Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 05:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kamera DV lub HDD do 1500 zł z wyjsciem na mikrofon. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera DV lub HDD do 1500 zł z wyjsciem na mikrofon.
Witam. Chce kupic kamere ktora ma wyjscie na mikrofon,bo chce nagrywac koncerty,wiec zewnetrzny majk jest niezbedny. Jesli dobrze poszukalem, to wybor jest kiepski,nawet do 2000 zł. Oczywiscie zalezy mi na obrazie w slabszym oswietleniu,bo wiadomo,ze rzadkoscia jest,ze koncerty sa grane w bialy dzien. Zastanawiam sie nad Panasonic NV-GS230,bo jako jedna oferuje wyjscie na mikrofon i ma 3 przetworniki obrazu,ale slyszalem,ze stabilizacja obrazu kuleje.JVC i Sony do 2000 zl z HDD nie oferuja wyjscia na mikrofon. Ktos z was ma propozycje inna niz ten panasonic?Jak to jest z tym stablilizatorem?Mozna ta kamerke kupic juz za 1400 zł. Dziekuje bardzo za pomoc:)

poniedziałek, 5 listopada 2007, 18:27
Nowy
Nowy

Mam podobny problem. Również poszukuję kamery do nagrywania głównie filmów na koncertach, gdzie jest głośno, a nawet bardzo głośno i gdzie jest zwykle ciemno, gdzie występuje zmienne światło, np. lasery, stroboskopy. Zależy mi tez, aby kamera była mała i niedroga, tak za 1500zł. Myslałem o SONY DCR-SR 32E - ona jest z twardym dyskiem o pojemności 30GB. Jej cena: w sklepie tradycyjnym około 1700zł, a w internetowym można dostać już za 1400zł.
Mam właśnie obawy, czy ten twardy dysk przetrwa w tak trudnych warunkach? Czy ten czujnik, jaki jest tam montowany nie będzie mi co jakiś czas przerywał pracy ze względów bezpieczeństwa, wskutek ewentualnych drgań? Wiem, też, że ta kamera nie ma wyjścia na dodatkowy mikrofon, czy więc dzwięk mimo jego ściszenia podczas nagrywania, będzie bardzo buczący?
Mam też pytanie o funkcję Super Night shot. Czy rzeczywiście pozwala ona na kręcenie dobrej jakości filmu w ciemnościach? Na takich koncertach? Czy przydałaby się może tutaj jakaś lampa?
Mam też pytanie o przetwornik. Czy 0,8 mln pixeli to wystarczy, aby kręcić dobre jakościowo filmy?
I ostatnbie (jak narazie) pytanie, czy jest zauważalna różnica między 0,8 a 1 mln pixeli, jaką ma wyższy model z tej serii Sony DCR-SR 52E, ale jest za to droższy o 300zł. Czy warto tyle dopłacac za przetwornik 1 mln pixeli?
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
Pozdrawiam
Tomek

niedziela, 13 stycznia 2008, 20:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]