Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 PROBLEM Z DŹWIĘKIEM 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PROBLEM Z DŹWIĘKIEM
Witam serdecznie wszystykich forumowiczów.
Jestem tu nowy i ekko zagubiony.. ale do rzeczy :)
Posiadam od niedawna kamerkę SONY DCR-SR72, która nagrywa obraz na HD. Gdy podłączam kamerę do TV przez dołączonedo kamerki kable to wszystko jest wporządku, dźwięk i obraz najwyższej jakości elegancko.. gdy zgrywam na komputer to wszystko także elegancko się odtwarza.. ale gdy zgrywam na filmy na DVD z dysku komputera lub odrazu poprzez przycisk BURN DISC z przystawki kamery to tego dźwięku nie ma na filmie gdy odtwarzam go z płyty DVD na ekranie TV.
Próbowałem zmontowac film także programem Pinnacle Studio 9.3 Plus
Aby połączyć wszystkie klipy w jedną całość i w czasie ripowania klatek wyskakiwał błąd gdy miał renderować dźwięk a gdy to robiłem wyłączając opcję "załącz audio" to fiulm sie renderował do końca i wwszystko elegancko się montowało :) .. krótklo mówiąc:
- kamerka podłączona do TV - dźwięk jest
- film odtwarzany z HD komputera - dźwięk jest
- film odtwarzany z DVD na komputerze - dźwięk jest
- film odtwarzany z płyty DVD na TV - dźwięku nie ma
- film ripowany w Pinnacle - dźwięku nie ma :<

HELP ME PLEASE !!!!!!!!!!!!

piątek, 29 czerwca 2007, 21:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdź w systemie jakie masz zainstalowane kodeki audio i video. Gdy masz zainstalowanych np:kilka kodepack'ów mogą występować problemy przy renderowaniu i tworzeniu filmu. Najlepiej zinstalować (pojedynczo) tylko te kodeki, które są najczęsciej używane np:xvid, divx, wmv9, ac3, lub tylko jeden kodepack. Jak sprawdźić w systemie zainstalowane kodeki to chyba wiesz?
pozdrawiam

niedziela, 1 lipca 2007, 09:08
Nowy
Nowy

tak wiem ale na kompie wszystko smiga jeśli chodzi o odtwarzanie tych filmów nagranych z kamery.. chodzi o to, że nire ma dźwieku na TV

niedziela, 1 lipca 2007, 22:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PROBLEM Z DŹWIĘKIEM
witam

piszesz że,

Próbowałem zmontowac film także programem Pinnacle Studio 9.3 Plus
Aby połączyć wszystkie klipy w jedną całość i w czasie ripowania klatek wyskakiwał błąd gdy miał renderować dźwięk a gdy to robiłem wyłączając opcję "załącz audio" to fiulm sie renderował do końca i wwszystko elegancko się montowało

Jeżeli wyłączyłeś opcję 'załącz audio' to jak chcesz mieć audio po zdenderowaniu całego mat.video? Dlatego pisalem o sprawdzeniu kodeków.

pozdrawiam

poniedziałek, 2 lipca 2007, 07:02
Nowy
Nowy

?Jak moglem chciec mieć dźwiek jak go wyłączyłem :D Nie ważne...
Chodzi tutaj bardziej o fakt, że Klipy zgrywane (pliki) z kamery prosto z kamery na DVD, odtwarzane na ekranie TV poprzez odtwarzacz DVD, nie posiadają dźwięku, a odtwarzana na komputerze ten dźwięk mają. Posiadam DVD Bellwooda divX, mpg itd.. więc nie powinien mieć problemu z dekodowaniem dźwięku z filmów z kamerki. Kamera nagrywa filmy w formacie mpeg2 wiec kompletnny standard. Nie wiem o co kaman. A to, że wogole nie moge zripować dźwięku nawet na kompie przykładowym programem tj. pinnacle to już inna sprawa. Co może być przyczyna tego, że sie tak dzije z dźwiekiem. Pomóżcie !

czwartek, 5 lipca 2007, 23:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]