Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 13:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Planuję zakup SONY- DVD... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Planuję zakup SONY- DVD...
... I tu jest ten Problem:-) Który model wybrać!? Dla mnie to "czarna magia"! Chodzi o to aby nie był za 3000zł, ale też nie najtańszy ...106, ...109, ...może jakieś inne propozycje??? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdro for All!!!

wtorek, 11 grudnia 2007, 04:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie kupuj żadnej mini DVD. Będziesz żałował. :!: :!: :!: :!: Kub jakąś na mini DV lub ewentualnie już tak ostatecznie na HDD. Dlaczego ? Przejrzyj fora !!!!!!!!!!!

wtorek, 11 grudnia 2007, 15:40
Nowy
Nowy

Hmmm... Tak, wiem. Czytałem. I właśnie dlatego się zastanawiam.Przygniatająca większość pisze, że lepsze są miniDV, ale... wiele osób pisze, że dla "zwykłego, rodzinnego" oglądania Różnica w ja kości jest praktycznie nie do zauważenia. Gdy dodałem do tego "pójście na łatwiznę" przy odtwarzaniu z DVD, wybór wydawał mi się oczywisty. A teraz znowu mam mętlik... Ciężka jest dola laika...

środa, 12 grudnia 2007, 02:00
Bywalec
Bywalec

Pomijając wszystkie inne wady i zalety obu rozwiązań, skupiłbym się na samych nośnikach danych. Kaseta jest dużo bardziej wytrzymała od DVD. Po nagraniu może być przechowywana przez długi czas (z dala od pól magnetycznych) i nie będzie problemów z odtworzeniem danych. Z płytami jest bardzo różnie. Samo zabezpieczenie, a może jego brak powoduje to, że materiał zapisany na płycie ma dużo większe szanse na uszkodzenia (rysy, tłuszcz z rąk, nawet odklejanie sie nośnika). Myślę, ze fajniej mieć materiał np. nagrany z jakiej rodzinnej imprezy, i po kilku latach go oglądnąć bez problemów, niż pisać na forum post " co zrobić z płytą dvd która po kilku latach nie daje się odczytać" ;)

Pozdrowienia,
Filmaker

środa, 12 grudnia 2007, 15:13
Nowy
Nowy

Post Dzięki za opinię.
Potwierdza się opinia większości, że MiniDV są lepsze. Na sąsiednim forum dokładnie naświetlił mi to "mstmst" (jeszcze raz WIELKIE dzięki).
Teraz jest kolejny problem. Jaka kamera na Mini DV??? Preferowałbym Sony. Niestety znam tylko jeden model: Sony DCR-HC37E. Nie wiem co o niej myśleć.
Może ktoś raczyłby podpowiedzieć Jaka kamera na MiniDV (do rodzinnego filmowania), w rozsądnych pieniążkach. WyczytaLem, że dobrze byłoby gdyby był optyczny stabilizator obrazu.
Z góry dzięki za pomoc.

czwartek, 13 grudnia 2007, 01:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]