Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 02:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 pomóżcie kobiecie! Panasonic NV-GS320? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post pomóżcie kobiecie! Panasonic NV-GS320?
Witam!
Noszę się z zamiarem kupna kamerki. Troszkę poczytałam forum i mój wybór padł na Panasonic NV-GS320. Kamera potrzebna mi do filmowania imprez rodzinnych, wycieczek itp. Obawiam się tylko jednego: czy poradzę sobie ze zgraniem nagranego materiału na płytki? Nigdy nie miałam kamery i nie wiem czy sama dam sobie radę, a nie chcę za każdym razem prosić kogoś o pomoc (taka ze mnie Zosia-Samosia)... Nie jestem informatyczką, ale mam dużo chęci i zapału, więc może mi się uda, tylko chcę wiedzieć czy to bardzo skomplikowane? I czy wybór takiego modelu kamery jest trafny (W takim przekroju cenowym oczywiście)?...
Będę wdzięczna za każdą radę. Pozdrawiam.

piątek, 13 lipca 2007, 02:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zacznij od początku. Poszukaj fachowej literatury, spróbuj zrozumieć jak tworzony jest obraz wizyjny, poznaj systemy, dowiedz się coś o przeplocie, o kolorach o montażu a zadziwisz w tej dziedzinie nie jednego faceta. Dowiedz się również czy ta kamera ma aktywne wejścia DV?

Pozdrawiam

piątek, 13 lipca 2007, 06:57
Bywalec
Bywalec

cóż, wcześniejszy post pewnie niewiele pomógł, ale tu dużo takich niestety ...
co do 320 to bardzo przyzwoita kamerka do zastosowań amatorskich, a nawet może być uzupełnieniem sprzętu profesjonalnego ze względu na bardzo dobre parametry obrazu. Za tą cenę (tak 1800) to świetny wybór na lata. Co do zgrania na komputer to kamera ma wyjście DV więc trzeba mieć tylko wejście DV na komputerze - lepsze płyty główne mają je wbudowane, można też skorzystać z wielu ofert kart DV (ceny pewnie od 100 zł albo nawet mniej) np. http://www.znak.pl/index.php?cid=14&sci ... DV%2BUlead to karta i prosty program do edycji wideo, który jest idealny na początek.
Film można tez zgrać wbudowanym w windows XP pro programikiem Movie Maker czy jakoś tak.
Jest droższa opcja: http://sklep2.hdp.com.pl/go/_info/?id=48 - sprzęt jest w zasadzie taki sam, bo to tylko rodzaj pośrednika przy przesyłaniu danych na komputer, ale jest tam kilka fajnych broszurek - w sam raz dla kogoś kto zaczyna zabawę z edycją wideo - no i dołączany program jest po polsku. Na tej stronie są też inne książki - nie są to jakieś wybitne pozycje, ale myślę że dla ciebie byłyby idealne. Powodzenia!

poniedziałek, 16 lipca 2007, 13:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]