Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 19:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 panasonic hdc-sd1 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post panasonic hdc-sd1
witam,

czy ktoś miał już kontakt 3 stopnia z kamerą?
co o niej myślicie?
jakie w waszym odczuciu ma plusy i minusy?

celowo nie piszę jak ja to widzę, bo chciałbym raczej poznać wasze zdanie, niż sugerować swoje (przyjdzie na to czas, zapewniam :] ). jeśli ktoś chciałby rzucić okiem na materiały z kamerki to tutaj znalazłem troszkę interesujących zdjęć i krótkich filmów.

pozdrawiam

wtorek, 26 czerwca 2007, 11:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Brak wizjera, ale jak komuś ten fakt nie przeszkadza. Zalety to 3CCD, przetwornik 1/4, optyczna stabilizacja i niezła cena jak na HD. Czytałem dużo pozytywnych opini na temat tego sprzętu, ale w rękach nie miałem. Moim zdaniem karta to przyszłość.
Użytkowników możesz znależć na forum hdtv.
Pozdrawiam.

wtorek, 26 czerwca 2007, 18:20
Moderator
Moderator

a więc jak widać żaden z forumowiczów nie miał kontaktu z tą kamerą... no szkoda, będę musiał być pierwszy. mam nadzieję, że nie zawiodę się na swoim wyborze.

pozdrawiam

sobota, 30 czerwca 2007, 15:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czytałem Twoją dyskusję z innymi na filmowiec.pl. Rozumiem, że jesteś konkretnie nastawiony na tą kamerę, więc czekam na pierwsze wrażenia po zakupie.
Pozdrawiam.

sobota, 30 czerwca 2007, 18:51
Moderator
Moderator

jako, że trzykrotnie zamawiając rzeczoną kamerę spotkałem się z odrzuceniem zamówienia z powodu "wyczerpania zapasów magazynowych" wnioskuję, że kilka(naście?) osób w kraju nabyło już ów techniki cud. nie wierzę, aby na tak zacnych forach, w których się udzielam nie było żadnej z tych osób. apeluję więc - nie wstydźcie się! podzielcie się swemi spostrzeżeniami z temi, którzy szczęścia tego jeszcze nie dostąpili (być może dlatego, żeście im sprzątnęli towar z magazynu) ;)
a na poważnie - ma ją już ktoś?

pozdrawiam

czwartek, 5 lipca 2007, 15:56
Nowy
Nowy

Sprobuje ten temat wydobyc na swiatlo dzienne. Tez od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem kamery z zapisem sd dlaczego? ze wzgledu na rozmiary wage, mobilnosc. Doszedlem jednak do wniosku ze, aby kamera z sd byla w pelni mobilna powinienem doplacic jeszcze 1000zl na fotobank i super szybka karte sd, po doliczeniu tej kwoty w zasiegu reki sa juz kamery takie jak JVC GZ-HD7. Mam wkazdym badz razie powazny dylemat a chce miec zakup kamery juz za soba:). Mysle ze w decyzji pomogly by mi twoje uwagi (zakladam ze juz kupiles ta kamere) Dlaczego wogole zdecydowales sie na ta kamere
pozdrawiam

wtorek, 11 grudnia 2007, 13:48
Moderator
Moderator

jako, że post skierowany jest do mnie zapraszam na inne forum, gdzie wątek był poruszany z moim udziałem. niestety brak czasu nie pozwala mi na poszerzenie tematu tutaj.

pozdrawiam

[ Dodano: Wto Gru 11, 2007 7:59 pm ]
oj, zauważyłem właśnie, że na tamtym forum również jesteś obecny. nie zauważyłem :oops:

wtorek, 11 grudnia 2007, 14:51
Nowy
Nowy

Tak tamten watek na forum filmowiec jest mi znany co prawda nie wiele piszesz o avchd, wiem tez z innych zrodel ze jest narazie z tym problem, ale mysle ze to tylko kwestia czasu i avchd stanie sie standardem bardziej rozpowszechnionym, widze tez przyszlosc w zapisie na karty sd. Natomiast mam kilka pytan
1. pracuje w osx na final cut, premiere, affter effects jak avchd zachowuje sie w tym softach, nie mam zabardzo czasu poznawania innych programow
2. Czy do nagrywania wideo na sd wymagane sa tylko super szybkie karty? na jakich ty pracujesz? Chyba teraz taka najsensowniejsza karta jest sandisk SDHC extreme III 16 gb za 689 zl
3. Mysle o HDC-SD5 nastepna wersja twojej kamery ale jest tez taki samsung vp_hmx10c
http://www.samsung.com/pl/products/came ... hmx10c.asp
co o nim myslisz nie wspominam nawet o konkurencyjnym sony
Jak znajdziej chwilke to podziel sie opiniami

środa, 12 grudnia 2007, 00:26
Moderator
Moderator

1. nie mam pojęcia jak przebiega edycja avchd na innych systemach niż pc. z resztą na pc też nie jest to bajka (na razie). do premiere jest plugin mainconcept (podawałem linka).
2. nie są wymagane żadne superszybkie karty. karta SDHC dołączana do panasonica to class2 bo i przepływność na max jakości to mniej niż 2MB (16Mb) na sekundę. nie wiem jak działają karty większe niż 4GB.
3. patrząc na tą kamerę to szczerze powiem, że bardzo mi się podoba (no, nie na tyle abym się zamienił na SD1 ;)). 50 progresywnych klatek w rozdzielczości 1280x720 to jeden z formatów HD a więc nie mówimy o jakimś pół HD czy coś. kodek h.264 to efektywny kodek, więc jakość przy 12Mbps powinna być nienajgorsza. minusem jest EIS i... producent :]

wyboru musisz dokonać sam, ale gdybyś kupił ten model to od razu poproszę o zrobienie paru testów ;)

pozdrawiam

[ Dodano: Sro Gru 12, 2007 12:58 pm ]
acha... ze względu na nieduży przetwornik CMOS/1.5 mpix jakość obrazu przy słabym świetle może być koszmarna. ja jednak patrzę na te kamery pod kątem filmowania przy dostatecznym świetle. jeśli warunki low-light są dla ciebie ważniejsze, to zdaje się sony ma tu lepszą ofertę.

środa, 12 grudnia 2007, 12:53
Nowy
Nowy

Wielkie dzieki za info rozumiem jednak ze pozostalbyc przy panasonicu i nie ryzykowalbys samsunga, ten panasonic jest pewniejszy chociarz doskwiera mi brak wejscia mikrofonowego, sony to tez pewniak. Co do samsunga faktycznie elektroniczny stabilizator nie sprawdza sie i czytalem to w roznych recenzjach co do samej marki wiec ze nie cieszy sie zbyt duzym uznaniem, chociarz podzespoly sa na sony podobno. Mysle jednak ze nie nalezy sie zniechecac jeszcze do tej marki, samsung jest chyba koreanski, a korea to tygrys:)
Co do kart SDHD pytalem bo czytalem artykul o kartach sdhd
http://cyfrowe.pl/artykuly/karty-pamiec ... mieci.html
i jezeli bitrate kamery wynosi 12 mb (nie wiem czy nie popelniam bledu merytorycznego) to taka karta SDHD ultra II nie powinna nadazyc poniewaz zapisuje dane z predkoscia 9mb/s chyba ze czegos nie rozumiem.
Siedze juz nad tematem kupna kamery ponad tydzien i powiem ci ze po tygodniu wcale nie jest mi latwiej wybrac kamere. Z informacji ktore zdobylem wychodzi za najlatwiejsze i najefektywniejsze jest kupienie kamery HD na miniDV z zapisem HDV. Ale mialem juz doswiadczenia z kasetami, i czesto wazny dla mnie material gubil klatki albo wyskakiwaly jakies bledy, pozatym dzwiek glowicy ah!
A ja mysle oczyms naprawde malutkim zreszta juz wspominalem.
Musze zrobic na kartce jakas duza analize wybranych kamer i w koncu zdecydowac sie.
pozdrawiam

czwartek, 13 grudnia 2007, 02:06
Moderator
Moderator

nie oszukujmy się, zawsze potrzebne są kompromisy! to co zadowoli jednych nie zadowoli drugich i odwrotnie...
jeśli decydujesz się na karty jednocześnie wybierasz format kompresji na bazie h.264 ale i pozbywasz się elementów mechanicznych i zwiększasz pewność zapisu. pamiętać należy, że z powodu międzyobrazowej kompresji w HDV każdy drop skutkuje nie jak w przypadku DV na jedną klatkę tylko na ciąg klatek, w najgorszym wypadku kilkanaście. w przypadku kart nie zgrywasz materiału w czasie 1:1 tylko po prostu kopiujesz jak z pendriva. godzina materiału mieści się na karcie 4GB i można go zapisać na pojedunczą płytkę w postaci osobnych ujęć bez dzielenia i innych ceregieli. co prawda nie słychać głowicy, ale w przypadku mojego panasonica słychać szum chłodzenia procesora :? sprawę załatwia zewnętrzny mikrofon, który można podpiąć do SD1! tyle tylko, że nie ma do czego :? brak stopki 8O co do kart SD zwróć uwagę na MB vs. Mb - Bajty czy bity. zapis 2MB na sekundę to 16Mbps, czyli wystarczające aby zapisać strumień AVCHD najwyższej jakości. być może ten samsung jest całkiem fajny, w końcu to sama elektronika, chociaż myślę, że obraz z niej będzie słabszy pod względem czułości od pozostałych kamer.
nie podejmuję się doradzenia co kupić, bo to bardziej indywidualna sprawa niż się wydaje.

pozdrawiam

czwartek, 13 grudnia 2007, 13:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]