Teraz jest sobota, 20 października 2018, 00:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Sony DCR-HC35E czy Panasonic NV-GS80 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR-HC35E czy Panasonic NV-GS80
Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum i jak w większości przypadków od razu proszę Was, szanowne grono o pomoc. Zaznaczę, że pierwotnie chciałem umieścić ten post w dziale "Kamery za xxxx zł", ale mój wybór właściwie ograniczył się do tych dwóch modeli: HC35E lub GS80 (obydwa w cenie ok.1100zł), dlatego pytam tu, mając nadzieję uzyskać satysfakcjonująca mnie odpowiedź.

A więc sprawa wygląda jak wyżej. Sa dwie kamery, są określone priorytety:
- typowe nagrywanie dzieciątka w mieszkaniu, na dworze, w ruchu i statycznie.

Zaznaczę, że jestem po kilkudniowej lekturze informacji tego forum, znam zalety i bolączki większości kamer z tego przedziału cenowego, ale ciąglę mam kłopot z podjęciem decyzji.
Wstępnie odało mi się wypunktować wady i zalety obu modeli w następujący sposób:

Panasonic:
Zalety:
- stabilizacja,
- bardzo dobry obraz w bardzo dobrym oświetleniu,
- tanie akku zamienniki,
- przyjazne oprogramowanie
- dwuletnia gwarancja z uczciwym serwisem
Wady:
- kiepski obraz w kieposkim oświetleniu

Sony:
Zalety (w porównaniu do Panasa):
- lepszy obraz w gorszym oświetleniu,
Wady (w porównaniu do Panasa):
- nieuczciwy serwis,
- gorszy obraz w dobrych warunkach,
- mniejsza ilość akku zamienników,
- chyba gorsze firmowe oprogramowanie,

Przyznam, że największe wątpliwości mam odnośnie serwisu Sony, który ponoć baaardzo niechętnie uwzględnia wszelkiego rodzaju reklamacje, o czym poczytałem tu na forum. Chciałbym jednak, abyscie odnieśli się do kwestii jakości obrazu. Powszechnie uważa się, że Panasonic znacznie lepiej radzo sobie w dobrych warunkach oświetleniowych, Sony zaś w tych gorszych. Jednak czy te różnice dostrzegalne od razu, od pierwszego rzutu okiem?? Czy może wymagają wysilenia organu wzroku, aby dostrzec jakiekolwiek różnice??
A może istnieje alternatywa dla tych modeli w podobnej cenie?? Przyznam, że JVC Canona i Samsunga odrzuciłem w przedbiegach... ale czy słusznie??

Liczę na pomoc i pozdrawiam

poniedziałek, 10 września 2007, 12:03
Bywalec
Bywalec

Post ...
Witam.
Moja pierwsza kamera to właśnie sony hc35e, więc mogę coś podpowiedzieć.
Nagrałem kilkadziesiąt godzin i fajnie się ogląda to po jakimś czasie - wiadomo wspomnienia. Niestety jakość obrazka nie jest zachwycająca, ale też chyba trudno się spodziewać lepszej jakości w tym przedziale cenowym. Problemem jest wąski kąt i ja zainwestowałen od razu w konwerter szerokokątny sony - jak dla mnie bez konwertera nie dało się w ogóle nagrywać w domu, a później już nie ściągałem go z kamery wcale, nawet na wycieczkach.
Podsumowując - do uwiecznienia wspomnień jak najbardziej ale bez szału jeśli chodzi o jakość obrazka - to oczywiśc ie moje wrażenia.
Przyjrzałem się też parametrom panasonica gs80 i myślę, że jak miał bym wybierać ponownie, to raczej skłaniał bym się w stronę tego modelu, choć wydaje mi się, że ma jeszcze węższy kąt widzenia w 4:3, choć potrafi nagrywać prawdziwe 16:9, bo w przypadku hc35e 16:9 jest wykrojone z 4:3 przez obcięcie góry i dołu obrazka.
Chyba raczej polecał bym panasonica, choć dobrze by było, żeby wypowiedział się ktoś kto posiada taki sprzęt.
Pozdrawiam

poniedziałek, 10 września 2007, 22:44
Nowy
Nowy

Jestem posiadaczem Panasonica GS80 już od kilku miesięcy i mogę z czystym sumieniem polecić zakup tej kamery. Trybu 4:3 nie używam, w najkrótsza ogniskowa w 16:9(ekwiwalent 35mm) to 36mm, więc nie jest tak źle. Jakość obrazu we wnętrzach jest w miarę dobra. Dokupiłem do niej filtr polaryzacyjny i z jego użyciem jakość obrazu na zewnątrz, jak dla mnie, jest naprawdę imponująca. Za taką cenę trudno spodziewać się więcej.
Wcześniej używałem kamery VHS-C,która była 5 razy większa od tego Panasonica, więc teraz musiałem się przyzwyczaić, ale po kilku godzinach pracy na tym sprzęcie można się nauczyć uzyskiwać stabilne i płynne ujęcia, w czym pomaga też świetna optyczna stabilizacja.
Jeśli ma się mocne oświetlenie, porządny statyw i trochę wiedzy da się kręcić tą kamerą niemal profesjonalne ujęcia.

czwartek, 13 września 2007, 11:55
Bywalec
Bywalec

Post Re: Sony DCR-HC35E czy Panasonic NV-GS80
Mam GS80 ale nie widziałem nigdy obrazu z tego Sony. Brałem dokładnie te same czynniki pod uwagę jak ty :) Jeżeli chodzi o filmowanie w gorszych warunkach oświetleniowych przy świetle sztucznym to szumy raczej (przynajmniej mnie) nie przeszkadzają - nie wiem czy mają taki kolor czy się maskują. Oczywiście są, ale nie natarczywe. Przy słabszym oświetleniu obraz robi się przede wszystkim rozmyty i to widać.
Różnice pomiędzy Sony i Panasonikiem myślę będą w odwzorowaniu kolorów i robieniu "przepałów", działaniu automatyki.
Najważniejszym plusem GS80 jest stabilizator - dla niego warto ją kupić. Oczywiście i tak ze statywu zdjęcia są lepsze.
Oprócz tego GS80 ma opcję manualną czyli możesz ustawić przesłonę/wzmocnienie, migawkę, balans bieli (do wyboru lub na białej powierzchni). Na ręcznych nastawach ustawienia się blokują dzięki tamu nie ma takich ściemnien rozjaśnien, amatorskich jak wchodzisz z jaśniejszego do ciemniejszego.
2 lata gwarancji tez robią swoje, chociaz lepiej nie mieć doczynienia z żadnym serwisem.
Ogólne wrażenia: przy dobrym oświetleniu (brak kontrastów, dużo miękkiego światła) obraz jest jak z telewizji, przy kontrastach, w specyficznym oświetleniu na niektórych materiałach może zrobić przepały, ale można kombinować z ustawieniami, przy słabszym oświetleniu obraz się rozmywa i pojawiają się szumy. Stabilizacja jest skkuteczna na tyle że praktycznie nie ma się ochoty i potrzeby dźwigać statywu chyba że chce się mieć idealnie stabilny kadr. Konwerter szerokokątny nie jest potrzebny, w mieszkaniu można włączyć natywną (!) panoramę 16:9 (ogniskowa 36 mm odpowiednik standardowego aparatu na film) najmniejsza ogniskowa w trybie 4:3 to chyba 44 mm - czyli standard.
GS80 jest chyba większa od tego Sony, nie ma trybu nocnego takiego jak on z lampą podczerwieni (bajer). Różni się przede wszystkim wyglądem.
Co do Canonów możesz się rozejrzeć - teraz wyszła nowa seria.
GS80 nie ma aparatu na karty pamięci - ale to i tak zbędny bajer, no i pilota, czasami by się przydał kręcąc ze statywu.
W każdym razie klasa w okolicach 1100 zł jest porównywalna obrazowo i tutaj żadnych cudów nie ma.

czwartek, 13 września 2007, 13:26
Nowy
Nowy

Serdeczne dzięki za dotychczasowe porady. Przyznam, że jestem coraz bliżej wyboru GS80 z dwóch powodów: stabilizacja kusi no i jednak spokojnieszy sen w związku z lepszym serwisem. Oczywiście jeśli ktoś ma alternatywne propozycję to nadal chętnie je poznam.
Pozdrawiam

poniedziałek, 17 września 2007, 08:49
Nowy
Nowy

Witam i odgrzewam temat. Też szukam kamerki i wybór padł prawie na Panasonic NV-GS80. Wahałem sie też nad wyższym modelem z 3xCCD, czyli NV-GS230. Jednak wybiłem sobie już go zgłowy. Jednak teraz wpadł mi do głowy pomysł na Canon MD150.
NV-GS230 odrzuciłem ze względu na brak optycznej stabilizacji, gorszy zakres ogniskowych i mniejszy LCD i myślę, że do domowych warunków mi wystarczy. Natomiast nie mam pojęcia o tym canonie. Na stronach Canona za dużo o zakresie ogniskowych się niedowiedziałem. Dodatkowo o Panasonica sie dużo pisze opini. Natomias o Canonie MD150 za duzo ich nieznalazłem. A więc czy warto się jemu przyjżeć bliżej, czy lepiej pozostać przy Panasonicu NV-GS80??

poniedziałek, 1 października 2007, 19:11
Nowy
Nowy

A więc stało się... po kilkumiesięcznych wahaniach, analizach "za" i "przeciw" zapadła decyzja. Bedzie Panasonic GS80. Właśnie został zamówiony. Koszt 987zł wraz z kosztami przesyłki należy uznać za bardzo dobry, wręcz najtańszy z możliwych (skąpiec.pl).

Jeśli tylko kamera dotrze do mnie, oczywiście nie omieszkam o tym zameldować i opisac pierwsze wrażenia. Tymczasem dziękuję wszystkim za zainteresowanie i porady.

Pozdrawiam

piątek, 26 października 2007, 12:46
Nowy
Nowy

Akurat 2 mieś temu kupiłem GS80-tkę, ale właśnie też rozwarzałem hc35. Wybrałem Panasonica,bo:
- udało mi się znaleźć po znajomości sztukę z wystawy za 850zł;)
- O.I.S i jeszcze raz O.I.S
- róznice przy kiepskim świetle nie śa aż tak duże ,żeby byłe warte rezygnacji z O.I.S. Sony jest wyraźnie lepsze przy nightshotach, ale akurat ta funkcja wogóle mnie nie interesowała.
- faktycznie ,pierwszą rzeczą jaką dokupiłem do kamery to dodatkowy akku (standard starcza na 45min max) za 35zeta 3600mAh....jak na razie jest git.
- nie pamietam jak u sony,ale Panasonic ma stopkę na dodatkowe oświetlenie.

Ogólenie jestem zadowolony,brakuje mi może sporadycznie wejścia na zew mikrofon.

piątek, 26 października 2007, 13:39
Nowy
Nowy

dokupiłem do kamery to dodatkowy akku

Z ciekawości... jakiś konkretny model akku zakupiłeś?? Jeśli sie sprawdza, możesz podać jaki??

piątek, 26 października 2007, 15:23
Nowy
Nowy

cieżki określić jaki;) jakiś no name. I jak to często bywa w takich przypadkach: dobrze działa i nie chce umrzeć;)

wtorek, 27 listopada 2007, 15:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]