Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 18:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Proszę o radę 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Proszę o radę
kjjk

Witam.

Mam kamerę PANASONIC M9000 (MS4) S-VHS .

Za miesiąć bendę filmował wesele znajomego.I mam delemat odnośnie baterji do tej kamery .Jedna bateria panasonic VW-VBF2E 12V/2Ah

kosztuje ok 130zł. I starcza na 60 - 90 min.filmowania.

A wesele będę nagrywał na kasecie 240min. I musiał bym takich akumulatorów kupić przynajmniej 3 .

Słyszałem że ludzie kupują do takich kamer akumulatory żelowe 12v
znalazłem w necie taki akumulator http://www.forumwideo.pl/posting.php

Czy jest mozliwość podłączenia do kamery takiego akumulatora żelowego. Bo przytakiej pojemności jaką ma ten akumulator 7 Am mógł bym chba spokojnie parę godzin bez przerwy, I wyszło by taniej niż zakup orginalnych bateri ołowiowych panasonica .

Mam do kamery taką przerobioną starą baterię od tej kamery i się właśnie zastanawiam czy to niejest do zasilania kamery z akum.żelowego

Bo kupiłem kamerę od gościa który dał mi właśnie to co na zdjęciu

Zdjęcia tej przeróbki

piątek, 20 lipca 2007, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na początek zdjęcia są stanowczo za małe :)
Do żeczy:
kilka lat przepracowałem na tych kamerach i oczywiście zrobiłem sobie zasilanie właśnie z akululatora 12V 7,2Ah koszt około 50 zł - rozwiązanie o wiele tańsze niż baterie panasonica, ale troche bardziej uciązliwe, z powodu cięzaru akumulatora.
Proponuje zrobić tak: Na rysunku img_1496.jpg znajduje się przewód z końcówką którą można włożyć w kamerę z tyłu (standardowo jest to przewód do zasilania kamery po przez ładowarkę 230v. Obetnij ten przewód miej więcej niecały metr od końcówki, podłącz jeden kabelek do plusa a drugi do minusa w akumulatorze żelowym 12V 7,2Ah TYLKO NIE POMYL SIE Z BIEGUNAMI + i - Jeżeli sie pomylisz to popsujesz kamerę Na końcówce jest napisane gdzie plus i minus Możesz użyć miernika aby zlokalizowac który kabelek jest + a który - Ten stary oryginalny rozbabrany akumulator który dostałeś ne będzi ci potrzebny . Nagrasz bez problemu całem wesele takim akululatorem 12V 7,2Ah

piątek, 20 lipca 2007, 23:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]