ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera - jaka ?
Planuję w najbliższym czasie kupić kamerę, ponieważ po odpaleniu materiału z mojego obecnego Soniacza na Hi8 na TV ciarki mnie przeszły. Poszukuję czegoś do 3000zł - maksymalnie - naturalnie jeśli jest coś super za 3100zł to też się łapie smilies/tongue.gif (chociaż optymalna kwota to 2500zł - 3k gdyby znalazło się coś wyjątkowego)
Ponieważ z kamery nie będę korzystał bardzo często interesuje mnie coś w rozsądnym przedziale cenowym, dlatego HD odpada. Filmy będę zgrywał na komputer i tam z nimi kombinował, więc jaki nośnik jest do tego najlepszy ? Najbardziej widzi mi się HDD - bo kasety lekko przestarzałe są, płyty DVD mało pojemne a dysk twardy jest pojemny i powinien łatwo komunikować się z PC. Słyszałem jednak że kamery z HDD są w formacie który utrudnia "cięcie" filmu - czy to prawda ?

I jakie modele polecacie ? Musi mieć dźwięk 5.1 i format 16:9, jakaś stabilizacja też by się przydała smilies/tongue.gif. Jakość obrazu naturalnie jak najlepsza w tej klasie cenowej. Czy dalej iść w Sony (zawsze kamery z tą firmą mi się kojarzyły), czy może inne marki mają lepszy przelicznik cena/jakość ? Co polecacie ?

UPDATE: Poczytałem trochę forum i widzę że zgrywanie z miniDV jest strasznie uciążliwe a materiał zajmuje masę miejsca. Jak to wygląda w HDD ?

niedziela, 24 czerwca 2007, 18:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a za to "taśmy są przestarzałe" to Ci sie pewnie oberwie od niektórych urażonych...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

niedziela, 24 czerwca 2007, 18:23
Nowy
Nowy

To niech wyprowadzą mnie z błędu i powiedzą jaki nośnik nadaje się najlepiej do przegrywania na kompa i jest najłatwiejszy do późniejszej obróbki...

niedziela, 24 czerwca 2007, 18:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

napewno powiedzą że miniDV (to raczej Digital8 jest przestarzały chociaż też zapis był w DV)

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

niedziela, 24 czerwca 2007, 18:32
Nowy
Nowy

Gdyby DV był przestarzałym formatem, to profesjonalne kamery na pewno by z niego nie korzystały:P

poniedziałek, 25 czerwca 2007, 02:18
Moderator
Moderator

To niech wyprowadzą mnie z błędu i powiedzą jaki nośnik nadaje się najlepiej do przegrywania na kompa i jest najłatwiejszy do późniejszej obróbki...

Po co? ...i tak wiesz lepiej.
Croolick napisał(a):
napewno powiedzą że miniDV (to raczej Digital8 jest przestarzały chociaż też zapis był w DV)

Sam system zapisu jest lepszy - mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzenia zapisanego materiału, przy zachowaniu tej samej jakości zapisu. Oczywiście jest jeszcze ważne co się zapisuje. Kamery D8 są produkowane teraz tylko w wersjach tak ubogich, ze złymi obiektywami i matrycami, że z definicji mają zły obraz i nawet system zapisu tu nic nie pomoże niestety.

poniedziałek, 25 czerwca 2007, 08:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]