Teraz jest niedziela, 15 lipca 2018, 21:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 podgląd obrazu z kamery przezFIREWIRE w czasie rzeczywistym 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post podgląd obrazu z kamery przezFIREWIRE w czasie rzeczywistym
Witam
Mam kamerę JVC GR-DVL145EG i uszkodzony moduł nagrywania na taśmy mini DV (podobno błąd fabryczny w tych kamerach)

I w związku z tym mam pytanie czy mogę wykorzystać złącze Fire-wire jako podgląd w czasie rzeczywistym w CYFROWEJ jakości z tej kamery na komputerze?

Innymi słowy chodzi mi o możliwość wykorzystania komputera jako cyfrowego recordera ,zamiast tego uszkodzonego modułu nagrywania na kasetkach mini DV

Czy pozostaje mi tylko podgląd przez wyjście s-video tej kamery i korzystanie z wejść wideo w karcie telewizyjnej w komputerze ,za pomocą ,której rzecz jasna mogę nagrać podgląd?

Wiem ,ze jest to może głupie pytanie ,ale nie chce kupować kontrolera firewire i kabla ,żeby to sprawdzać skoro może ktoś mi tu pomoże

z Góry bardzo Dziekuje

BTW.przeszukałem google, wyszukiwarkę na tym forum i nic!! szukałem pod hasłami m.in.:podgląd Z KAMERY PRZEZ FIREWIRE,podgląd obrazu z kamery FIREWIRE w czasie rzeczywistym ,przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym PRZEZ FIREWIRE,WYKORZYSTANIE KAMERY FIREWIRE JAKO KAMERY INTERNETOWEJ

i wierzcie mi nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

niedziela, 9 grudnia 2007, 20:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak, można przechwycić obraz "na żywo" i zapisać na dysku komputera używając opcji capture w programie edycyjnym.

niedziela, 9 grudnia 2007, 21:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz w każdym programie edycyjnym który ma opcje zgrywania (Capture) poprostu klikasz play (a nie Rec) i film leci. Jedyne co, że całośc masz puszczone w okienku a nie na cały obraz.
PS.Skasuj powtórzone posty.

niedziela, 9 grudnia 2007, 21:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: podgląd obrazu z kamery przezFIREWIRE w czasie rzeczywis
kamil009 napisał(a):
Witam
Mam kamerę JVC GR-DVL145EG i uszkodzony moduł nagrywania na taśmy mini DV (podobno błąd fabryczny w tych kamerach)

I w związku z tym mam pytanie czy mogę wykorzystać złącze Fire-wire jako podgląd w czasie rzeczywistym w CYFROWEJ jakości z tej kamery na komputerze?

Innymi słowy chodzi mi o możliwość wykorzystania komputera jako cyfrowego recordera ,zamiast tego uszkodzonego modułu nagrywania na kasetkach mini DV

Czy pozostaje mi tylko podgląd przez wyjście s-video tej kamery i korzystanie z wejść wideo w karcie telewizyjnej w komputerze ,za pomocą ,której rzecz jasna mogę nagrać podgląd?

Wiem ,ze jest to może głupie pytanie ,ale nie chce kupować kontrolera firewire i kabla ,żeby to sprawdzać skoro może ktoś mi tu pomoże

z Góry bardzo Dziekuje

BTW.przeszukałem google, wyszukiwarkę na tym forum i nic!! szukałem pod hasłami m.in.:podgląd Z KAMERY PRZEZ FIREWIRE,podgląd obrazu z kamery FIREWIRE w czasie rzeczywistym ,przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym PRZEZ FIREWIRE,WYKORZYSTANIE KAMERY FIREWIRE JAKO KAMERY INTERNETOWEJ

i wierzcie mi nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

wykasuj te zdublowane posty,bo bajzel robisz

poniedziałek, 10 grudnia 2007, 01:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]