Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 17:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony HVR-HD1000E 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Sony HVR-HD1000E
Pojawiła się niedawno nowa kamera HDV ze stajni Sony. Czy ktoś już miał z nią do czynienia? Cena jest zachęcająca. Kamera jest naramienna i z HDV. Czy warto za około 7000 PLN?

PS. Szukajka nie działa lub nie znajduje nic na ten temat na forum :roll:

Piotr

czwartek, 10 stycznia 2008, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to po prostu sony HC7 wsadzona do dużej obudowy. Jako były właściciel panasonika dvc60 jestem zrażony do małych kamer na siłę upchniętych do dużej obudowy - ale to subiektywne.

osobiście dołożyłbym np. do fx7

pozdrawiam!

czwartek, 10 stycznia 2008, 14:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony HVR-HD1000E
Piterek napisał(a):
Pojawiła się niedawno nowa kamera HDV ze stajni Sony. Czy ktoś już miał z nią do czynienia? Cena jest zachęcająca. Kamera jest naramienna i z HDV. Czy warto za około 7000 PLN?

PS. Szukajka nie działa lub nie znajduje nic na ten temat na forum :roll:

Wyszukiwarka działa :roll: - szukaną frazę zamknij w cudzysłów.

Było o tej kamerze. To jest kamera z jednym niewielkim przetwornikiem.
Ma opcję wykonywania fotek bez konieczności wył zapisu :roll: :lol:
Do tego ma bardzo profi wygląd, ale to chyba jej główna zaleta :?

czwartek, 10 stycznia 2008, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla amatora zbyt duża, dla filmujących np. wesela mało przydatna ze względu na b.duże szumy w obrazie i brak ustawień manualnych. Sony już ustaliło cenę sugerowana dla odbiorcy detalicznego na 6200 pln brutto.
Myślę jednak, że rynek to szybko zweryfikuje i cena tego "wynalazku" szybko spadnie ...
Kamera dla lubiących eksperymenty :lol:

czwartek, 10 stycznia 2008, 19:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Swoja drogą dziwię się Sony, że wypuszcza coś takiego. Lepiej by wpakowali jakąś Z1 lub chociaż FX1 do "dużej" naramiennej obudowy. :lol:

Piotr

poniedziałek, 14 stycznia 2008, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A mnie to wcale nie dziwi. Tej kamery nie projektował inżynier, tylko marketingowiec do spółki z księgowym. Cel jej wypuszczenia na rynek to przejęcie części klientów Panasonika, który od dłużeszgo czasu wypuszcza kolejne modele z tej serii:

http://www.xy316.com/2005panasonic/md10000-1.jpg

poniedziałek, 14 stycznia 2008, 12:48
Stały bywalec
Stały bywalec

Ale Panasonic ma chociaż 3 CCD, a Sony nie. :(

Piotr

środa, 16 stycznia 2008, 10:18
Nowy
Nowy

Jesli chdzi o ta kamerke to jest to bezposredni konkurent tanich panasoników, nie ma 3ccd ale za to HDV co bardziej działa na wyobraźnie klientów. Jakos obrazu z pewnościa bedzie porównywalna bo Panasonic tez jest ciemny (nie przeceniał bym tego 3ccd) sony jest ładniejsza, podobnie funkcjonalna, ma lepszą optyke, super sprzęt dla poczatkujacego kamerzysty dorabiajacego sobie na czarno. Poza tym wygoda kamerowania z ramienia jest nie do przecenienia, chyba kazdy kamerzysta krecacy vx2100 po 10 minutach kamerowania z omdlałymi rekami albo zamotanymi w jakieś kosazmarne statywy lub standycamy to przyzna. jak przejśc szybko z filmowania na statywie naramiennym :D do ujęć np z dołu lub góry :))))to koszmar. Z kamera naramienna to bardzo proste, wystatrcvzy zdjąc ja z ramienia.

Panasonic tez ma puste plastikowe pudło :)i bardzo tandetny wygląd.
Szkoda że Sony nie chciało popełnic marketingowego sukcesu i dodac lepszy przetwornik do tej kamerki np 3ccd 1/2 cala, tyle by wystarczyło aby uczynic z tej kamerki marketingowy sukces i nr jeden wśród filmowców wesel. SZKODA

wtorek, 22 stycznia 2008, 11:06
Stały bywalec
Stały bywalec

obraz z kamery strasznie zaszumiony, a wyglad profesjonalny moze z daleka, z bliska wyglada jakby byla przetopiona z nakretek od pasty do zebow, ja bym stydzil sie z nia pokazac, a sony nie zadbalo o wizerunek, ja bym na takim czyms swojego loga nie przykleil

czwartek, 24 stycznia 2008, 15:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trudno znaleźć adresata tego produktu.

Wystarczy poczytać, w niektórych sklepach internetowych, komentarze ludzi, którzy ten wynalazek kupili. Np:" właśnie dostałem kamerę, jest super, w sobotę przetestuję na studniówce", albo " idealna kamera do filmowania wesel..." :roll: :roll: :roll: .

I potem mamy w szarej strefie konkurencję, która np robi wesele za 600pln taką kamerą :lol:

Pozdrawiam

czwartek, 24 stycznia 2008, 15:32
Nowy
Nowy

Cena 600 zł za wesele to nie tylko cena w szarej strefie ale także cena w filmowców profesjonalnych. Proszę sprawdzić ceny np na allegro i nie tylko. Tak jest w moim regionie - podkarpackim. Niestety ale ostatnio ceny bardzo spadły na te usługi. Ceny na inne usługi np fryzjerskie, budowlane, i inne wzrosły bardzo, natomiast ceny w branży filmowców poszły w dół, może z wyjatkiem super profesjonalistów i fotografów o bardzo wysokiej krajowej renomie. Ja mówię o normalnych ślubokretach, ci dostali po łbie. Odliczając koszty sprzetu i materiałów, amortzacje, montaz (2-3 dni) i robocizne to zysku zostaje 150 - 250 zł. Poza tym ślubokrety same sobie krecą sznur poprzez wprowadzanie czaso i pracochłonnych wstawek i montaży w filmnach. Powodzenia i dalszego zbijania cen w dół ku uciesze młodych. Sa tacy paranoicy co kręcą na czarno za 200-300 zł. Nie lepiej kręcic mniej za wieksze pieniadze niz kręcic co sobotę za małe kwoty i zarobic tyle samo ??? Pytanie retoryczne :(

czwartek, 24 stycznia 2008, 20:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam pytanko odnośnie tej kamerki Sony HVR-HD1000E czy ona da gorszy obraz od kamerek za 3-5 tys ? np od panasonika gs500
Tak, czytam tylko negatywy co do sonego ale czy spełniłaby ona rolę dla początkującego amatora? Ja wiem że dla profesjonalistów z forum to jest jakieś badziewie bo maja profesjonalne kamerki powyżej 10 tyś ale nie wszystkich stać na takie. Pytanie czy kamerka sony zda egzamin do wywiadów, reportaży

czwartek, 14 lutego 2008, 08:03
Stały bywalec
Stały bywalec

pomijajac format HDV, GS500 chyba tak jak GS400 ma ustawienia manualne, wiec moze w pewnych warunkach uzyskac lepszy obraz, ale te kamerki sa raczej "ciemne" i czesto w pomieszczeniach nawet oswietlonych chodza (auto) na podbiciu a nawet recznie jestes zmuszony do podbicia, jednak mysle ze jezeli nie chcesz szpanowac wygladem i zaoszczedzic polowe to gs500 wystarczy, w dzien na zewnatrz bedzie to samo

czwartek, 14 lutego 2008, 09:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie zawracaj sobie głowy tą kamerą, wpakowana w bezsensowną wielka obudowę, trzeszcząca , dołoz troszke i kup sobie cos lepszego takie jest moje zdanie.

czwartek, 14 lutego 2008, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dołożyłbym 1300zł i kupił HVR-A1e na http://www.bhphotovideo.com. (w przeliczeniu i z przesyłką jakieś 6300zł). Bo rzeczywiście kamer dla zaawansowanych amatorów w cenie poniżej 7000zł prawie nie ma. HVR-A1 (pomimo jej wielu wad: amatorska optyka, 1 przetownik, ciemna) jest wyjątkiem.
PS. mówimy oczywiście o kamerach HD, bo jeśli nie to ściągnąłbym na Twoim miejscu z ww. sklepu np. canona xm2 za 5000zł.

pozdrawiam!

czwartek, 14 lutego 2008, 23:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona