Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 23:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Najlepsza mała kamera HD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Najlepsza mała kamera HD
Szukam odpowiedzi na pytanie która z małych kamer HD dostępnych na rynku jest najlepsza?
Moje kryteria, to przede wszystkiem:
- możliwie duże przetworniki, dobra jasność
- bezproblemowe filmowanie w ciemniejszych pomieszczeniach
- 3CCD
- dobra optyka, regulacja poprzez pierścień
- optyczna stabilizacja obrazu
- doskonała rekonstrukcja kolorów
- ustawienia manualne, sensowny dostęp bez konieczności wchodzenia do MENU wykluczam ekran dotykowy
- możliwość rejestracji w fullHD lub SD
Prawdę mówiąc żadna z kamer aktualnie dostępnych na rynku, które analizowałem mnie nie zachwyca, może umknął mi jakiś model? Zapraszam do dyskusji i prezentowanie swoich typów razem z wadami i zaletami.

środa, 6 lutego 2008, 16:04
Nowy
Nowy

Mam mniej więcej ten sam problem co ty. Tylko że nie szukam samego HD, ale może być tez miniDV. Celowałem na Panasonica GS500. Jednak znajomy w serwisie powiedział, że weszła nowa kamera JVC GZ-HD7 -full HD z dyskiem twardym, 3ccd, optycznym stabilizatorem itd. Zlukaj ten mój temat: http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=23822 Zobacz jaka jest jakośc obrazu z tej kamery - mnie powaliła! Czekam tylko na dozbieranie $$$ i gonie do salonu kupić ten sprzęt :wink:

środa, 6 lutego 2008, 16:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wizualnie kamera mi się podoba, i kiedyś pomyślałem, że znalazłem już właściwą, ale co mówią na forach ci, którzy ją mieli:
1. Bardzi słaba stabilizacja optyczna
2. Kamera generuje pliki z rozszerzeniem .TOD których większość programów edycyjnych ani system Windows nie rozpoznaje. Jak montować materiał? kilka konwersji?
oto niektóre cytaty:
Kamera generuje jednak mało popularne pliki TOD, z którymi jest bardzo duży problem z edycją. Mało który program je rozpoznaje, nie licząc jedynie oprogramowania CyberLink dołączonego do kamery
Parametry i obraz kamery stoją na wysokim poziomie uznając ją jako produkt na rynek konsumencki. Brak formatu 4/3 wiec chcąc go uzyskać obrabiasz materiał w Full HD stosując przejścia i inne takie
Jeszcze dodam żebyś zapomniał o konwersji full HD do DV wychodzi za przeproszeniem kupa.
). Pracuj na trybie manualnym jeśli chodzi o obraz!!!!! W tym przypadku kamera słabo sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach z ustawianiem balansu bieli na auto
Kamera jednak niema manualnego sterowania dzwiekiem i o gorsza niema nawet wyjscia sluchawkowego.
Ma slaby kat szeroki i objektyw wykazuje znaczne abberacje chromatyczne. Nie tylko, ze jej FullHD 1920x1080 nie jest w niczym lepsze jak HDV 1440x1080 - to akuratnie w punkcie ostrosci obrazu ta kamere ma najwiekszy bol - jest bowiem gorsza jak jak przy tanszych kamerach HDV i w kierunku krawedzi obrazu jescze spada.(prosze porownac obraz testowy naprz. z Canon HV20) Dla tego uzywa dosyc mocnego elektronicznego wyostrzania podbijaniem krawedzi. Jej czulosc przy gorszym swietle tez nie jest tym, czego na weselu da sie polubic.
Ogolnie wiec bedzie z kamera na imprezach meczenie, meczenie na montazu i rezultat niebedzie jakoscia zbijal z nog.
Witam
mam kamere JVC GZ HD7 mam problemy z kowertowaniem plików
TOD lub niewiem jak ściągnąć materiał przez złacze IEEE 1394 widzi kamere ale niechce obrazu wyciągnąć z kamery

prubowałem w ULEAD video studio11 idzie konwertować ale wyłancza się w połowie, może dlatego że nie mam karty wspomagającej mpg

ściągłem też program Converio 2.3.3 full ale ten program chce hasło
niewiem skąd go wziąść znalazłem go na tym forum
kce przekonwertować z TOD na ludzki format AVI luB MPG lub inne
prosze o pomoc

No i co ty na to?
Pozdrawiam

środa, 6 lutego 2008, 17:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Te kamerki HD sa dobre tylko latem w plenerku - jakość rewelacyjna ale nie do pomieszczeń taka jest prawda

środa, 6 lutego 2008, 17:59
Moderator
Moderator

Tylko że nie szukam samego HD, ale może być tez miniDV

miniDV to nie standard zapisu, lecz rodzaj nośnika - kasetki.
HD High Definition
SD Standard Definition
Zarówno wysoką rozdzielczość możemy zapisywać na kasetce miniDV, jak i standardową nie koniecznie na taśmie.
Pozdrawiam gorąco

środa, 6 lutego 2008, 18:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wizualnie kamera mi się podoba, i kiedyś pomyślałem, że znalazłem już właściwą, ale co mówią na forach ci, którzy ją mieli:
1. Bardzi słaba stabilizacja optyczna
2. Kamera generuje pliki z rozszerzeniem .TOD których większość programów edycyjnych ani system Windows nie rozpoznaje. Jak montować materiał? kilka konwersji?
oto niektóre cytaty:
Kamera generuje jednak mało popularne pliki TOD, z którymi jest bardzo duży problem z edycją. Mało który program je rozpoznaje, nie licząc jedynie oprogramowania CyberLink dołączonego do kamery
Parametry i obraz kamery stoją na wysokim poziomie uznając ją jako produkt na rynek konsumencki. Brak formatu 4/3 wiec chcąc go uzyskać obrabiasz materiał w Full HD stosując przejścia i inne takie
Jeszcze dodam żebyś zapomniał o konwersji full HD do DV wychodzi za przeproszeniem kupa.
). Pracuj na trybie manualnym jeśli chodzi o obraz!!!!! W tym przypadku kamera słabo sobie radzi w ciemnych pomieszczeniach z ustawianiem balansu bieli na auto
Kamera jednak niema manualnego sterowania dzwiekiem i o gorsza niema nawet wyjscia sluchawkowego.
Ma slaby kat szeroki i objektyw wykazuje znaczne abberacje chromatyczne. Nie tylko, ze jej FullHD 1920x1080 nie jest w niczym lepsze jak HDV 1440x1080 - to akuratnie w punkcie ostrosci obrazu ta kamere ma najwiekszy bol - jest bowiem gorsza jak jak przy tanszych kamerach HDV i w kierunku krawedzi obrazu jescze spada.(prosze porownac obraz testowy naprz. z Canon HV20) Dla tego uzywa dosyc mocnego elektronicznego wyostrzania podbijaniem krawedzi. Jej czulosc przy gorszym swietle tez nie jest tym, czego na weselu da sie polubic.
Ogolnie wiec bedzie z kamera na imprezach meczenie, meczenie na montazu i rezultat niebedzie jakoscia zbijal z nog.
Witam
mam kamere JVC GZ HD7 mam problemy z kowertowaniem plików
TOD lub niewiem jak ściągnąć materiał przez złacze IEEE 1394 widzi kamere ale niechce obrazu wyciągnąć z kamery

prubowałem w ULEAD video studio11 idzie konwertować ale wyłancza się w połowie, może dlatego że nie mam karty wspomagającej mpg

ściągłem też program Converio 2.3.3 full ale ten program chce hasło
niewiem skąd go wziąść znalazłem go na tym forum
kce przekonwertować z TOD na ludzki format AVI luB MPG lub inne
prosze o pomoc

No i co ty na to?
Pozdrawiam

Święta racja!
Już Canon HV20 bije ja na łeb jeśli chodzi o stabilizacje ostrość i kolory. Manualnie jest do bani, choćby brak możliwości zmiany balansu bieli podczas filmowania, ale i tak jest lepsza od JVC.

Pozdrawiam

środa, 6 lutego 2008, 18:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Najlepsza mała kamera HD
No i cisza w temacie, czyżby nie było aktualnie sensownej małej kamery HD dla bardziej wymagających? Brakuje odpowiednika HD chociażby takiej kamery jak Panasonic NV GS-400, niestety nie wiem dlaczego trend jest odwrotny - kamery o kiepskich możliwościach, lecz duże, "profesjonalnie" wyglądające szczególnie z daleka, jednym słowem bogaty wygląd, a w środku wielkoe zero, inaczej mówiąc przerost formy nad treścią. W tej sytuacji warto odłożyć zakup na później.
Czy ktoś jest innego zdania ?

czwartek, 7 lutego 2008, 17:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

>>niestety nie wiem dlaczego trend jest odwrotny - kamery o kiepskich możliwościach, lecz duże, "profesjonalnie" wyglądające szczególnie z daleka, jednym słowem bogaty wygląd, a w środku wielkoe zero<<

To proste. Pamiętajmy, że kamera VHS z przetwornikiem 1/2" w latach 80. kosztowała... powiedzmy 3500 marek, czyli gruubo ponad miesięczną pensję (oczywiście po tamtej stronie żelaznej kurtyny). Dziś za półtorej średniej zachodniej pensji, czyli 3000 euro kupisz... canona HX-A1 (no dobra, odrobinę więcej, niż 3000). To pokazuje, że relacje cen się nie zmieniły. Pojawił się za to zupełnie nowy segment cenowy: kamery z media marktru za np. 599zł. Ot, cała tajemnica.

środa, 13 lutego 2008, 22:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No i wreżcie pojawiła się kamera, nad którą warto się zastanowić
http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4134

wtorek, 14 października 2008, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
canon hv30

wtorek, 14 października 2008, 14:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że ten Canon nie wytrzymuje porównania z nowym Panasem. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę, ma tylko jeden CMOS a Panas 3CMOS, poza tym kolosalna różnica w ustawieniach manualnych.

środa, 15 października 2008, 00:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]