Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 12:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Samsung VP-MX10, szumy przy nagrywaniu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Samsung VP-MX10, szumy przy nagrywaniu
Witam, po długich namysłach zakupiłem kamerka samsunga vp-mx10. Kamera posiada przetwornik 0.8 i jest na kart sd. Porównywałem parametry z kamerami MiniDv i stwierdziłem że skoro są takie same to ze względu na wygode kupie kamere na karty sd. DO zestawu zakupiłem najdroższą karte sandisk żeby nie było problemów. Niestety po nagraniu pierwszych filmów poprostu jestem załamany w porównaniu do starej kamery vhs-c to poprostu tragedia. Na dworzu jeszcze jest jako tako ale widać szumu a np przy kręceniu wody pojawiają się czerwone przebłyski. Przy kręceniu przy sztucznym oświetleniu w domu to poprostu tragedi cały czas widać szumy. Czy to normalne w kamerach z przetwornikami 0.8 ? Czy lepszym wyborem byłby Sony DCR-HC27 ?

środa, 10 października 2007, 07:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po pierwsze jak chcesz lepszą jakość to powinieneś kupić kamerkę na kasetki mdv. Przy zapisie na wszelkiego rodzaju karty, hdd czy płyty DVD zawsze bedzie minimalna strata.
A co do szumów to raczej obstawiał bym "Markę" Samsung.
Samsung produkuje najgorszej jakości kamery. Testowałem ostatnio kamerkę Samsunga mojego kolegi i przy słabszym swietle obraz był jak z telefonu komórkowego. Mogłeś lepiej kupić Sony. W tej klasie cenowej to też rewelacji nie ma ale to juz o niebo lepsze niz Samsung.

Pozdrawiam

środa, 10 października 2007, 11:05
Nowy
Nowy

Post wlasnie chciałem kupić ten shit
morzna prosić o pare klatek przy słabym oświetleniu zeby ocenić jak bardzo jest źle..?

co ten leszczu wyrzej pierdoli i tak masz starte jakości przy zapisie na dvd czy na format elektroniczny wiec to jerden huj a nawet na teśme gorzej bo terz tracisz na jakości idioto a jak sobie oglądasz surowy materiał na tv to oglądaj dalej a nie sie mądrujesz:/

piątek, 28 grudnia 2007, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

.. No zatkało mnie ... hehe Bastek troche kultury ;) ... i to Ty nie wiesz co piszesz, a nie ten "kolo" wyżej ... oj... skąd się tacy biorą.

piątek, 28 grudnia 2007, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po pierwsze jak chcesz lepszą jakość to powinieneś kupić kamerkę na kasetki mdv. Przy zapisie na wszelkiego rodzaju karty, hdd czy płyty DVD zawsze bedzie minimalna strata.

Jestem za
Dodam jeszcze tylko na minidv masz nieskompresowany materiał i zawsze możesz do niego wrócić.
A co do kamer i ich wyborów proponuję jeszcze zwrócić uwagę na optykę która spełnia też bardzo ważną rolę. Ty dokonałeś wyboru kamery, tak więc teraz może Ci pomóc tylko dokupienie lampy i doświetlanie planu
PS
Co do gościa >bastek< to idioci rzeczywiście są na świecie inaczej chyba równowaga na świecie była by zachwiana . I tu pozostaje tylko ignorowanie takich typów

sobota, 29 grudnia 2007, 00:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]