Teraz jest poniedziałek, 1 czerwca 2020, 13:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nienagrana kaseta z wesela. Czy miałeś już taki przypadek? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kondor_PL... tak z ciekawości... ilu jest faktycznych profesjonalistów na tym forum? Profesjonalista raczej będzie siedział w telewizji albo kręcił filmy kamerą wielka jak stodoła, a nie klepał tutaj posty. Oczywiście są osoby na poziomie MK ale to promil. To zagadnienie było już tu parę razy poruszane i... proszę, odbrobinę pokory. Jak siedzę w domu przy kompie, obok miauczy kot a cena kamery ledwo przekroczyła 10 000 to raczej mogę być co najwyżej zaawansowanym amatorem a nie profesjonalistą, ok?

I, jesli to nie tajemnica, to chciałbym wiedzieć jakie czołówki robisz?
Ja, żeby nie być gołosłownym, jutro kręcę wiejską wersję Kopciuszka z Ursusem w roli głównej i siedmioma aktorami drugoplanowymi (po młodych). Ich życzenie, mój pomysł, akcja że hej. Pozdro.
I w ogóle to wszystkim życzę takiej pary... jajcarskiej.

piątek, 21 września 2007, 09:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ktoś kiedyś na tym forum pisał że przysięgę (dźwięk) nagrywał jeszcze raz z młodymi (sam robił za księdza ;)). Dźwięk podłożył pod pokaz zdjęć których podobno było dużo.

Zupełnie nie tak dawno w trakcie psalmu pobiegłem filmować ludzi w ławkach. Jakież było moje zdziwienie kiedy wróciłem pod ołtarz i chciałem zrobić jeszcze ujęcie ogólne wszystkich gości - przykładam oko do wizjera a tam jest REC :| W całej tej bieganinie i "klikaninie" rec - stop - rec - stop musiałem bezwiednie kliknąć rec a później to już wiadomo ;). Dobrze że to był tylko przegląd gości, ale za to mogłem sobie popodziwiać swoje "lakierki" jak śmigały przez cały kościół pod ołtarz ;)

Po tej nauczce pomiędzy przysięgą a nakładaniem obrączek w ogóle nie wyłączam kamery.

piątek, 21 września 2007, 11:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kolego powiedz na jakiej kamerze nagrywałeś i jakich kaset używałeś??

piątek, 21 września 2007, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

aby zabezpieczyć się przed takimi stanami zawałowymi w przyszłości, warto do umowy (którą niewątpliwie spisujesz z klientami) nanieść jeden zapis na stałe:

Zleceniobiorca nie ponosi odpowiedzialności za awarię sprzętu co może uniemożliwić wykonanie zlecenia.

Na 90% nic się nie stanie bo przd wyjazdem w teren sprawdzasz sprzęt. Jeśli kamera odmawia posłuszeństwa, po prostu zabierasz drugą.

Z tymi normalnymi ... zawsze można się dogadać.

Ostatnio edytowano sobota, 22 września 2007, 01:58 przez ao, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 21 września 2007, 13:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No i co z tego jak będziesz miał taka adnotacje w umowie? Sprawa kończy się w sądzie z powództwa cywilnego i płacisz...
Z drugiej strony postaw się w roli klienta ---> podpisałbyś umowę z osobą która mówi ci:
" (...) ale wiem Pan nigdy nie wiadomo może mi się coś nie nagrać..."
Bierzesz za to konkretne pieniądze.. jeżeli nawali ci sprzęt - 2 kamera w pogotowiu !!!!

Pozdr.

PS & AE & LR
D810 + szkła
CMIII + szkła

piątek, 21 września 2007, 22:35
Nowy
Nowy

Kolego powiedz na jakiej kamerze nagrywałeś i jakich kaset używałeś??

Myślę że to pytanie do mnie. Odpowiadam. Kamera Panasonic AJ-D200 format zapisu DVCPRO Kasety FUJIFILM w formacie do tej kamery.
Najciekawsze jest to że nagrywałem na dwóch kasetach 126 minutowych i końcówkę jeszcze na trzeciej. Druga i trzecia jest OK, a pierwsza (chyba ta najważniejsza) nagrana źle. (Wyżej zamieściłem klatkę z tej kasety.) Gdybym tą pierwszą kasetę sprawdził jeszcze na weselu, to chyba już więcej nic bym nie nagrał. Albo bym uciekł, albo zabarałoby mnie pogotowie na zawał... A tak to jest chociaż wesele.
Jestem też ciekawy kto z was podejrzewałby że dzieje się coś niedobrego gdy w wizjerze widzi że jest "REC", że licznik taśmy pracuje itd. Kto z was co ileś tam ujęć cofa taśmę by sprawdzić, czy aby wszystko dobrze się nagrywa. Jaką można mieć gwarancję że następny raz też będzie dobrze. To nie produkcja filmowa że wielokrotne duble są rzeczą naturalną. Tego na ślubach nie ma. Jak coś nawali to totalna klapa. Nawet druga kamera w torbie nic tu nie poradzi. Chyba że jest nagranie na dwie kamery. Czasem tak robię, ja filmuję główne ujęcia, a żona longiem drugą kamerą inne plany. Jest wtedy fajny montaż. Jednak wtedy młodych z tej drugiej byłoby niewiele, raczej same przebitki. Lecz tym razem miała inne wesele. I nawet się nagrało... Żony górą!!!

sobota, 22 września 2007, 00:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do zapisu w umowie to w 100% się zgadzam że poweinien taki być. W salonach z sukniami ślubnymi przy wypożyczaniu też taki zapis jest i na 2 tyg przed ślubem może się okazać że zamówiona suknia została zniszczona. Jak Młoda się na to godzi to zgodzi się tez na zapis kamerzysty ;)

sobota, 22 września 2007, 10:55
Moderator
Moderator

Coraz fajniejsze terminy spotyka się tutaj, dla wyjaśnienia:
... kamerzysta (poerator kamery)
analogicznie:
... aparaciaż (fotograf) czy tak?
i coś co spodobało mi sie najbardziej:
... ślubokręt (filmujący ślub, wesele)
:)

sobota, 22 września 2007, 20:28
Moderator
Moderator

z tego całego tematu i z wszystkich wypowiedzi warto tylko to przeczytać

Montażysta Darek A. napisał ;
:mrgreen: ... ślubokręt (filmujący ślub, wesele) :mrgreen:

sobota, 22 września 2007, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 23 września 2007, 00:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Coraz fajniejsze terminy spotyka się tutaj, dla wyjaśnienia:
... kamerzysta (poerator kamery)
analogicznie:
... aparaciaż (fotograf) czy tak?
i coś co spodobało mi sie najbardziej:
... ślubokręt (filmujący ślub, wesele)
:)

kamerunczyk :D

...zapomiałes dodac :mrgreen: a co do tematu to jaki horror wczoraj przeżyłem o jebut :/ żadna tasma nie chciala isc dluzej niz 10 sekund w kamerze (xl 1s) pomoglo dopiero ponowne poprzewijanie ich w mechanizmie kamery, no ale z80% bram i przyjazd mlodych do kosciola poszlo w pi.du :/ ale co czlowiek sie nastresowal ze do kosciola sie cos wali to moje :/

niedziela, 23 września 2007, 08:29
Bywalec
Bywalec

Spotkałem sie kiedyś z takim przypadkiem. Wtedy chodziło o przestawiony tor głowicy. Skończyło się na serwisie :)Na szczęście, nie był to materiał takiej wagi. Jeśli chodzi o zabezpieczenie przed takimi sytuacjami, to w moim przypadku mam ten komfort, że na tego typu zlecenia jedziemy we dwójkę. Więc prawdopodobieństwo uszkodzenia dwóch kamer jest małe, no i materiał jest dużo bardziej dynamiczny i ciekawszy. A jeśli chodzi o kwestię młodych, moim zdaniem prawda, nawet jeśli jest "brutalna" jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Z resztą tak jak koledzy wcześniej napisali, można zawsze coś "dokręcić" :)

P.S.
Znam przypadek kiedy kolega nagrywał przysięgę drugi raz... ksiądz był naprawdę wyrozumiały. :)

Filmaker

niedziela, 23 września 2007, 09:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Współczuję koledze - nic mądrego nie wniosę do dyskusji.
Miałem swego czasu jeszcze na analogu problem - co minuta zgubione 3 klatki filmu w ok 2 godz. nagrania - masakra. Kopiowałem sąsiednie klatki - wyglądało to względnie, gdybym nie powiedział o tym młodym pewno by nie zauważyli. Roboty było multum ale wyszedłem z tego obronną ręką. Podczas cofania i sprawdzania w kamerze nie było widać błędów.
Pozdro
ZAWAŁ

niedziela, 23 września 2007, 10:07
Moderator
Moderator

Bardzo ciekawy jestem, czy serwisantowi uda się odzyskać jakiś materiał.Flisaczek, oczywiście napisz jak to się skończyło.
P.G.

niedziela, 23 września 2007, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli coś się uda odzyskać, to będą to raczej fragmenty poszarpanego obrazu. Jak myślicie, czy technika VHS była tak samo delikatna jak zapis cyfrowy ?.

niedziela, 23 września 2007, 17:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona