Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Problem z kamerą JVC GZ-MG575E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z kamerą JVC GZ-MG575E
Mam problem z wyżej wymienioną kamerą z dyskiem twardym. Mianowicie chodzi o jakość filmów na komputerze, która jest... dziwna. Ten sam plik filmowy czasami odczytuje się z pięknymi, nasyconymi kolorami, ale niestety widać poziome paski przy każdym ruchu, a czasem obraz jest czysty, wyraźny i bez pasków, słowem- idealny, gdyby nie brać pod uwagę kolorów, które są w takim przypadku przytłumione. Podkreślam, ze jest to ten sam plik.

O co chodzi z tym "rozdwojeniem jaźni"? Korzystam z opcji "Connect to device" i odczytuję filmiki przy pomocy Windows Media Player (wtyczka to bodaj AVS DVD Player). Gdy używam do tego PowerCinema NE for Evorio, który był na płycie z oprogramowaniem dołączonej do kamery, problem jest ten sam.

Ktoś wie, w czym rzecz? Czy ktoś mógłby ew. polecić jakiś dobry program do odczytywania filmów z tej kamery?

czwartek, 27 grudnia 2007, 15:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Poczytaj o przeplocie. Np. gdzieś tu:http://forum.filmowiec.pl/viewtopic.php?t=10628&highlight=przeplot

czwartek, 27 grudnia 2007, 20:55
Nowy
Nowy

Dziękuję, sam tam zadałem to pytanie :) I co więcej, uzyskałem odpowiedź :mrgreen:

czwartek, 27 grudnia 2007, 22:49
Nowy
Nowy

Mam problem podobny z taką samą kamerą, film z kamery jest nie ostry. Zczytuję go na dysk komputera przy pomocy dołączonego oprogramowania.
Materiał z tej kamery w porównaniu z materiałem z innej kamery ( 10-cio letnia SONY analog) jest zdecydowanie gorszy
Zdjęcia zrobione przy pomocy tej kamery są bez porównania lepsze.
Czy to ten sam problem, o którym mowa powyżej? Gdzie dowiem się więcej na ten temat, oprócz podanego już linku?

niedziela, 13 stycznia 2008, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odtwarzaj w komputerze odtwarzaczem który usuwa przeplot w locie, np. PowerDVD, lub odtwarzaczem stacjonarnym. Na ekranie TV problem ten nie występuje. poczytaj o przeplocie:http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeplot
Pozdrawiam

poniedziałek, 14 stycznia 2008, 06:45
Nowy
Nowy

Bardzo dziękuję. Już ściągnęłam sobie trial PoverDvd. Jest ogromna różnicóżnica w jakości obrazu. Kupię ten program. Jednak moja kamera trochę mnie rozczarowała. Pozdrawiam

środa, 16 stycznia 2008, 09:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]