Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 23:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 DSR-PD170P vs. DCR-VX2100 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DSR-PD170P vs. DCR-VX2100
Witam ,
Mam następujący problem. Przymierzam sie do zakupu kamery. Mam dosateczną ilość funduszy żeby kupić którąś z dwuch wymienionych ; tj. DSR-PD170P & DCZR-VX2100.

Chce odrazu podkreślić , że NIE BęDę NIą NAGRYWAł WESEL.
Pasjonują mnie FILMY[kino offowe i te sprawy] Od dziecka nagrywałem jakieś z kolegami i stwierdziłem , że czas zrobić krok do przodku i wyposażyć się w konkretny sprzęt.

Interesuje mnie jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma modelami i który byście mi polecili.

Z góry dzięki za opinie :)

wtorek, 11 grudnia 2007, 18:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak będziesz w przyszłości potrzebował sprzętu filmowego to daj znać :)

pozdrawiam

wtorek, 11 grudnia 2007, 19:40
Bywalec
Bywalec

Nie wiem co tu porównywać :) Jeśli stać Cię tylko na PD 170, to bierz PD. W tej chwili można ją kupić za niezłą kasę. Zaletą PD jest profesjonalnie rozwiązany dźwięk XLR (można podpiąć dźwiękowca), zapis w systemie DVCAM, DV, przystawka szerokokątna SONY w zestawie. Pracowałem na niej wiele razy i nie narzekam. Troszkę przy zamontowanym szerokim leci na przód , ale po założeniu największego akumulatora ,da się wytrzymać ;)

Pozdrowienia,
Filmaker

wtorek, 11 grudnia 2007, 20:59
Bywalec
Bywalec

Nie ma co tu rozmyślać. PeDek i wszystko jasne :D
VX 2100 to typowo kamera do krecenia wesel. z Pd-170 mozesz poplynac na glebsze wody.
Pozdrawiam.

wtorek, 11 grudnia 2007, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamery SD bardzo w ostatnim czasie potaniały. PD-170 kupisz na Allegro już od 9300 pln. Ja bym się nie zastanawiał ....

wtorek, 11 grudnia 2007, 22:35
Nowy
Nowy

Rozumiem , czyli w tym przyapdku wyższa cena oznacza wyższy standard.

Myślałem też nad zakupem tańszej kamery , a pozostałą cześć pieniedzy przeznaczyłbym na inne rzeczy takie jak statywy , kran , mikrofony itp.
Zastanawiałem się nad kamerką JVC GZ HD7 , z tego co wyczytałem z parametrów to jest całkiem niezła.
Interesuje mnie co myślicie na ten temat , tzn czy te soniaki biją ją na łeb na szyje że wogule sie nie umywa?

wtorek, 11 grudnia 2007, 22:44
Bywalec
Bywalec

Myślę ,że ja i koledzy jasno się wyraziliśmy na temat... ;) Jak chcesz kupić zabawkę to proszę bardzo. Twój wybór. Za chwilę ktoś Ci napisze ,co sądzi o JVC GZ HD7 ,a ty zapytasz o kamerę za 1500 zł. Za 1500 zł ledwo można dobry statyw kupić ;) Różnica między nimi jest taka, że jedna jest półprofesjonalną kamerą, z bardzo dobrymi parametrami, która może pracować w ciężkich warunkach, a druga jest zabawką... ale to jest tylko moje zdanie :)

Pozdrowienia
Filmaker

wtorek, 11 grudnia 2007, 23:20
Nowy
Nowy

Tak też myślałem.
Nie Nie Nie. Nie mam zamiaru pytac teraz o kamere za 1500zł :D Nakierunkowałem się na PD170P :) Ale właśnie chciałem usłyszeć czy to JVC to "zabaweczka rodzinna" do krecenia wakacji itp.

Wiem że kupując PD nie będę żałował wydanych pieniędzy :) A fundusze na statywy , kran itd. napewno się znajdą :)

Dzięki za rady :)

wtorek, 11 grudnia 2007, 23:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: DSR-PD170P vs. DCR-VX2100
tedzik napisał(a):
Rozumiem , czyli w tym przyapdku wyższa cena oznacza wyższy standard.

Myślałem też nad zakupem tańszej kamery , a pozostałą cześć pieniedzy przeznaczyłbym na inne rzeczy takie jak statywy , kran , mikrofony itp.
Zastanawiałem się nad kamerką JVC GZ HD7 , z tego co wyczytałem z parametrów to jest całkiem niezła.
Interesuje mnie co myślicie na ten temat , tzn czy te soniaki biją ją na łeb na szyje że wogule sie nie umywa?

witam

Przed zakupem tego sprzętu, poczytaj sobie tych parę postów http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14676 i jeżeli czujesz się na siłach to będziesz wiedział co zrobić.
pozdrawiam

wtorek, 11 grudnia 2007, 23:35
Bywalec
Bywalec

Myślę,że nie będziesz żałował zakupu :) To naprawdę wdzięczny sprzęt.
Co do statywów, to w miarę dobry i tani statyw, który udźwignie PD, to np. Liebec TH-650 DV. Cena ok. 1000 zł. Można do niego dokupić kółka tej samej firmy. Myślę, że na dobry początek wystarczy :)

Powodzenia w kompletowaniu sprzętu :)
Filmaker

wtorek, 11 grudnia 2007, 23:44
Nowy
Nowy

Robus 2000 z chęcią zapoznam się z treścią postów które zamieściłeś .. tylko że jak klikam na ten lin to nic się nie otwiera [ nie można otworzyć strony ] :D

środa, 12 grudnia 2007, 11:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: DSR-PD170P vs. DCR-VX2100
tedzik napisał(a):
Robus 2000 z chęcią zapoznam się z treścią postów które zamieściłeś .. tylko że jak klikam na ten lin to nic się nie otwiera [ nie można otworzyć strony ] :D

witam
Przepraszam bardzo za niepełny link.
Ten prawidłowy to tutaj: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14676

pozdrawiam

ps. chyba jest jakiś bug, bo ponownie link wpisałem prawidłowo a wyświetla się coś innego.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14676

po http:// powino być (hdtv.com.pl) itd.
dalej nie można poprawnie napisać linka, cóż mogę przesłać przez GG 8906221 lub Skype robus2000, po 21..

środa, 12 grudnia 2007, 19:19
Nowy
Nowy

Elo mam teraz MEGA DYLEMAT bo właśnie obczaiłem na ALLEGRO SONY FX1E za 10 tys. jest do kupienia.

mam na tyle kasy żeby ją kupić...

Ale nie wiem czy bedzie lepsza od DSR-PD170P ???????

czwartek, 13 grudnia 2007, 20:23
Bywalec
Bywalec

Jeśli chcesz robić filmy niezależne, pokazywać je z projektora, wysyłać na festiwale, to ani VX ani PD nie są dobrym wyborem. To ulepszone wersje doskonałej w swoim czasie kamery XV 2000 - jak sama nazwa wskazuje, miała ona debiut rynkowy w roku milenijnym. To znakomita kamera do spontanicznych reportarzy przy zastanym swietle. Na zawodowej wersji tej kamery - PD 150 Krzysztof Ptak nakęcił sekwencje miejskie w obsypanym nagrodami filmie "Edi". Ale ty nie musisz już wyciskać z kamery do reportaży w normalnej rozdzielczości i z przetwornikiem 4:3 fimlowego obrazu 16:9! Minęło siedem lat, Krzysztof Ptak zmówił już dla siebie Sony CineAlta EX 1. Na dziś FX 1 to zdecydowanie lepszy wybór dla kogoś, kto chce pokazywać swoje produkcje na dużym, filmowym ekranie. Ma przetwornik panoramiczny i obraz porównywalny z kamerami klasy HD. Ale pamiętaj - nawet najskromniejszy projekt filmowy wymaga panowania nad tym kawałkiem rzeczywistości który chcesz pokazać. Mając tylko kamerę - nie masz jeszcze ani co ani jak kręcić!

piątek, 14 grudnia 2007, 20:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PD 170! Jest zdecydowanie mniej awaryjna!

sobota, 15 grudnia 2007, 12:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]