Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 20:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 zakup kamery cyfrowej 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post zakup kamery cyfrowej
Witam, zwracam się z prośbą do Forumowiczów o pomoc przy wyborze kamerki cyfrowej, takie zadanie dostałem w firmie i jestem w lekkim kłopocie bo straszny lajkonik ze mnie w tym temacie.
Sprzęt ma być używany do zapisu szkoleń, zapisu z realizacji obiektów w terenie etc. Następnie całość zapisu będzie poddawana obróbce cyfrowej. Myślę, że kamerka powinna mieć HDD, długi czas pracy i odpowiednie złącza do zrzucania na komputer. Zastanawiam się również nad najlepszym sposobem nagrywania dzwięku podczas kręcenia. Mam zamiar także kupić statyw.
Czekam na wszelkie sugestie.
pozdrawiam

wtorek, 17 lipca 2007, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 17 lipca 2007, 13:37
Nowy
Nowy

okolo 2 tys z kawałkiem, na samą kamerę. Oczywiście jeżeli dobrze zaargumentuje to może coś jeszcze wywalczę.

wtorek, 17 lipca 2007, 14:23
Nowy
Nowy

Napisz skąd jesteś może znajdzie się jakiś użytkownik z twojego miasta który Ci pomoże w wyborze kamery. Pozdro!

wtorek, 17 lipca 2007, 15:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jezeli material ma byc poddany pozniej obrobce no to odpada kamera hdd(do 2 tys), gdyz wszystkie one uzywaja kompresji mpeg2 a takie pliki utrudniaja montaz. Do 2 tys cos miniDV, a co to juz na tym forum znajdziesz :]

wtorek, 17 lipca 2007, 16:51
Nowy
Nowy

o cholera, to ile potrzebuje na jakąś taką, która pozwoli mi podziałać z obróbką cyfrową? btw ta obróbka to może za duże słowo to raczej będzie składanie filmów z clipów, jakość tych filmów, co myślę ważne, nie musi być wypasiona.

wtorek, 17 lipca 2007, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

o cholera, to ile potrzebuje na jakąś taką, która pozwoli mi podziałać z obróbką cyfrową? btw ta obróbka to może za duże słowo to raczej będzie składanie filmów z clipów, jakość tych filmów, co myślę ważne, nie musi być wypasiona.
miniDV da ci lepszy obraz niz jakas tam kamera z zapisem an dysk za 2tys :) Ostatnio w weekend mialem w rece kamere od sasiada Canona MV890 (750-900 zlotych) pelny 16:9 zapis na tasmach MiniDV dzwiek 16bit (malo tego ma wejscie an mikrofon co chyba w tym przedziale cenowym jest rzadko spotykane ), obraz jak za ta kase rewelacja, az bylem w szoku. A widzialem takze hdd po 3tys i bylo duzo gorzej :]

Poczytaj to forum a dowiesz sie ze jest sporo kamer ktore do tej ceny cie zadowola jedyny dodatkowy wydatek podczas wgrywania minidv jest zakup firewire o ile juz nie jest gdzies w kompie :) Zapis z takiej tasmy odbywa sie do AVI DV PAL i jest lepszy jakosciowo niz mpeg2 i duzo przyjemniejszy w obrobce.

EDIT: warto pomyslec o zakupie statywu do tego co chcesz robic, takiego chocia zjakiegos zwyklego zeby uzyskac stabilny obraz krecac planami, bo nie bedziemy ukrywac ze w takim rpzedziale cenowym stabilizacja obrazu nie nalezy do mocnych stron kamer.

Swietna kamera jest tez Sony Hc96 tyle ze juz pod 2tys podchodzi, ale za to nie ma sie co bac slabiej oswietlonych pomieszczen.

Ostatnio edytowano wtorek, 17 lipca 2007, 17:37 przez kubanczyk, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 17 lipca 2007, 17:30
Nowy
Nowy

okok staram się pochłonąć tę wiedzę jednak czy zgrywanie z takich taśm nie jest czasochłonne?

wtorek, 17 lipca 2007, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

okok staram się pochłonąć tę wiedzę jednak czy zgrywanie z takich taśm nie jest czasochłonne?
1:1 czyli godzina zgrywa sie w godzine, ale to co stracisz na zgrywaniu zyskasz na montazu, zrob sobie probe zrob sobie z jakis dvd plik mpeg lub wyeksportuj cos w mpeg2, wsadz to do programu edycyjnego i zacznij bawic sie montazem :D Stracisz tyle nerwow i czasu ze cie szlag trafi.

Kamery z twardym dyskiem owszem ale jak lapia do RAW czy DV tyle ze tutaj to chyba sam recorder jest drozszy niz 2tys :D No i podstawowa rzecz tasmy mini DV daja lepsza jakosc niz mpeg2 mpeg2 bedzie musial zostac poddany kolejnej rekompresji jak bedziesz konczyc i znowu stracisz na jakosci. Nie bagatelizuj jakosci nawet jezeli to ma isc tylko w internet bo jakosc pliku wynikowego flash czy rm bedzie duzo lepsza a zajmowac bedzie to samo gdy w poczatkowej fazie pliki beda w avi dv. (chodzi tu chodzby o te tzw "kwadraciki" na szybkich miejscach czy podczas przejsc)

wtorek, 17 lipca 2007, 17:39
Nowy
Nowy

dzięki za info, wymyśliłem pewną alterantywę, zwiększam budżet i kupuje Sony HDR-SR1E z formatem AVC HD. co Wy na to?

środa, 18 lipca 2007, 10:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dzięki za info, wymyśliłem pewną alterantywę, zwiększam budżet i kupuje Sony HDR-SR1E z formatem AVC HD. co Wy na to?
nie znam sie zbytnio duzo na temacie avchd ale wydaje mi sie ze do montazu tego bedzie potrzebny niezly komp :P o ile wogole da sie wygodnie edytowac "Standard AVCHD stanowi połączenie bardzo efektywnego kodeku wideo MPEG-4 AVC/H.264 oraz 5.1-kanałowego systemu audio Dolby Digital"

tutaj musi Ci juz pomoc ktos kto zna blizej ta kamere i ten temat.

środa, 18 lipca 2007, 17:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]