Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 00:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 panasonic vdr-d220 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post panasonic vdr-d220
Witam!

z góry zaznaczam, że jestem laikiem i się kompletnie na tym nie znam, wieć jak palnę jakąś gafę, to proszę o litość :D

niedługo wyjeżdżam na wakacje do USA i mam zamiar kupić sobie tam (najlepiej przez e-bay) kamerkę cyfrową no i moje zainteresowanie przykuł Panasonic vdr-d220. W Media Markcie widziałem ją za 1800zł, a w polskich sklepach wysyłkowych zaczyna się od 1400zł. W Stanach jest możliwość kupienia jej za około 200$ i to nową! Co sądzicie o niej? czy to dobry wybór dla kogoś, kto nie za bardzo chce nic kombinować z obróbką zdjęć, a kamerę chce wykorzystywać do filmowania wakacji, imprez, wyjazdów itp.? czy to, że nie ma ona 3ccd to bardzo duża wada? no i czy zoom optyczny 32x jest dobrą rekompensatą za to :) choć domyślam się, że to nie do końca porównywalne. vdr-d310 ma 3ccd, ale jest dwa razy droższa i ma zoom "tylko" 10x. No i jak matryca? wiem, że nie powala, ale czy będzie ona wystarczająca na raczej amatorskie potrzeby? A może macie jakieś inne, godne polecenia kamery? Preferuję raczej te na dvd, choć hdd też nie pogardziłbym, tyle, że to już chyba inna kategoria cenowa..jeżeli chodzi o cenę, to tak z 300-350$ mogę maxymalnie przeznaczyć, ale relacja cena-jakość jest przy tym ważna (wolę tańsze:D) wiem, że to może być trudne, ale chodzi mi w tym momencie o ceny na rynku amerykańskim.

pozdrawiam!

wtorek, 26 czerwca 2007, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Zapewne jest to kamera pracująca w systemie NTSC a u nas jest PAL.
2. Jej cena nie zawiera podatku stanowego /w stanie NY ok. 9%/
3. Jeśli to jest wyłącznie sklep internetowy to dojdą koszty przesyłki z ubezpieczeniem /40 - 100 $/. Ja za przesyłkę Sony Z1 zapłaciłem 200 $.
Czas oczekiwania ok. 2 tygodni.
4. Brak gwarancji.

wtorek, 26 czerwca 2007, 20:20
Nowy
Nowy

cena, którą podałem zawiera w sobie przesyłkę i czeka się jakieś 3 dni robocze i tak raczej jest, bo jak byłem tam rok temu, to ludzie zamawiali aparaty, czy laptopy i gdzieś tyle czekali.
co do gwarancji, to fakt...trudno
z podatkeim, to nie pamiętam jak jest, ale jak się kupuje przez ebay, to tez jest? ja będe na Alasce, ale nie pamiętam jaki jest tam podatek na elektronikę...w niektórych nie ma jego chyba...bodajże w stanie Washington. No, ale nawet po doliczeniu jego i tak się zdecydowanie opłaca.
jak pisałem; nie znam się i może to co napiszę, to kompletna bzdura, ale czy to nie jest tak, że różnica NTSC a PAL ma znaczenie przy nagrywaniu na taśmę i ewentualnym odtwarzaniu na telewizorze? czy na komupterze też ma to znaczenie? czy zapis w mpeg2 w europie różni się od tego w stanach?
no i jak oceniasz wogóle ten model?
dzięki za odpowiedź
pozdrawiam

[ Dodano: Sro Cze 27, 2007 9:48 pm ]
ok, poszukałem w sklepie i porównałem ze zdjęciami z ebay'a i fakt, okazało się, że nagrywa w ntsc, a u nas w sklepie był z pal...ale mogę się dowiedzieć z czym się to dokładnie je? filmy będę odtwarzać głównie na komputerze i jeżeli będę mieć plik zapisany w ntsc, to co się stanie? pamiętam jak w telewizorze miałem secan i przestawiono TVP na pal, to było na początku czarno-białe (trzeba było przełączyć) :) ale to było sto lat temu ;P
to jak byłoby w przypadku odtwarzania na kompie?
aha, a jak wypada vdr-d310 przy 220? ma mniejszy zoom i to trzykrotnie, ale ma 3ccd..dużo lepszy ogółem jest, czy nie?

wtorek, 26 czerwca 2007, 20:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]