Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 13:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Która kamera??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Która kamera???
witam.
Odwieczny problem którą kamerę wybrać.Mam na oku kilka kamer myśle ze pomożecie podjąć decyzje.
Panasonic-gs 80 , gs 230 , gs 37 - ta kamera jest ma wejście na karty SD i czy jak bedę zdjecia robił to tam bedą one zapisywane?
Sony -- hc 37 , hc 47 ta jest na karty memory stick duo, hc 46 , hc 17 ????
Głownie chodzi mi odobrą jakość obrazu i w miare dobry obraz przy słabym oświetleniu, zdjecia tez mile widziane w kamerze.
Pozdrawiam

poniedziałek, 7 stycznia 2008, 15:57
Nowy
Nowy

Ja mam Panosonic NV-GS180 i jestem z niej bardzo zadowolony z jakości obrazu w stosunku do ceny, choc bede zmienial w nie dlugim czasie na bardziej profesjonalną. Moją kamerę musiałem oddawać na gwarancję już dwa razy, lecz nie mogę zagwarantować, że każda z kamer tego modelu będzie zła więc raczej nie sugeruj się tym . Nie wiem jakie są kamery Sony bo jeszcze nie miałem, ale przekonuje mnie Panasonic ze względu na trzy przetworniki 3CCD, kolory są bardzej naturalne. Sony zaś ma dużo bajerów, które jednak czasem się mogą przydać.

W Sony znając życie podchodzą karty pamięci MemoryStyck, a w Panasonic-ach SD. Zdjęcia zapisuje się własnie na niej.

:) Pozdrawiam!

poniedziałek, 7 stycznia 2008, 19:05
Nowy
Nowy

a czym różnia się te karty<pojemnościa ,ceną,prędkościa???

poniedziałek, 7 stycznia 2008, 19:41
Nowy
Nowy

Raczej ceną :D tańsze są SD, kwestia od 10 do 200 zł w zależności od pamięci zdarzają się i dużo droższe. 256 MB 512 MB (około 25-100zł) 1GB aż do 4GB ale polecam ci 512MB ponieważ nie zwalnia tak kamery, a ilość zdjęć jaką można wykonać to około 500 bo z kamer nie wychodzą tak dobre zdjęcia jak w aparatach, a co za tym idzie mniej zajmują jedno zdjęcie w zależności od jakość i otoczenia (wielo barwne lub matowe w dzięń lub w nocy) zajmuje około 1MB. Ale możesz kupić większą, cena praktycznie się nie zmieni, twój wybór. A co do prędkości to czym droższe tym szybsze :D SD Ultra II (bardzo szybkie) to koszt około 40zł.

Odbiegając od tematu profesjonalne kamery na karty pamięci zapisujące w formatach HDV, żeby można było nagrać kilka godzin filmu w wysokiej rozdzielczości, trzeba za taką kartę specjalnie do tego przeznaczoną zapłacić nawet kilka tysięcy złotych :D ale to tylko tak dla ciekawostki.

Pozdrawiam! :)

poniedziałek, 7 stycznia 2008, 23:44
Nowy
Nowy

no dzieki co do kart to już mam 512 z aparatu fot. SD.a nad kamerą to mam niezłe haluny

wtorek, 8 stycznia 2008, 15:49
Bywalec
Bywalec

Podepne się...czy to prawda ,że panasonic nv-da1 nie odbiega jakością obrazu od najnowszych kamer? Czy ten model jest wart kupna?

czwartek, 10 stycznia 2008, 23:39
Nowy
Nowy

Dobra jest to kamera, ale tak szczerze to mało o niej wiem wiec sory, ale nie moge Ci pomóc :D myśle, że się opłaca bo nie drogo stoji. :)

piątek, 11 stycznia 2008, 00:24
Bywalec
Bywalec

Post Re: Która kamera???
guniak napisał(a):
witam.
Odwieczny problem którą kamerę wybrać.Mam na oku kilka kamer myśle ze pomożecie podjąć decyzje.
Panasonic-gs 80 , gs 230 , gs 37 - ta kamera jest ma wejście na karty SD i czy jak bedę zdjecia robił to tam bedą one zapisywane?
Sony -- hc 37 , hc 47 ta jest na karty memory stick duo, hc 46 , hc 17 ????
Głownie chodzi mi odobrą jakość obrazu i w miare dobry obraz przy słabym oświetleniu, zdjecia tez mile widziane w kamerze.
Pozdrawiam

Z tych które wymieniłeś to brałbym GS230 a jeżeli chcesz wydać mniej to GS80. Teraz ceny spadły bo dolar spadł więc te wyższe kamery zrobiły się przystępne.
Niestety przy słabym oświetleniu to musisz zrezygnować z najtańszych kamer. A z tych jedynie GS230 nie jest najtańsza - poczytaj na forum jak u niej z obrazem w gorszym oświetleniu.
W GS230 będziesz miał lepsze kolory a GS80 za to ma szerszy kąt.
Radziłbym zapomnieć o robieniu zdjęć kamerą - nie lepiej kupić aparat cyfrowy który jest do tego przeznaczony niż zadowalać się namiastką?

piątek, 11 stycznia 2008, 10:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]