Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 14:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Sony DCR-HC37 "efekt muchy" :) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR-HC37 "efekt muchy" :)
Witam
Nagrałem dzisiaj film na lotnisku i podczas odtwarzania zauważyłem że coś jest nieprawidłowo z dźwiękiem. Co kilka/kilkadziesiąt sekund pojawia się jakby głośne brzęczenie muchy. Z początku jak zgrywałem myślałem że to rzeczywiście jakiś owad mi latał koło kamery, no ale niestety nie. Co gorsze nie powstawało to w czasie zrzutu na kompa tylko jest na trwałe na kasecie. Wrzuciłem to na Youtube . Po zauważeniu tego nagrałem na próbę inny filmik i oczywiście wszystko oki, więc serwis pewnie się wykpi. Nie wiem czy to jest wina jakiejś opcji, jakiś przester :roll: , ustawień żadnych nie zmieniałem po przyjściu do domu, a teraz tak jak napisałem jest wszystko ok.
Może ktoś spotkał się z czymś podobnym, gdzie szukać przyczyny? Nie chciałbym dowiedzieć się że "mucha wróciła" na filmiku, na którym będzie mi naprawdę zależeć.
Mikos

piątek, 14 września 2007, 21:42
Nowy
Nowy

Post Mucha
Ja tak miałem - szukałem i znalazłem. Ta kamerka tak niestety ma na wietrze. Jak wiatr dmucha to coś przy mik musi byćnie tak że tak dziwnie bzyczy - ja osłaniam mik od wiatru jak mocno dmucha. Ale to niewątpiliwie waa - raz mi sie tak zdarzyło i strasznie dmuchało - Za drugim razem już skojazyłem sprawe a też miałem zbitego ćwieka.

piątek, 14 września 2007, 22:12
Nowy
Nowy

A możesz mi łopatologicznie wytłumaczyć w jaki sposób osłaniasz skutecznie mikrofon? Rozumiem że starasz się filmować mając wiatr w plecy, bo inaczej musiałbyś chyba całkiem go zakrywać, ale wtedy pozostaje film niemy + ew. podkład dźwiękowy :).

piątek, 14 września 2007, 22:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]