Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 20:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 sony trv 740 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony trv 740
Mam kamerę sony trv 740 kupioną końcem lutego, która już zaliczyła serwis. Zakwestionowałem głśną pracę mechanizmu. Efekt był taki że sprzęt wyleżał się w centranym serwisie sony prawie miesiąc bo wymieniono silnik. W rezultacie kamera nadal "bzyczy" jak bzyczała.
Czekam na opinie w sprawie głośnej pracy tego modelu. Pozdrawiam użytkowników sprzętu sony. Andrzej

poniedziałek, 5 maja 2003, 21:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: sony trv 740
avar napisał(a):
Mam kamerę sony trv 740 kupioną końcem lutego, która już zaliczyła serwis. Zakwestionowałem głśną pracę mechanizmu. Efekt był taki że sprzęt wyleżał się w centranym serwisie sony prawie miesiąc bo wymieniono silnik. W rezultacie kamera nadal "bzyczy" jak bzyczała.
Czekam na opinie w sprawie głośnej pracy tego modelu. Pozdrawiam użytkowników sprzętu sony. Andrzej

Bzyczy jest pojęcie względne, dla jednego głośniejsze lub cichsze, trudno ocenić to na podstawie tekstu. Faktem jest że jest słyszalny szmer (" lot głośniejszego komara ") , pracującej głowicy ( o ile wiem to około 10.000 tys. obrot./na min), wynika to chyba z mechaniki tego sprzętu lecz nie na tyle aby bardzo przeszkadzało czy ewentulnie nagrywało się na taśmie - tego nie ma . To nie aparat , kamera cyfrowa w trakcie nagrywania bądz oczekiwania przed nagran. wydaje mi się że zawsze będzie słyszalna choć nie wiem w jak dużym stopniu efekt ten może być słyszalny, czy nawet dokuczliwy pomiędzy niektórymi kamerami . Mam TRV-740 - kamera super , szmer lekki jest ale tylko w cichym pokoju słyszalny, ale się przyzwyczaiłem , najważniejsze że nie wchodzi na taśmę , a w ruchu , na dworze ,gdzie coś się dzieje absolutnie sie to gubi.
Nie wiem jak to jest w Mini DV , może się ktoś jeszcze wypowie .

sobota, 10 maja 2003, 18:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli ten dzwięk nie nagrywa się na taśme to po co reklamowac , no chyba że jak kupiłes kamerę to chodziła ona cichutko a po jakimś czasie zaczeła wydawać z siebie ten dzwiek to rozumiem że może budzić niepokój.

Pozatym zawsze można sobie sprawdzić przed kupnem jak dany model pracuje nagrać coś , obejżec obraz na tv,posprawdzac działanie niektórych funkcji etc.

sobota, 10 maja 2003, 20:51
Bywalec
Bywalec

Digital8 DCR-TRV330 i miniDV DCR-TRV60 różnice w głośności pracy głowicy są znaczne. W kamerach Digital8 słyszalny szum jest bardziej metaliczny, przez co głośniej słyszalny. Nowe modele miniDV pracują bardzo ciuchutko.

Potwierdzam jednak poprzednią opinie, że dźwięk ten w żaden sposób nie nagrywa się na taśmę. W normalnym użytkowaniu nie zwraca się na niego żadnej uwagi. Słychać go jedynie w cichym pomieszczeniu np. podczas montażu filmu.

poniedziałek, 12 maja 2003, 08:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]