Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 23:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jakość obrazu nagranego na kamerze za 12 000 zł. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Jakość obrazu nagranego na kamerze za 12 000 zł.
Witam!

Czy straci się na jakości obrazu nagranego na profesjonalnej kamerze 3CCD za 12 000 zł zgrywając go do komputera za pomocą najtańszej kamerki dv za 400 zł, która nie ma 3 przetworników ???

poniedziałek, 4 lutego 2008, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
lol. Nic nie stracisz, przecież obraz jest już zarejestrowany na taśmie, więc czym to zrzucisz nie robi większej różnicy ;]

poniedziałek, 4 lutego 2008, 11:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

To jest mit który pokutuje na tym forum od dłuższego czasu
Cytuj:
więc czym to zrzucisz nie robi większej różnicy
tomislater wiekszej nie robi ale mniejszą napewno zwłaszcza jak kamera jest byle jaka,ogólnie mówiąc tor odtwarzania (mechaniczno-elektroniczny)to skomplikowana maszyneria,a nie tylko zwykłe kopiowanie bitów_dlatego należy użyć w miare dobrej kam-odtwarzacza

poniedziałek, 4 lutego 2008, 13:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
więc czym to zrzucisz nie robi większej różnicy
tomislater wiekszej nie robi ale mniejszą napewno zwłaszcza jak kamera jest byle jaka,ogólnie mówiąc tor odtwarzania (mechaniczno-elektroniczny)to skomplikowana maszyneria,a nie tylko zwykłe kopiowanie bitów_dlatego należy użyć w miare dobrej kam-odtwarzacza

Może o jakieś konkrety proszę, sygnał zapisany jest w postaci cyfrowej i w takiej też postaci jest zrzucany na kompa, jak więc może być różnica w danych cyfrowych? Nagrywałem na bardzo różnych kamerach a materiał zrzucam zawsze tą samą kamerą, ja różnicy nie widzę, proszę mnie oświecić.

poniedziałek, 4 lutego 2008, 16:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panie Forumowicz... co też Pan opowiada...
Przeprowadziłem proste doświadczenie... zgrałem na komp ten sam materiał nagrany na VX2100-najpierw kamerą Panasonic GS17 (za niecały 1000zł), później zgrałem go jeszcze raz za pomocą macierzystej VX2100...
EFEKT?
Żadnej... ale to absolutnie żadnej różnicy :!:

poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? :)
Jedyne co może cokolwiek popsuć - jeśli tania kamera do zrzutu nie jest hd, a nagrywająca jest.

poniedziałek, 4 lutego 2008, 20:36
Bywalec
Bywalec

Nagrywam Canonem XH-A1 a zrzucam zwykłym Canonem MV 890 - jak na razie zero różnicy w jakości obrazu i dźwięku.
Pozdr.

poniedziałek, 4 lutego 2008, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Forumowiczowi chodzi o to, ze w tanszych kamerach sa montowane tansze podzespoly. Tzn gorsze glowice, gorsza mechanika. To moze powodowac bledy w odtwarzaniu, ktore spowoduja znana wszystkim pikseloze. O ile w amatorskim sprzecie rzadko pojawiajace sie dropy sa dopuszczalne o tyle w sprzecie profesjonalnym raczej nie. Ale oczywiscie jesli tania kamerka jest w miare dobrym stanie to jak najbardziej mozna ja uzyc do tego celu. Zwlaszcza jak nie pojawiaja sie zadne zaklocenia natury cyfrowej. Jakosc obrazu w sensie analogowym (jesli mozna tak sie wyrazic) bedzie identyczna z obu kamer.
Przy odtwarzaniu ilosc przetwornikow to juz zupelnie nie ma znaczenia.

poniedziałek, 4 lutego 2008, 21:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

pawelvideo co ja będę cię :idea: epoka oświecenia była 200lat temu a pozatym jak widzę masz założone okulary 8) to i tak nic byś nie zobaczył :wink: a i redbull też jakieś kontaktówki koloru blu_ja też nie odróżniam wav od mp3 :oops:a tak na powage to macie wszyscy rację. .i bynajmniej nie chodzi tu o samą procedurę odczytu sygnału,który notaben i tak przy małych odchyleniach jest korygowany w mniejszym lub wiekszym stopniu w zależności od klasy sprzętu.I jeśli tor nagrywania pokrywa się z torem odtwarzania to wszysto jest git,problemy tylko wystepuja jak jest niezgodność co nieraz się zdarza Ps.o widzę że dostałem wsparcie od DiscoLED :D thx.

poniedziałek, 4 lutego 2008, 21:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niektórzy mają wrodzony dar dzielena włosa na czworo i czerpią sadystyczną satysfakcję z robienia mętlika w głowach (zwłaszcza nowicjuszom)

A prawda jest prostra jak cep:
-zgrywanie nawet najtańszą kamerką nie pogorszy jakości
-przed zgraniem warto jednak zrobić test: wgrać do komputera kilka minut i dokładnie obejrzeć. Jeśli pojawią się jakiekolwiek zniekształcenia obrazu, to znaczy, że kamera ma brudną głowicę, jest zjechana itd itd itd... wtedy pożyczamy od znajomego inną kamerę i nią zgrywamy

wtorek, 5 lutego 2008, 20:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest jeden przypadek, że się straci. Starzy wyjadacze powinni go znać.
Jeśli filmujemy kamerą w trybie filmowym 25 lub 24 ramki a odtworzymy kamerą, która tego trybu nie posiada, to efekt ten utracimy.
Dzieje się tak dlatego, że podczas zapisu w tych trybach pola są oznaczane flagami.
Jeśli kamera nie potrafi tego odczytać wyświetil ten materiał jako normalny.

Pozdrawiam panjacek

środa, 6 lutego 2008, 10:39
Stały bywalec
Stały bywalec

aha czyli jednak film nagrywany w trybie 24p jaki daje panasonic moze zgrac kamera równiez z tym trybem a myslalem ze obojetnie co jest na tasmie kazda głowica to wyczyta.
dobrze wiedziec :)

środa, 6 lutego 2008, 17:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Głowica każdej kamery powinna to odczytać, jednak nie każda kamera złoży z tego tryb kinowy. W tym przypadku zamiast kinowego efektu 24p będzie 60i a zamiast 25p będzie 50i.
Oczywiście jeszcze musi być spełniony warunek zachowania systemu. Klipy nagrane w PAL odtwarzamy palowską kamerą itd..

środa, 6 lutego 2008, 20:20
Bywalec
Bywalec

I co uradziliście Koledzy :) Jakieś wnioski przecież musieliście wysnuć ;). Nie jestem złośliwy, tylko trzeba raz na zawsze powiedzieć, "czym i co można zgrywać , a czym i czego nie można" :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,
Filmaker

środa, 6 lutego 2008, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z tego co wiem PAL jest standardem zapisu obrazu z przeplotem. to oznacza,ze nawet takie kamery jak xl2 czy dvx100 co prawda SKANUJA obraz progresywnie, ale ZAPISUJA na tasmie z przeplotem. efekt "kinowy" na tym nie cierpi,poniewaz co 1/50 sekundy zapisywane sa 2 identyczne polobrazy.
jesli sie myle,to prosze mnie poprawic . pozdrawiam

czwartek, 7 lutego 2008, 00:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona