Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 11:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 PAL, a NTSC kamera z ameryki........ 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post PAL, a NTSC kamera z ameryki........
W związku ze znacznym skadkiem wartości dolara postanowilem zakupic kamere sony VX2100 w USA. No niestety oni stosuja inny system kodowania obrazu (NTSC) niz europa (PAL). Ale jak to wplynie na moje filmy. Czy bedzie to jakos bardzo przeszkadzalo? czym tak naprewde to sie różni?

piątek, 7 grudnia 2007, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: PAL, a NTSC kamera z ameryki........
Kocu napisał(a):
W związku ze znacznym skadkiem wartości dolara postanowilem zakupic kamere sony VX2100 w USA. No niestety oni stosuja inny system kodowania obrazu (NTSC) niz europa (PAL). Ale jak to wplynie na moje filmy. Czy bedzie to jakos bardzo przeszkadzalo? czym tak naprewde to sie różni?

Różnice pomiędzy Pal a NTSC są i to znaczące. Przede wszystkim rozdzielczość i ilość klatek na sekundę. Osobiście nie miałem okazji robić nic z materiałem NTSC ale słyszałem że czasem są z tym różne problemy. Proponuję lepiej kupić kamerę Pal, tym bardziej że w USA również i takie są do kupienia.

Pozdrawiam

sobota, 8 grudnia 2007, 00:11
Nowy
Nowy

No ja niestety nieznalazlem na eBay'u zadnej z PAL. Moze zna ktos jkies inne miejsce do zakupu tej kamery w stanach bo sklepow kilka znalazlem ale nigdzie prawie niema VX2100 :/

sobota, 8 grudnia 2007, 00:56
Bywalec
Bywalec

Kocu, nigdy pod żadnym pozorem nie kupuj kamery NTSC do używania tutaj! Jeden wielki problem + tuzin drobnych. Siedziałem w stanach, to wiem co piszę!

sobota, 8 grudnia 2007, 02:04
Nowy
Nowy

Post PAL, a NTSC kamera z ameryki........
Miałem podobny problem z wyborem kamery. Canon XH A1 w NTSC lub pracująca jednocześnie w PAL/NTSC - Sony HVR-Z1? Canon był blisko $1000 tańszy od Z1. Zdecydowałem się na Sony HVR-Z1. W B&H za Z1 zapłaciłem $4390. W ramach promocji Sony zwraca $300. Wyszło ok. $4090. Dodatkowo kupiłem ZOOM H4 za $250. Sprzęt dojedzie do mnie przed świętami BN.

sobota, 8 grudnia 2007, 19:28
Nowy
Nowy

Ja sprawdzilem przepisy i okazalo sie ze na towar sprowadzany dolicza sie podatek wat 22 % i clo chyba 2,5% po podliczeniu okazalo sie ze w polsce kupie ta kamere taniej albo w podobnej cenie wiec zrezygnowalem bo na czarno niechce sprowadzac.
dzieki za odpowiedzi :)

niedziela, 9 grudnia 2007, 19:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

cło zdaje sie nawet 10% no i vat22% :] + przesylka

a kamery ze stanów w systemie pal mozna kupic chociażby tu http://www.bhphotovideo.com/c/category/ ... meras.html

niedziela, 9 grudnia 2007, 19:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]