Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 19:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 HVRZ1 czyli co dokupić i za ile? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post HVRZ1 czyli co dokupić i za ile?
Mam canona mvx3i i stwierdziłem, że to jest już staroć, nagrałem nią parę imprez okolicznościowych, ale chciałbym sie zająć wideofilmowaniem na poważnie. Mam na oku kamery sony HDRFX7, HDRFX1, HDR 2100, HVRZ1 i mam mętlik w głowie, a chciałbym za pośrednictwem forum szukać pomocy. Bardzo dziękuje i pozdrawiam :)

Ostatnio edytowano wtorek, 22 stycznia 2008, 14:12 przez stiffyone, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 20 stycznia 2008, 11:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zajrzyj Tu i tylko czytać, czytać....

niedziela, 20 stycznia 2008, 14:16
Bywalec
Bywalec

Dam Ci myślę dobrą radę. Nie pchaj się już w tym momencie w kamery zapisujące tylko w SD 4:3, ponieważ moim zdaniem jest to strata funduszy. Wiem, że w Polsce panuje nadal kult "królowej jasności" VX 2000, 2100, ale czy się to komuś podoba czy nie, standardem stał się format 16:9, a ona pod tym względem nie daje rady. Z resztą cała gama innych modeli, nie tylko Sony też. Z czterech modeli które podałeś najmocniejsza jest Z1, ale jeśli nie zależy Ci na profesjonalnie rozwiązanym dźwięku (XLR), Możesz kupić troszkę okrojoną wersję, czyli FX1. Kilku moich kolegów używa tej kamery do tego właśnie celu i bardzo ją chwalą. Co do FX7, moim zdaniem jest to nic innego jak następczyni VX 2100, ale wersji HDV. Miałem przyjemność troszkę na niej popracować i powiem szczerze, że mam bardzo mieszane uczucia. To tyle moich wywodów... :)

Pozdrowienia,
Filmaker

niedziela, 20 stycznia 2008, 17:06
Bywalec
Bywalec

Jeśli już kupię kamerę (moim zdaniem będzie to Z1) to oczywiście dołożyłbym między innymi lampę (tu myślę nad Anton Bauer Ultralight UL2-20, a Spinet SKC-105 LED i proszę o podpowiedź czy warto) oraz mikrofon (tu nie mam zielonego pojęcia co byłoby najlepszym rozwiązaniem, więc również proszę na podstawie tego co napisałem co byłoby najlepsze) i oczywiście akumulatory, które wytrzymałyby całe wesele na chodzie jak i do lampy i samej kamery.

Z góry jeszcze raz bardzo dziękuję i przepraszam za te zamieszanie, ponieważ pierwszy raz jestem na forum i jak widać robię wiele błędów :oops:

poniedziałek, 21 stycznia 2008, 23:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wybór trafny. Można też rozważyć zakup nowej lampy sony dedykowanej do Z1, myślę tutaj o modelu "Sony HVL-LBP, LED Battery Video Light".
Z mikrofonów polecam zestaw Sennheiser EW100ENGG2. Nie jest tani ale wart jest swojej ceny.

wtorek, 22 stycznia 2008, 09:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do Z1 polecam dobry stereofoniczny mikrofor Sennheizer MKE44P.

Jak wyżej, ten także nie jest tani, ale niestety chcesz mieć dobry dźwięk, musisz zainwestować

wtorek, 22 stycznia 2008, 10:23
Bywalec
Bywalec

Moim zdaniem będę kupował wszystko w tym sklepie: https://www.globalmediapro.com/

Kamerę, lampę (tu przy okazji jeszcze pytanie czy HVL-LBP ma osobny akumulator czy bierze moc z akumulatora kamery), a mikrofon raczej Sennheiser MKE-44P tylko nie mają go w ofercie.

Co o tym myślicie?

W sklepie mają prawie wszystko tylko nie wiem czy warto, bo może polecacie inny sklep.

Czy problem jest ze znalezieniem polskiego menu itd.?

wtorek, 22 stycznia 2008, 11:03
Nowy
Nowy

A jak wyglada sprawa z clem + VAT ? Wszyscy strasza.....

Jak to bedzie wygladac procentowo? 22 % Vat + 20 % cło ?

Bo moze tak naprawde wcale sie tam nie oplaca.... ?

wtorek, 22 stycznia 2008, 15:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No i w razie problemów to gdzie masz gwarancję ?
Ja większość sprzętu kupiłem link do sklepu i jestem bardzo zadowolony. Rozważałem zakup za granicą ale w końcu dałem spokój.

wtorek, 22 stycznia 2008, 22:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]