Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 JVC GZ-HD7 co sądzicie? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JVC GZ-HD7 co sądzicie?
Powoli przymierzam się do kupna fajnej kamerki w rozsądnej cenie... Do tej pory bawiłem się Sony DCR-HC17E, ale to tylko mała zabawka...

Myślałem nad Panasonic GS500. Ale mam kumpla w serwisie z kamerami (gdzie też sprzedają kamery) i poradził mi JVC GZ-HD7. Jest to nowa kamera FULL HD. Z tego co mówił znajomy to kamera (cytuje) 'jakością bije na głowę VX2100'. Do tego 'Panasonic GS500 jest już na rynku z 2 lata więc ma starszą technologie'. JVC ma już dysk twardy dzięki czemu nie ma zabawy z kasetkami. Jedyny mankament to taki, że należy do komputera dokupić kartę zgrywającą HD (tak tłumaczył mi znajomy). No i oczywiście jeśli chcemy nagrać coś full HD na płyty to musimy mieć odpowiednią nagrywarkę (kosztowny interes jak narazie).
Ale odrazu mówię, że kamera ma służyć wyłącznie do własnego użytku - nagrywanie sportów extramalnych i robienie z tego krótkich klipów...

Miał ktoś może do czynienia z kamerą JVC? Może ktoś powiedzieć coś więcej na jej temat?

EDIT:

znalazłem na necie filmiki nakręcony tą kamerą:

JVC GZ-HD7 #1

HD7 #2

Według mnie jakość bomba

niedziela, 3 lutego 2008, 14:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Posiadam JVC gz-mg505e oczywiście HDD napisze tak gdy nagrywam na zew to jest ok obraz rewelacyjny - ale myślę, że każda kamera w świetle dziennym pięknie nagrywa. Ale mam wielki problem z nagrywaniem w pomieszczeniu - gubi ostrość to mnie wkurza brr Więc dobrze sie zastanów zanim kupisz :-) Nie wiem może starsi koledzy fachowcy po fachu coś poradzą lepiej

niedziela, 3 lutego 2008, 20:38
Nowy
Nowy

A możesz mi powiedzieć jak zgrywasz obraz z kamery? Zwyczajnie podpopinasz pod Fire-wire/USB czy musiałeś kupić jakąś karte HD do kompa do zgrywania?

niedziela, 3 lutego 2008, 20:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dla mnie to trochę, dziwne, skoro jest z dyskiem, to powinno dać się spokojnie zgrywać przez USB czy FireWire ;p CO to za różnica, skoro film jest zapisany jako plik wideo, a nie jako materiał na taśmie.

niedziela, 3 lutego 2008, 20:53
Nowy
Nowy

No właśnie buszuję trochę po necie i znalazłem klipy zgrane prosto z kamery przez USB - jakość obrazu MEGA! Po prostu powala! Ciekawe, jak będzie po obróbce tego np. na AVI 768x576...?

Powoli przekonuje się do tej kamery :wink:

niedziela, 3 lutego 2008, 21:22
Stały bywalec
Stały bywalec

niedziela, 3 lutego 2008, 22:59
Nowy
Nowy

Post Re: JVC GZ-HD7 co sądzicie?
tadeusz777 a jakim programem edytujesz materiał? Czy programy typu Sony Vegas Video 6d (takowy używam) lub Adobe Premiere widzą i czytaja pliki MOD? czy może trzeba je przekonwertować do innego formatu?

tadeusz777 Byłbym bardzo wdzięczny gdybys mógł nagrać z 1min materiału swoja kamerą (np z 30s na dworze i 30s w domu), nastepnie zgrac to na kompa, przekompresować do AVI w dobrej jakości i wrzucić gdzieś na neta do ściągnięcia (np. http://rapidshare.com).

Z góry dzieki za pomoc

poniedziałek, 11 lutego 2008, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: JVC GZ-HD7 co sądzicie?
Przecież dyskusja już była,
viewtopic.php?f=4&t=23868

JVC HD7 wygląda fajnie i to wszystko, powiedzmy że fajnie nagrywa w dzień i to koniec, ja chcesz kamerę HD kup Canona HV20 lub poczekaj kilka tygodni i kup HV30, na 100% będziesz bardziej zadowolony.

poniedziałek, 11 lutego 2008, 20:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]