Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Serwis - konserwacja VX - 2000 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Serwis - konserwacja VX - 2000
Witam!
Może ktoś z szanownych koleżanek, kolegów mógłby podać namiary na dobry, niedrogi serwis. Chodzi o konserwację, czyszczenie kamery VX - 2000.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ZAWAŁ

środa, 21 listopada 2007, 23:37
Nowy
Nowy

Zapraszam do Euro Cori Serwis w Krakowie, zapewniamy kompleksową obsługę i serwis wszystkich kamer Sony.
Pozdrawiam,
Piotr Fleszar
Euro Cori Serwis
http://www.eurocori.com

sobota, 24 listopada 2007, 15:21
Bywalec
Bywalec

Witam. Z tą konserwacją to jest różnie. Jeżeli nie robisz przeglądów okresowych np co 12 m-cy, a używasz dużo to najprawdopodobniej " święty boże nie pomoże". Przykład VX 2100 - po roku przegląd i wszystko OK, po trzech latach następny i?. Opinia serwisu -700 godz. pracy REC/PLAY, wymiana głowicy i elementów toru taśmy i coś tam jeszcze. Wszystko wykazuje zużycie.Pojawiały się pasy, dropy i zakłocenia dzwięku. Czasami na krótko kaseta czyszcząca. Eksploatacja kamery bardzo delikatna, kasety dobre. W złych warunkach pokrowiec.Na zużycie nie ma sposobu. Nie ryzykując zawalenia filmowania imprezy- naprawiam. Cena 1800 zł.Kupiłem też kamerę nową i jeszcze dodatkową nie bardzo drogą do zrzutu na komputer. Kłopot z PLAY-em jest zawsze mniejszy jak z REC i połowę godzin mam mniej przepracowanych na kamerze.VX jest dobrą kamerą, ale nie wytrzyma tego co dużo droższe tzw.profesjonal całą gębą.Pozdrawiam

czwartek, 29 listopada 2007, 08:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Przepraszam, że piszę nie na temat tego wątku, ale nie chciałem zakładać nowego, a chodzi mi o kwestie, która została poruszona w wypowiedzi Kolegi Jacka85.
A mianowicie:
Przeczytałem Twój wpis o konserwacji kamer. Zauważyłem, że stosujesz jakiś ochraniacz do kamery. Szykuje mi się wesele w styczniu i chciałbym jakoś zabezpieczyć kamerę. Mam kilka pytań, jeśli miałbyś czas odpowiedzieć:
1. Mógłbyś mi powiedzieć jakiego używasz, ewentualnie jaki polecasz?
2. Gdzie można taki kupić?
3. Sprawdzałem na stronie Fotonu i taki najbardziej by mi odpowiadał:
http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... =&pid=1733
Wybrałem ten, choć nie mam kamery pd170, ale jest miejsce na mikrofon dodatkowy, który stosuję w vx2100, mniej więcej w tym miejscu.
4. Jak jest z funkcjonalnością takich ochraniaczy? Czy w miarę łatwo można zmienić kasetkę, lub zdjąć/założyć taki ochraniacz?
5. Widzę, że raczej nie ma tutaj miejsca na dodatkową lampkę nakamerową i to mnie najbardziej niepokoi, dlatego jest jeszcze alternatywa w postaci:
http://www.foton.kalisz.pl/?strona=skle ... =&pid=1457
tylko ten tak nie ochroni kamery.

Dziękuję za poświęcony czas, ale to jest dla mnie ważna kwestia.

Pozdrawiam.

P.S. Niby wysłałem taką wiadomość do Ciebie na priva, tylko chyba coś ten priv nie bardzo działa na tym forum.

piątek, 30 listopada 2007, 00:09
Bywalec
Bywalec

Witam. Wysyłam tutaj bo nie wiem czy prywatna doszła. Rafale z tymi pokrowcami to jak z ubranymi babkami-ciągle coś przeszkadza. Co do zapytania to wychodzę z założenia, że okres zimowy nie jest czasem, gdzie robimy pełny materiał na dworze tak jak w lecie. Jeżeli chodzi o ceremonie weselną to nie rozkładam się ze sprzętem na powietrzu. Wyjście z domu, przyjazd do kościoła i na salę to w zimie krótki czas nagrania.Stosuję pokrowiec o którym pisałeś - PC8 i mam podobny do przeciwdeszczowego, ale to tzw. samoróbka, którą uszył krawiec. PU4 na pewno skuteczniejszy, jeżeli chodzi o plener wcześniej - lampa nie jest wówczas potrzebna. Zdarzyła się dwa razy jazda młodych saniami. To trwało troche dłużej i wtedy trzeba uważać. W tym czasie nie wyłączam kamery bo sama sie trochę ogrzewa i może to śmieszne, ale nie filmując chowam pod kurtkę.Wydaje mi się, że PC8 wygodniejszy może mniej skuteczny,ale nie narzekam, a PU4 do trudniejszych, warunków, ale mniej wygodny.Uważam,że w złych warunkach nie można być nadgorliwcem.Na sali nie zdejmować od razu pokrowca.Dopiero po obiedzie, którego ja nie filmuję i przez ten czas kamera "dojdzie".Kiedyś ojcu wyłączył sie Pamas MS5 w kościele przed ślubowaniem. Miałem drugą bo wówczas jeździłem z nim na nauki filmowania i obeszło się bez wpadki. Musisz przewidzieć co będziesz robił. A tańsza kamera jako "koło ratunkowe" to też dobry pomysł. Zaznaczam, że jest to wyłącznie moja opinia. Pozdrawiam Jacek

[ Dodano: Pią Lis 30, 2007 9:57 am ]
Odnosnie wymiany kasety to aby nie motać się w kościele ze zmianą zakładam 80 min i jade tylko na S/P.Wystarczy w zupełności bez wymiany nawet do toastu.Jacek

piątek, 30 listopada 2007, 09:49
Stały bywalec
Stały bywalec

I to jest wyczerpująca odpowiedź na zadane pytanie. Rzadko się zdarza, aby Ktoś napisał sporo ze swojego doświadczenia, a tutaj tak właśnie jest. Konkurencja, konkurencją ale pomóc sobie możemy w takiej kwestii. Jest kilku użytkowników na tym forum, którzy pomagają i do nich na pewno zalicza się "Jacek85".
Dziękuję za wyjaśnienie sprawy.

piątek, 30 listopada 2007, 10:44
Bywalec
Bywalec

Witam. Jest niedziela. Czas nygusowania bo dopiero żeniaczki na święta i na koniec roku. Być może w poniedziałek 3XI przyślą moją 2100 z naprawy o którym to fakcie pisałem wyżej. Przedstawię wam koszty naprawy i konserwacji poszczególnych części kamery po 3-letnim użytkowaniu sprzętu i 700 godz pracy. Cenę potwierdzili - około 1800 zeta. Niby to niewiele bo 0,90 zł. dziennie przez okres posiadania i pracy. Czytałem na forum,że ten model chodzi dłużej. Zgadzam się co do lat użytkowania, ale nikt sam nie odczyta godzin pracy, a one bardzo szybko przybywają. Robiąc np.ok 30 wesel jedną kamerą w roku to nie cała praca kamery. A gdzie reportaże z imprez różnych, komunii, chrztów, nagrań domowych. Godzin przybywa tak szybko jak lat życia. Można kamerą, która troszkę "defektuje" pracować, ale chyba u cioci na imieninach bo te będą w roku następnym, wesele nie. Pozdrawiam i stwierdzam, że jest to forum na bardzo przykładnym poziomie, czego nie można powiedzieć i innych / np.Fotonu /

[ Dodano: Nie Gru 02, 2007 10:52 am ]
Oczywiście data w poście to 3 XII - czas jednak szybko leci

[ Dodano: Pon Gru 03, 2007 9:39 pm ]
Naprawa 2100, która mnie nie ominęła.

1. Naprawa złożona b.części 650.00
2. Głowica 690.00
3. Talerzyk 78.00
4. El. toru taśmy 94.00
5. El. totu taśmy 210.00
6. przesyłka 20.00
------------------------------------------
Razem 1.742.00

Elementy z wymiany przesłano.

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( Pozdro

niedziela, 2 grudnia 2007, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jacek85 mam pytanie: Gdzie dokładnie przesłałeś tą kamerę?? Bo moja również wymaga przeglądu jeśli nie remontu!
Pozdrawiam

środa, 5 grudnia 2007, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdźcie lepiej kamerki po serwisie czy wszystko OK.

Był tu kiedyś wątek, kiedy jeden z kolegów odebrał kamerkę i od razu poszedł filmować. Okazało się, że mikrofonu nie podłączyli :cry:

środa, 5 grudnia 2007, 14:01
Bywalec
Bywalec

cenzi dałem odp. na priva. A Sontronic Poznań to serwis, który w logo powinien mieć pięciozłotówkę. W porównaniu z innymi serwisami skrojono mi portfel dokładnie. NIE POLECAM !!! Hołduję powiedzeniu " dasz złoty rabatu, a zarobisz trzy" Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 1:14 am ]
Opinia o wyżej podanym serwisie nie jest po to, aby zniechęcić klientelę do korzystania z ich usług, ale po to aby cierpliwie szukać serwisu tańszego i wcale nie gorszego. Idziesz gdzie chcesz, ale po co wywalać na darmo kasę. Z tego co się dowiedziałem są jeszcze droższe. Ja po czasie znalazłem kontakt z serwisem w którym cena za usługę wykonaną na moim sprzęcie jest dużo niższa.Jest na tym forum http://www.eurocori.com/. Osoba z którą się kontaktowałem szczegółowo określiła ceny za poszczególne operacje naprawy. Samo określenie stanu sprzętu i wycena to suma dosłownie symboliczna 20 zł. Ponadto osoba udzieliła mi szczegółowych informacji /dot. interesujących mnie kamer/ czyli spraw nie związanych z naprawą. Pozdrawiam - Jacek

[ Dodano: Pią Gru 14, 2007 11:03 pm ]
DO ŁUKASZA. Wysłałem drugi raz na priva, może dojdzie. Do mnie: sulfilm-bar@neostrada.pl - kontakt, gdyby ponownie nie doszło - Jacek

środa, 5 grudnia 2007, 14:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]