Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 05:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 mikrofon xlr do 100be 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post mikrofon xlr do 100be
Witam.Doradźcie mi proszę jaki (jakie kupić mikrofony do Panasa 100be).W sklepie muzycznym proponują mi Monacora ECM 220ST http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php? ... -ECM-220ST
i T.Bone EM 9600(mono) http://muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php? ... ONE-EM9600
.Mam do wydania 1tys.zł i chciałbym jakiś do kościoła i jakiś na sale weselną.Niestety T.Bona ST500 już nie można nigdzie dostać.Chciałbym jednak mieć mikrofony stereo bo jednak zawsze to trochę odda klimat.Przeglądnąłem wszystkie archiwa i niestety niema tam nic o konkretnych modelach(oprócz ST500).Pozdrawiam serdecznie.

Ps.Ma ktoś może odsprzedać instukcję do tej kamerki(oczywiście w języku polskim)?Może być pdf ,lub scan.pzdr.

poniedziałek, 30 lipca 2007, 18:39
Bywalec
Bywalec

Od 2 tygodni posiadam RODE NT 4,duży,ciężki,ale to je to jeśli chodzi o panoramkę stereo,jako typowo reporterski polecam RODE NTG-1,albo NTG-2 mono oczywiście.
Teraz mało istotna kwestia ceny:):)
Za NT4 trzeba dać ok.1.700PLN.Ale pamiętaj stare przysłowie-Ile kasy tyle muzyki:)
Na codzień stosuję go do pracy z Canonem A1,jednak nie ma to znaczenia jest za gruby do prawie wszystkich uchwytów nakamerowych.Dobre rozwiązanie to dodatkowy uchwyt z tzw. amortyzatorkami gumowymi,również RODE,na ich stronie jest kilka rodzajów,ja mam 500,ale są inne.Dodatkowo świetnie izoluje mic.od kamery.
pozdrawiam
michalmacpro

FinalCutStudio3, Final Cut Pro X, Matrox MXO-2,Canon C100x2, 1DMarkIV, 5DMarkIII, 5DMarkIIx2, 60D,

poniedziałek, 30 lipca 2007, 20:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

No cenę można przełknąć (choć jest konkretna),ale czy ten NT4 załatwi mi salę i kościół?Czy tylko salę?pzdr.
Może ma ktoś jakiś tańszy,a sprawdzony?

Czy ktoś może przerobił ten mikrofon na xlr i czy jest to wogóle możliwe(czy jest sens takiej przeróbki?)i jak to się spisuje? http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Stud ... eoMic.html

poniedziałek, 30 lipca 2007, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Powoli dojrzewam do decyzji o zakupie zewnętrznego mikrofonu ;)
Przeczytałem wszystko co było na forum i zupełnie zgłupiałem. Mikrofon miałby służyć oczywiście do rejestracji dźwięków z wesel. Większość osób proponuje mikrofony kierunkowe. Czy nie lepszym jednak rozwiązaniem byłby mikrofon o charakterystyce dookolnej?
Nie miałem styczności z mikrofonami i nie wiem na ile charakterystyka kierunkowa jest kierunkowa ;) tzn. czy nie ma problemu ze zbieraniem dźwięków właśnie tych które nas interesują a nie np. z drugiego planu czy też jakiegoś bocznego.
Myśląc o mikrofonie o charakterystyce dookolnej łudzę się ze wyeliminuje to wyraźnie słyszalne przejście np z lewej na prawą stronę głośnika.
Mikrofon chciałbym dobrać do kamerki HDR FX1. Na forum dość pochlebne opinie zbierał mikrofon o oznaczeniu ATR25, a może to była ironia? ;)
Podsumowując

1) jaka powinna być charakterystyka mikrofonu?
2) mile widziane sugestie odnośnie doboru mikrofonu pod FX1

PS. Co myślicie o czymś takim:
http://www.ambitmusic.pl/index.php?a=full&lp=1629

czwartek, 2 sierpnia 2007, 08:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Też się zastanawiam nad tym mikrofonem(po zastosowaniu przejściówki z mini-jack 3,5 mm - XLR).Bardzo proszę o opinie na temat zastosowania tego typu mikrofonu w kamerze 100b,lub jaki polecacie model na sale weselną.
Jest jeszcze ten http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Stud ... eoMic.html
(ma wbudowany tłumik -10db-tylko też jest na mini-jacka. pzdr

czwartek, 2 sierpnia 2007, 10:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: mikrofon xlr do 100be
Odświeżę stary temat, bo chcę przerobić rode stereo videomic z mini jack na XLR i zastosować do AX2000. Czy ktoś przerabiał wyjście z tego mikrofonu?
Jak to należy zrobić - przerobić na 2 x XLR czy podłączyć tylko do jednego wejścia w kamerze?

sobota, 5 lutego 2011, 14:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: mikrofon xlr do 100be
przerobic mozesz, ale i tak mik bedzie mało czuły bo ma za duza impedancje, a jak zwiekszysz czułosc wejscia w kamerze to wprowadzisz dodatkowe szumy.
Pod jednego xlr jeden kanał z mikrofonu.

sobota, 5 lutego 2011, 16:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]